використання пiд наглядом дорослих;
використання з засобами безпеки (каска, наколiнники, тощо);
вимоги по обробцi iграшки перед використанням (промивати мильним розчином тощо).
Щоб вберегти здоров’я малюка, працівники облспоживзахисту радять вибирати дитячі іграшки виключно у магазинах, де на них є сертифікати якості та інші супровідні документи. Тому, бажано не купувати іграшку у кіосках та лотках з сумнівними товарами. Можна запитати сертифiкат якостi та вiдповiдностi. Якщо ж такого немає, то краще споживачу пошукати iнше мiсце для покупок. I бажано, щоб це був не стихiйний ринок, а магазин.
Також, окремо слiд сказати i про наявнiсть на етикетцi назви i адреси виробника. Якщо такi данi вiдсутнi, знайти виробника небезпечної iграшки i пред’явити йому претензiї досить складно, крiм того, це наводить на пiдозру, що iграшка виготовлена без дотримання обов’язкових вимог безпеки. Слiд уважно подивитись на iграшку та її етикетку. На етикетці має бути викладена наступна інформація: вид іграшки, постачальник, імпортер (адреса, контактний телефон), інформація про те, що товар сертифікований та відповідає спеціальним вимогам, матеріал, з якого виготовлено іграшку, дата виготовлення, термін придатності, країна-виробник, призначення.
Під час сертифiкацiї iграшка проходить ряд випробувань на безпечність, i тому, якщо iграшка має на етикетцi знак вiдповiдностi, можнабути впевненим, що вона цi випробування пройшла. Але цей знак не є гарантiєю безпеки iграшки для кожної дитини, тому слiд звертати увагу i на ряд iнших позначок i написiв.
Кожен виробник ЄС повинен ставити знак СЕ на свої іграшки для того, щоб показати, що іграшка зроблена у відповідності з вимогами директиви про безпеку іграшок. Це додатковий знак, який взагалі не являється знаком якості чи безпеки, але він розроблений для забезпечення вільного перевезення по всьому Європейському Союзу. Цей знак є своєрідним паспортом для іграшки. Звичайно він ставиться біля назви фірми виробника і його адресою на упаковці, або на самій іграшці.
Маркування „Знак Лева” було розроблене в 1988 році Британською Асоціацією Ігор та Хобі (Britis Toy & Hobby Association або ВТНА), щоб звернути увагу звичайного споживача на не вказану знаком СЕ якість та безпечність іграшки. Для того, щоб мати можливість ставити це маркування на своїй продукції, член ВТНА повинен підписати договір з Асоціацією на отримання ліцензії, яка пред’являє жорсткі вимоги до безпеки та якості іграшки. У випадку порушення параграфів ліцензії, виробник може її позбутися. Маркування „Знак лева” також показує, що виробник підтримує практичні правила ведення бізнесу ВТНА, які включають в себе і правила по рекламі та підробкам. В той час, коли СЕ є спеціальним знаком, маркування „Лев” призначене для споживача. Воно свідчить про те, що споживач може бути впевнений у дотриманні виробником іграшки, яка носить цей знак, усіх правил безпеки іграшки.
В 1991 році Британська Асоціація продавців іграшок (British Association of Toy Retailers або BATR) об’єдналися з ВТНА для виводу на ринок нового знака для торгових мереж: “Підтверджений Знак Лева”. Члени BATR стали також слідувати жорстким правилам ведення бізнесу ВТНА, які потребують продажу товару тільки з грифом BS EN 71. Зазвичай, члени асоціації BATR зазначають на вивісках своїх магазинів підтверджений „Знак Лева”. Звичайно, це не означає, що всі іграшки в магазині відповідають жорстким правилам безпеки, але цей знак підтверджує споживачам, що всі іграшки пройшли через тести на Стандарт Безпечності Іграшки.
http://www.1001toys.com.ua