Роблячи свій перший вдих, маленький карапуз робить перші спроби трохи краще розгледіти улюблену матусю і все, що його оточує. Але тут його чекає ще одне несподіване відкриття: СВІТ НАВКОЛО РОЗПЛИВЧАТИЙ І ПЕРЕВЕРНУТИЙ ВВЕРХ НОГАМИ! Але і з цим дитячі очі досить швидко справляються, адже зоровий апарат малюка розвивається разом з ним.
Наступна трудність, яка чекає малюка - це НЕВМІННЯ ФОКУСУВАТИ ПОГЛЯД, із-за чого не виходить чітка картинка світу. Коли малюк робить спроби зафіксувати свій погляд на якому-небудь предметі, то одне, то інше око «виїжджає» убік, тому легка косоокість цілком природна на першому місяці життя.
Фокусувати зір і стежити за предметами дитина вчиться відразу, адже саме завдяки зору малюк одержує 90% інформації про зовнішній світ. Цей навик з'явиться у нього тільки до місячного віку. Очі - і ті міняють свій колір протягом першого року життя! Від народження вони у всіх сірі, а потім стають блакитними, карими, зеленими...
Батькам слід врахувати, що в перші місяці очі малюки найбільш чутливі до жовтих і зелених тонів, а блакитні, салатові і бежеві відтінки заспокоюють нервову систему і радують очі, в таких кольорах можна зробити дитячу. Повністю зорова система у малюка сформується лише до трьох років.
Щоб не нашкодити очкам малюнок, іграшки варто підвішувати не ближче, ніж на відстань витягнутої ручки малюка. Із-за вікової далекозорості, дитині важко розглядати їх, якщо вони виявляться ближчими.
Також варто захищати очі малюка від прямих ультрафіолетових променів. Від яскравого світла кришталик каламутніє, що може привести до розвитку катаракти.
Спочатку у немовляти ще відсутній захисний рефлекс у вигляді стулення вік при наближенні до них якого-небудь предмету, та і слізки виділяти малюк ще не навчився... Отже варто бути акуратнішим і не зачіпати очі малюка руками або краями одягу, це може заподіяти малюку неприємні відчуття. Не варто забувати, що саме в дитячому віці закладається здоров'я малюка на багато років вперед.
http://ualady.net