Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Старий професор на іспиті:
- Так, хто вважає, що знає предмет на 5 балів?
Підняло руки пари студентів. Професор:
- Давайте залікові книжки. І ставить відмінно.
- Хто вважає, що знає предмет на чотири бали?
Підняли руки чоловік десять. Теж збирає залікові книжки, ставить чотири.
- Хто вважає, що на 3?
Підняли руки - та ж історія.
- Значить, так - інші неуди, приходьте на перездачу.
Студент:
- А коли перездача?
Професор:
- Ну-у-у, давайте зараз.
Отже, хто вважає, що знає предмет на 5 балів?

Google рекомендує
Секрети материнства

Діти вундеркінди. Що потрібно знати їх батькам


 Вундеркінди – це діти дива, що дивують обивателів своїми незвичайними здібностями – так пише про них енциклопедія. Як правило, вони вражають своєю дивовижною обдарованістю в ранньому дитинстві. І, дійсно, ранній прояв розумових здібностей може бути передвісником особливого таланту. Якщо дитина в три роки навчилася самостійно читати, як академік І. Виноградов, або приблизно в цьому ж віці освоїла правила шахової гри, як Хосе Рауль Капабланка, можна очікувати, що, подорослішавши, вона доб'ється видатного успіху.



Проте в деяких випадках незвичайні розумові здібності можуть виявитися явищем тимчасовим, скороминучим. Трапляється так, що дитина дорослішає і втрачає свої дивовижні дитячі можливості. Особливо часто це відбувається, коли малюк незвично швидко опановує мовою і розмовляє як дорослий. У міру дорослішання мовна активність може слабшати, і однолітки, як правило, наздоганяють такого «вундеркінда». Рання мова (до року) може свідчити також про те, що розвиток мозку сильно випереджає загальний розвиток, і це дуже небезпечно, оскільки дитячий організм може не справитися з цією патологією.

Іноді діти вже в дошкільному віці проявляють дивовижну винахідливість, але надалі у них може виявитися однобічність розумових можливостей. Те ж саме відбувається і при особливих здібностях в математичних обчисленнях. Цей ранній інтерес до рахунку в думці може швидко загаснути, будучи епізодом вікового розвитку, а може і залишитися, як наприклад у Еммануїла Ласкера, що став доктором математики і чемпіоном світу по шахах.

Незвичайна розумова активність п'ятирічного малюка не дає ніяких гарантій, що вона збережеться надалі. Тому, дорогі батьки, не спокушайтеся ранніми успіхами – спускатися з п'єдесталу важче, ніж підніматися. Знаєте, що говорив Лев Миколайович Толстой про вундеркіндів: «Скільки я їх зустрічав, і скільки разів одурився! . Нехай наперед виростуть і окріпнуть, і доведуть, що вони не простий фейєрверк!».

Проте будь-які ранні прояви таланту треба приймати серйозно, ось тільки форсувати його розвиток слід з великою обережністю, щоб не нашкодити психіці дитини, її здоров'ю. Можна погодитися із твердженнями деяких вчених психологів, що вирази «вундеркінди», «обдаровані діти» і навіть «дуже талановиті учні» – вельми умовні, оскільки особливості, що заздалегідь виявилися, можуть не одержати очікуваного розвитку. Та все ж у багатьох дітей з раннім проявом обдарованості розумові достоїнства зберігаються і надалі примножуються.

Звичайно, дорогі батьки, відноситися з байдужістю до проявів таланту теж не можна, треба підтримувати і укріплювати дитячу обдарованість. І не забувайте, що розвиток здібностей залежить від навчання і виховання. Дуже важливим для розвитку обдарованості є висока вимогливість до себе, пов'язана з самокритичністю. Вимогливість до себе примушує експериментувати, мобілізувати внутрішні можливості, формувати нові якості і знання. Допомагайте своєму вундеркінду, але не поспішаєте робити прогнози і пам'ятайте про неприпустимість перевантажень і перевтоми, адже вони безпосередньо пов'язані із здоров'ям дитини.

Людський досвід показує, що найперспективніше такий розвиток інтелекту, який несе в собі спрямованість і поєднується з схильністю, що зміцнюється з роками, до певного виду діяльності. Дуже важливо знати, до чого виявлені здібності, і пам'ятати, що у деяких дітей вибір спеціальності може виявитися невдалим, а при невідповідності схильностей і професії не відбувається, як правило, розквіту таланту.

Іноді самі батьки із-за неправильних авторитарних установок можуть стати винуватцями придушення здібностей у своїх дітей. Дуже часто це відбувається в тих випадках, коли їм не подобається предмет, яким захоплюється дитина. Важливо завжди пам'ятати, дорогі батьки, що різносторонній розвиток за наявності певних природних даних є основною умовою розквіту таланту і геніальності, і навіть за відсутності яскраво виражених природних даних воно забезпечує досягнення у вибраній діяльності високих результатів.

Високоталановиті люди, як правило, відрізняються різносторонністю розвитку і різносторонністю діяльності, і творчі біографії багатьох знаменитостей (Арістотеля, Леонардо да Вінчі, Ломоносова, Менделєєва) це підтверджують. Трапляється, що яскраво обдарована людина до найзріліших років шукає своє покликання – може не визначитися в шкільному віці область занять, в якій здібний учень міг би проявити себе і добитися творчих досягнень. Рання спеціалізація не завжди благо – і може талант залишитися лише можливістю.

І все-таки дуже багато видатних людей проявили неабиякі здібності вже в дитинстві: Олександр Грібоєдов, наприклад, в одинадцять років поступив в Московський університет, а в п'ятнадцять закінчив відразу два відділення: словесне і юридичне. Обдарованість багатьох дітей з раннім проявом таланту витримує випробування часом. Віднесіться до прояву обдарованості своїх дітей з увагою, бережіть їх і постарайтеся не нашкодити при навчанні і вихованні.
http://www.lady.if.ua

Дата публікації: 25.06.2007
Прочитано: 4540 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Іспит на першому курсі. Аудиторія. Професор сидить спиною до студентів. Усі списують зі шпор. Професор повертається, усі роблять вигляд, що пишуть.
Іспит на другому курсі. Аудиторія. Професор сидить спиною до студентів. Усі списують зі шпор. Професор повертається, усі продовжують списують. Професор кашляє, усі роблять вид що пишуть.
Іспит на останньому курсі. Аудиторія. Професор сидить спиною до студентів. Усі списують зі шпор. Професор повертається, усі продовжують списують. Студент із першого ряду кашляє, професор повертається спиною до студентів.

Реклама
Опитування
Чому зі спиртного Ви надаєте перевагу коли святкуєте?

пиво
вино
лікер
горілка
самогон
слабоалкогольні коктейлі
інше



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 611
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 107 | користувачів сьогодні: 1594 | переглянуто сторінок сьогодні: 7058 | всього сторінок переглянуто: 106435823




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.034 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.