Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Міняю добермана (3 роки, кобель) на протез лівої руки.

Google рекомендує
Культура інших народів світу

Єврейські свята


Чи багато ви знаєте про єврейську культуру? Пропонуємо вам інформацію про найголовніші єврейські свята та обряди.



Єврейські свята і пам'ятні дати можна розділити на три групи.

Перша - це біблійні свята: Рош Ха-шана - Новий рік, Йом-Кіпур - Судний день, Суккот - свято врожаю, Сімхат-Тора - радість Тори, Шаббат - субота (день відпочинку), Песах - свято звільнення, Шавуот - свято дарування Тори.

До другої групи можна віднести свята з історичною основою: Ханука - свято світла, Ту бі-шват - Новий рік дерев, Пурим - веселе свято порятунку, Тиша бе-Ав - день скорботи і жалоби.

А в третій групі - сучасні свята і дати, такі як День пам'яті Катастрофи і Героїзму і День Незалежності.

Місяць ТИШРЕЙ (вересень - жовтень)

Рош ха-шан (Новий рік)

Рош ха-шан починає єврейський рік, що настає восени. Давній переказ розповідає, що на небесах у величезній товстій книзі, Книзі життя, записані імена всіх, хто живе на землі. У дні Рош ха-шана Бог відзначає в Книзі життя, яка доля очікує в наступному році кожного з людей: "...кому жити і кому померти, кого очікує спокій і кого блукання, кого благополуччя і кого муки, кому призначена бідність і кому багатство". Бог судить справи і вчинки людей, а потім (через десять днів після Нового року) вирішує їхню долю. У дні Нового року в синагозі читають особливі молитви. Найурочистіший момент свята - коли звучить ріг шофар, що знаменує відкриття небесних врат. Його трубні звуки будять людей від сплячки, від байдужності, змушують задуматися про своє життя, закликають до боротьби зі злом. Після богослужіння люди почувають себе очищеними, оновленими. Людина аналізує свою поведінку, зважує добрі і погані справи і планує програму на майбутній рік. Увечері родина збирається на святкову трапезу. Свято починається з запалювання свічок. Зазвичай жінка запалює дві свіки. На Новий рік прийнято їсти голову риби. Євреї бажають один одному, "щоб ми були в голові, а не в хвості" і вітають словами "бажаємо вам солодкого року", їдять яблука з медом і круглу халу (булку) - символ цілого року.

Йом Кіпур

(Івр. "День очищення”), Судний день. Його святкують на 10 день місяця. У цей день вирішується доля людини на небі. Традиційне побажання: "Щоб Ваше ім'я було уписано в книгу життя і скріплено печаткою". Наприкінці Йом Кіпур зачиняються небесні врата. День Йом Кіпур - піст (не можна їсти і пити, митися, вдягати шкіряне взуття 25 годин підряд). Закінчується Йом-Кіпур звуком Шофара.

Сукот

Святкують на 15 день. Свято символізує мандрівки пустелею, протягом яких Бог захищав народ Ізраїлю. На сукот прийнято жити в шатрі (сук).

Сімхат-Тора

Радість Тори. Святкують на 22 день. Завершення річного циклу читання Тори. Протягом року євреї читають Тору. Щотижня читають новий уривок, доки не буде пройдений весь сувій. Тора містить у собі 5 книг, які поділяють на 54 розділи, і щосуботи в синагогах читають розділ, закріплений за даним тижнем, тижневий розділ. Читання Тори займає рівно рік. День, у який читають останній розділ, і є святом Сімхат-Тора. Після молитви починають церемонію хакафот. З ковчега виймають сувої Тори, проносять колами по синагозі. Люди вибудовуються в довгий хід, як на параді, співають веселі пісні, доторкаються до сувоїв Тори і цілують їх. Потім їдять солодощі і веселяться.

Місяць КИСЛЕВ (листопад - грудень)

Ханука

Святкують на 25 день. Свято звільнення Єрусалимського Храму від Антіоха IV Єпіфана у результаті повстання Маккавеїв. Ханука - це свято світла, це символ перемоги над безоднею пітьми. У свято запалюють свічки в особливому світильнику - ханукії - у пам'ять про диво в Храмі. Традиція стверджує, що коли єврейські борці за незалежність Іудеї (164 рік до н.е.) звільнили й очистили Єрусалимський Храм від грецьких завойовників, треба було запалити Менору, а чистої, неспоганеної язичниками олії знайшли лише маленький глечик. Його могло вистачити лише на один день. Щоб приготувати нову олію, необхідно було не менш, ніж вісім днів. Але сталося диво: олія, налита в Менору, горіла усі вісім днів. На честь цієї події було вирішено запалювати по одній свічці протягом усіх восьми днів свята, щоб на восьмий день горів весь вісьмисвічник, "ханукія". Традиційна ханукія за формою нагадує менору, тобто схожа на стовбур дерева з гілками, що відходять в обидва боки, але в ханукії на відміну від меноры, є додаткова "гілка" ще для двох свічників. Дев'ята свічка (шамаш) необхідна для того, щоб бути запаленою найпершою від якого-небудь джерела вогню, і тільки потім, з дотриманням особливих правил: проголошення благословення над свічками і віддяки Богові за зроблене диво, запалюють одну за одною інші свічки, щодня наступну. Світильники із запаленими в них свічками прийнято ставити на підвіконня, щоб їх можна було бачити з вулиці. Існують спеціальні ханукальні частування: картопляні оладки - левівот або блінцес, і пончики з варенням - суфганієт. І ті й інші смажать на олії, нагадуючи про диво з глечиком олії. Ханука - веселе свято: дітям у цей день прийнято дарувати подарунки і небагато грошей, влаштовувати танці й ігри. Традиційна гра Хануки - вовчок (севивон).

Місяць ШВАТ (січень - лютий)

Ту – Бішват

Новий рік дерев. Святкують на 15 день. Існував звичай саджати дерева на честь кожного немовляти. На честь дочки саджали кипарис, а на честь сина ? кедр. Росла людина і разом з нею росло дерево. Місяць шват приходиться на середину зими, коли вся земля скована морозом і вкрита снігом. Але в Ізраїлі в цей час тепло. І люди мають можливість посадити дерева. Свято перетворилося в День пам'яті. Євреї не тільки саджають дерева. У цей день прийнято їсти плоди, вирощені в Ізраїлі: мигдаль, фініки, гранати.

ПРИТЧА

Одного разу якийсь старий саджав у своєму саду дерево. Саме в цей час проїжджав мимо цар. Зупинився цар і запитав: Що ти саджаєш старий? - Дерево, - відповідав старий. - А чи незабаром це дерево принесе плоди? - Через сімдесят років. Здивувався цар і розсміявся. - Невже ти сподіваєшся дожити до того дня, коли можна буде скуштувати плодів? - Ні, не сподіваюся, - сказав старий. Але я їв плоди з того дерева, що посадив мій дід. І мої онуки будуть їсти плоди з цього дерева. Герой цієї мудрої притчі каже нам: людина працює не лише для себе, але і для прийдешніх поколінь.

Наступна сторінка (2/3)

Дата публікації: 29.09.2006
Прочитано: 11456 раз



Додатково на дану тему
Як святкують німціЯк святкують німці
Свята греківСвята греків
Польські святаПольські свята
Болгарські святаБолгарські свята
Свята молдаванСвята молдаван
Естонські традиціїЕстонські традиції
Католицькі святаКатолицькі свята
Свадебные обычаи разных народовСвадебные обычаи разных народов
Японське весілляЯпонське весілля
Весільний обряд туркменівВесільний обряд туркменів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Сидять два студенти на парі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до професора...
Сидять два вояки в казармі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до прапорщика...
Сидять два зека у в'язниці, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до наглядача...
Сидять два грішники в пеклі, один говорить:
- Слухай, давай дорвемося до чорта...
Сидять два студенти на парі...

Реклама
Опитування
В своєму букеті ви використаєте:

традиційні квіти (лілії, гербери, троянди)
сезонні квіти (тюльпани, хризантеми)
польові квіти (ромашки, трави)
екзотичні квіти (орхідеї)



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 216
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 239 | користувачів сьогодні: 866 | переглянуто сторінок сьогодні: 12702 | всього сторінок переглянуто: 110927655




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.039 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.021 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.