Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Ти якого року народження?
- 1980-го.
- Отже, тобі... уже 26 років.
- Ні, 25.
- Чому?
- А я торік не святкував...

Google рекомендує
Культура інших народів світу

Весілля по-австрійськи


 Щоб познайомитися з весільними обрядами і звичаями австрійців, краще всього від'їхати подалі від міста. Саме там - в сільській місцевості - вони збереглися в якнайповнішій формі, хоча, звичайно, з роками дещо видозмінилися і спростилися. Але навіть в двох сусідніх селах весільні церемонії мають відмінності. Така специфіка Австрії: у кожному селі свій устрій, свої порядки і навіть свій діалект! Проте, деякі традиційні обряди в тій або іншій формі можна зустріти в будь-якому куточку Австрії. Про них і піде мова.




Підготовка до весілля

Австрійці, до весілля починають готуватися заздалегідь: за півроку, а то і за рік. І цьому можна знайти пояснення. Адже те, що для української людини - весілля, для австрійця - необхідна формальність. Весілля в Австрії, глибоко католицькій країні, святкують зазвичай не в день цивільного одруження, а в день вінчання. А такий серйозний крок, як вінчання в церкві, вимагає тривалої підготовки.

За декілька місяців до вінчання священик призначає молодим зустрічі (зазвичай 3 - 4), які повинні підготувати майбутнє подружжя до сімейного життя (Ehevor-bereitung). На одній із зустрічей священик складає з молодими сценарій їх вінчання, на іншій - розмовляє з ними про сімейне життя, засноване на християнських цінностях. В рамках подібних зустрічей молоді повинні також поспілкуватися з досвідченою подружньою парою, а ще з лікарем.

Звичайно, підготовка до весілля цим не обмежується. Молоді повинні скласти список гостей, знайти відповідний ресторан, домовитися про декорування церкви... Але не розповідатимемо про це детально, оскільки всі ці процедури добре знайомі і українцям.

Весілля австрійці святкують зазвичай влітку і восени - тут вони не оригінальні. Великою популярністю користується час карнавалу (Fasching), а також місяць травень. Не прийнято грати весілля під час адвента - в грудні, а також протягом Великого посту.

Цікава деталь: хоча весілля в Австрії готується загальними зусиллями жениха і нареченої, а також їх батьків, всі витрати повинен брати на себе батько нареченої. Але, із зрозумілих причин, цей звичай вже дещо застарілий.

Що стосується подарунків, то австрійці до цієї справи підходять дуже грунтовно. Зазвичай жених і наречена перед весіллям складають список подарунків (Hochzeits-liste), які вони бажали б отримати, і залишають його у великому магазині, де можна купити все необхідне для будинку: постільну білизну, посуд, побутову техніку. Запрошені приходять в магазин і вибирають із списку те, що їм більше всього до душі. Зручно, чи не так?

Вінчання: до і після

День весілля може початися з салюту (так друзі жениха будять наречену), а трохи пізніше процесія з прикрашених автомашин слідує до церкви. З цієї миті і починаються весільні обряди...

Звичай видавати якомога більше шуму по дорозі в церкву - дуже стародавній. Таким чином наші предки лякали злих духів і нечисть, щоб захистити молодих в майбутньому шлюбі. Австрійці, до речі, з цією ж метою люблять прив'язувати до машин старі коробки і інший непотріб.

Діти, найчастіше це хлопчик і дівчинка, можуть нести за молодими невеликі кошики з квітами, а після вінчання усипати ними шлях молодожонів. За допомогою цього обряду люди привертали богів родючості, які піклувалися про багате потомство.

Біля виходу з церкви жених і наречена повинні випити келих вина (125 мл - ein Achterl Wein) до дна, а потім кинути його об землю: якщо келих розіб'ється, шлюб буде щасливим. Після цього молодим належить подолати перешкоду: вони повинні ПРОРВАТИСЯ через натягнутий заздалегідь мотузок або стрічку - так само молода сім'я долатиме всі труднощі, які зустрічатимуться у неї на шляху.

Якщо новоспеченого подружжя у церкві закидати зернами рису, то в їх сім'ї вже не трапиться нічого поганого. Злі духи, які могли б перешкодити щастю молодих, тепер заспокояться. Цей обряд також приносить багато дітей, щастя і багатство.

Переносити наречену через поріг - теж стародавній звичай, який поширений і на українських весіллях. А відбувається він від того, що, згідно повір'ю, злі духи мешкають саме під порогом.

Багато весільних обрядів Австрії пов'язано з подоланням молодожонами всіляких перешкод по дорозі з церкви в ресторан. Тільки після виконання певних завдань дружини можуть просуватися далі. Так їх перевіряють «на міцність». Тут фантазія нічим не обмежена. Ось лише деякі варіанти:

Молодому подружжю дають пилу - нею вони повинні разом розпиляти стовбур дерева;

Чоловік і дружина повинні правильно розвісити гору вологої білизни;

Чоловікові дають дерев'яну дошку і декілька десятків великих цвяхів, які він повинен забити маленьким молотком, і так далі

Хоча такого поняття, як тамада, в Австрії не існує, його функції часто беруть на себе друзі жениха. У ресторані (Gasthaus), де зазвичай святкують весілля, справа не обмежується поїданням пригощань і розпиванням прекрасних австрійських вин.
Кульмінацією свята стає викрадання нареченої (Entfяhrung der Braut). Друзі відволікають жениха і свідків, викрадають наречену разом з букетом і відвозять її в один з довколишніх ресторанів, який, правда, може знаходитися і не зовсім близько. На її пошуки вирушає жених разом з батьком нареченої. І тут починається процедура викупу, так добре відома в Росії. Жених повинен виконувати всілякі завдання: співати, танцювати, відповідати на питання про свою кохану і так далі І все це для того, щоб йому підказали подальший шлях. За кожне невиконане завдання батько нареченої повинен платити викуп (Ausl'sung).

Австрійці - великі любителі пожартувати. І коли свято вже добігає кінця, випробування молодожонів не закінчуються. Їм ще треба потрудитися, щоб потрапити в свій будинок. Звичай створювати молодому подружжю усілякі перешкоди по дорозі до будинку, а потім і до шлюбного ложа, в Австрії користується особливою популярністю. Тут варіантів теж множина:

Іноді зводять справжню стіну з цеглини перед дверима, щоб молоді знайшли який-небудь інший спосіб проникнути в будинок - наприклад, влізти у вікно;

Щоб молоді так просто не змогли увійти до спальні, її повністю наповнюють чим завгодно: стаканами з водою, надутими кульками і так далі Головний принцип - перегородити молодожонам шлях до шлюбного ложа, перш ніж вони не виконають завдання крок за кроком.

Не варто говорити про те, що іноді виконання таких «завдань» віднімає достатньо багато часу...

Після весілля

Після весілля клопіт молодих не закінчується. Настає час віддячити всім тим, хто був присутній в церкві, був на святі в ресторані або ж просто прислав молодим вітальну листівку. Як правило, молодожони вибирають одну з кращих весільних фотографій і відправляють її всім з написом подяки. І це не просто формальність - таким «дрібницям» в цій маленькій країні приділяють велику увагу.

Дата публікації: 30.03.2007
Прочитано: 4773 раз



Додатково на дану тему
Єврейські святаЄврейські свята
Як святкують німціЯк святкують німці
Свята греківСвята греків
Польські святаПольські свята
Болгарські святаБолгарські свята
Свята молдаванСвята молдаван
Естонські традиціїЕстонські традиції
Католицькі святаКатолицькі свята
Свадебные обычаи разных народовСвадебные обычаи разных народов
Японське весілляЯпонське весілля
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

На шкільних зборах:
- Олексій Іванович, Ви допускаєте тілесні покарання у вихованні свого сина?
- Якщо мова йде про мого Вовочку, то я його луплю тільки з метою самозахисту.

Реклама
Опитування
Корпоративна вечірка це...

чудове свято
шанс потоваришувати з колегами
нудний захід
можливість зблизитись з шефом
жахливе забов'язання



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 167
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 61 | користувачів сьогодні: 779 | переглянуто сторінок сьогодні: 10016 | всього сторінок переглянуто: 110373863




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.031 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.014 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.