Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Іде нарада в штабі ракетних військ. Командир штабу говорить:
- Ми сьогодні зібралися з приводу скорочення штатів. Які є пропозиції? Всі понурили голови, мовчать.
- Раз нема пропозицій, то думаю, що почнемо з Техасу.

Google рекомендує
Культура інших народів світу

Католицькі свята


Римо-католицькі церковні свята, як і християнські свята в цілому, - складне переплетення народних традицій і християнської обрядовості.



Дохристиянський календар аграрно-скотарських свят, що розподілялися по часах роки, відзначав важливі в господарській діяльності терміни настання зими, весни, літа і осінь. Головна частина календарних і культових свят приурочувалася до зимового і літнього сонцестояння. Церква прагнула прикріпити народні звичаї до певних днів християнського календаря - церковним святам, дням пам'яті святих.

Найбільшого впливу Церква добилася в католицьких країнах - Іспанії, Португалії, Італії, Франції, Польщі, Латинській Америці. Велику роль зіграли характерні для католицизму урочиста літургія, пишна обрядовість і яскравий музичний супровід, що підсилює емоційну дію на прихожан. Дні пам'яті певних святих зробилися не тільки днями обов'язкових відвідин богослужіння, але і віхами в розподілі сільськогосподарських робіт, зміни пір року.

Римсько-католицький літургійний рік містить два види свят: неперехідні і перехідні. Перші закріплені за певними датами року, другі щороку міняють своє місце в цивільному (Григоріанському) календарі. Перехідні свята завжди припадають на весняну пору року залежно від дати святкування головного з християнських католицьких свят - Пасхи, настання якої обчислюється за місячним календарем. Нерухомі і рухомі церковні свята щороку поєднуються по іншому.

Літургійний рік починається з Адвента, періоду передріздвяного Посту (від лат. adventus - пришестя). Він відлічується від 4-ої неділі перед Різдвом. Під час Адвента віруючі готуються до другого пришестя Христа, згадують про прогноз пророків і Іоанна Крестітеля про пришестя Рятівника. Католицька церква вважає Адвент часом загального покаяння. Пам'ятні дні окремих святих, що доводяться на період Адвента, не пов'язані з циклом різдвяних звичаїв. Це день св. Варвари - покровительки ремісників (4 грудня); 6 грудня день св. Миколая відомий своїм "дитячим" акцентом - діти чекають подарунків, за традицією "приношуваних" святим...

8 грудня відмічається одне з головних богородічних свят - Свято непорочного Зачаття Діви Марії, культ якої дуже популярний в католицизмі. Це свято було офіційно закріплене догматом тата Пія IX в 1954 році. Згідно католицькому віровченню, обраниця Отця Небесного, була чистою від наслідків первородного гріху від народження.

Різдво - одне з найважливіших християнських свят, католики відзначають його 25 грудня. Змістом його є факт народження Дівою Марією Сина Божого Ісуса Христа. Це друге після Великодня свято з чотирма Літургіями (Месами): напередодні увечері, вночі, удосвіта і вдень.

Церква учить, що народження Христа відкрило можливість для порятунку душі і вічного життя для кожного віруючого. У всіх католицьких країнах широко поширений звичай виготовлення своєрідних ясел-вертепів. Цей звичай церковного походження, приписуваний св. Франциску з Ассизі. У католицьких храмах з XIII в. влаштовуються невеликі ніші, в яких зображаються сцени з легенди про народження Христа за допомогою фігурок з дерева, фарфору, розфарбованої глини.

З часом ясла стали ставити не тільки в храмі, але і в будинках перед Різдвом. Вони коштують декількох тижнів до свята Стрітення. Домашні вертепи - макети в засклених ящиках, що зображають грот, в яслах лежить немовля Ісус, поряд Богоматір, Йосип, ангел, що прийшли на поклоніння пастухи, а також тварини - бик, осел. Зображаються сценки з народного побуту: поряд з святим сімейством поміщають селян в народних костюмах і т.п.

Різдво - сімейне свято. Напередодні свята, в святвечір, традиційна сімейна трапеза складається з пісних страв. Це риба, овочі і фрукти, солодощі. Після появи першої зірки, в храмах починаються урочисті богослужіння, присутність на яких для католиків обов'язкова. У перший день Різдва подається святкова їжа - м'ясні блюда: свинина, індичка, гусак, шинка і т.д. Достаток на святковому столі вважається заставою благополуччя в новому року. Всюди прийнято дарувати один одному подарунки. Різдво Хрістове в західній церкві стало святкуватися 25 грудня тільки в IV в. Раніше християни відзначали його 6 січня. Звичаї, приурочені до Різдва, розповсюджуються на все "Різдвяне двенадцатидення". У цьому циклі виділяються окремі дні - 28 грудня - "пам'ять Безневинних Немовлят" - день спогаду знищення за наказом царя Ірода всіх немовлят, які по віку могли бути Христом; 31 грудня - день св. Сильвестра, 1 січня - день Нового року. Цей день присвячений Діві Марії.

У XIX столітті в католицьких країнах напередодні Нового року палили великі багаття і організовували факельні ходи. Зимовий цикл святочних свят католики завершують в день Богоявлення (Епіфанії), або "три королі" - 6 січня. Змістом свята є євангельська оповідь про поклоніння немовляті Ісусу королів (у іншій традиції - волхвів) - Каспара, Мельхіора і Валтасара, що прийшли з дарами у Віфлєєм. На згадку про явище Христа язичникам і поклонінні трьох царів, в храмах скоюються св. Меси. За євангельською традицією, приношення волхвів, трактуються як приношення Христу-Царю - золото, Христу-Богу - ладан, Христу-людині - мірро.

17 січня день св. Антонія - покровителя тварин. У Франції цього дня священики благословляють худобу, яку господарі приводять до церкви. 2 лютого свято Стрітення Господнього. Як обряд очищення в костьолах святили свічки, а цілі процесії з свічками, що горять, обходили вулиці і поля. 3 лютого в день св. Блаза - патрона виноградарів і землеробів знову святили свічки, але менших розмірів. 5 лютого день св. Агати наголошувався церковним богослужінням.


Наступна сторінка (2/2)

Дата публікації: 02.11.2006
Прочитано: 13424 раз



Додатково на дану тему
Єврейські святаЄврейські свята
Як святкують німціЯк святкують німці
Свята греківСвята греків
Польські святаПольські свята
Болгарські святаБолгарські свята
Свята молдаванСвята молдаван
Естонські традиціїЕстонські традиції
Свадебные обычаи разных народовСвадебные обычаи разных народов
Японське весілляЯпонське весілля
Весільний обряд туркменівВесільний обряд туркменів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Аби зненавидіти свою улюблену пісню, достатньо поставити її на будильник у мобільному і прокинутись під неї кілька разів на рооту у понеділок.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 75 | користувачів сьогодні: 1539 | переглянуто сторінок сьогодні: 9265 | всього сторінок переглянуто: 106849088




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.