Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Мати (М) з сином (С) у зоопарку...
Клітка лева...
С: Мамо, це хто?
М: Це, синку, лев.
Клітка бегемота...
С: Мамо, це хто?
М: Це, синку, бегемот.
Клітка макак...
С: Мамо, а я знаю хто це. Це програмісти!!!
М: Чому ти так подумав.
С: А вони як наш тато, немиті, волохаті і з мозолем на попі.

Google рекомендує
Культура інших народів світу

Шлях кімоно


 Для мене знайомство зі Всесвітом під назвою „кімоно” почалося з японською гравюри, де немов пливуть вбрані у чарівні шати куртизанки з „кварталів розваги”... Тоді кімоно уявлялося просто красивим вбранням. Пізніше довелося знайомитися з колекціями, однак ніщо так не сприяє розумінню речі, як користування нею. Перші враження змінили ставлення до кімоно, виявилося, що в ньому змінюється поведінка: начебто хтось підказує тобі бути шанобливіше, стриманіше, охайніше. В усякому разі з богемної істоти перетворюєшся на дисципліновану людину... Згодом довелося відвідувати заняття в Токійській академії вдягання кімоно у якості дослідника, а ще через певний час навчатися самій та отримати перший ступінь майстра школи Ямато.



Перше, що дивує при ближчому знайомстві з кімоно – як так сталося, що така складна система вдягання, якій, дійсно, потрібно спеціально навчатися, не зникла під тиском сучасної цивілізації? Хоча й японці бідкаються, що зараз кімоно мало хто носить, але все відносно. На власні очі бачила: носять і не поодинокі націонал-патріоти. Щоправда, молодь на вулицях Токіо та Кіото вдягнена в теж саме незрозуміло що, що й по всьому світу. Однак жінки від 30 років охоче звертаються до кімоно, особливо, якщо потрібно виглядати елегантно. Як казала моя сенсей: „За звичай у шафі японки близько 30 комплектів. Ті з них, що кажуть, що не мають кімоно – є власниками якнайменше 5 комплектів”... Тож слухайте японців, та ділить на три: скромність не дозволяє оцінити вище свої здобутки. Та й справді, чому б тоді по всій Японії не перерахувати навчальних закладів, курсів, де навчають вдягати кімоно.

На вулицях Кіото. 2005

 Коли я розповідаю українським друзям, що японський уряд ввів до програми середньої школи урок вдягання кімоно, що викладається протягом усього навчання, вони часто питають: „Невже це так складно, що воно потребує 12 років? ” Як на японців, то будь-що можна вивчати все життя, не кажучи про вдягання кімоно. Невипадково Яманака Норьо – ректор найдавнішої в Японії академії вдягання кімоно увів до вжитку поняття „шлях кімоно”, що існує так само рівноправно, як і славнозвісне „бусідо”(шлях воїна), „садо” (шлях чаю), „кадо”(шлях квітів) тощо. Поняття шлях для японців передбачає постійну працю над духовним самовдосконаленням. Без цієї праці вдягання – є лише технікою. Однак і тварина ховається в тепло, коли їй зимно. Тоді, якщо побутова процедура не містить вдосконалення духу, то в чому полягає цінність людини, чим вона відрізняться від тварини? Тож, спочатку японці намагаються зрозуміти, чим є кімоно, потім усвідомлюють його красу та згодом через вдягання кімоно вдосконалюють себе. У такий спосіб вдосконалюється світ.

 Кімоно потребує дисципліни від самого початку вдягання. Чітка система послідовних дій, де, як у фортепіанній партії дуже важливо дотримуватися визначеної аплікатури, спрямована на те, щоб без зайвих рухів досягти найкращого ефекту. Зважаючи на те, що в кімоно не має ані ґудзиків, ані застібок, вдягтися так, щоб воно обгортало фігуру та не було зморшок, не розв’язалися чисельні пояски – справа доволі серйозна. Тож вдягати кімоно не можливо, якщо не зосередишся. Тому й зрозуміло, чому одна з учениць академії сказала „вдягаючи кімоно, я готую свій дух до зустрічі з дорогими мені людьми”.

Академія вдягання кімоно Яманака Норьо (Токіо). 2005

 Різні школи пропонують не тільки власну техніку вдягання, а й філософію кімоно. Чесно кажучи, спілкуючись з японцями, відчувала заздрість, коли чула від них „коли одягаю кімоно – відчуваю себе усередині японської культури”, або „в кімоно я відчуваю гордість за те, що я – японка!”. Думалося, а що нам заважає шанобливо поставитися до свого національного вбрання? Хто сьогодні знає, як пов’язати намітку? Що нами зроблено, щоб зберегти як живу традицію, хоча б саме символічне – „наше все” – вишиванку...

А за японців спокійно: існування у супертехнологічному світі їм не заважає шукати шлях. Був час, коли вони зберігали кімоно, сьогодні кімоно береже Японію.

Автор статті: Світлана Рибалко

http://www.hw.net.ua

Дата публікації: 27.02.2007
Прочитано: 5191 раз



Додатково на дану тему
Єврейські святаЄврейські свята
Як святкують німціЯк святкують німці
Свята греківСвята греків
Польські святаПольські свята
Болгарські святаБолгарські свята
Свята молдаванСвята молдаван
Естонські традиціїЕстонські традиції
Католицькі святаКатолицькі свята
Свадебные обычаи разных народовСвадебные обычаи разных народов
Японське весілляЯпонське весілля
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Приходить учень зі шкопи додому:
- Тату, чому всі кажуть, що я неуважний?
- Хлопчику, дістав ти вже!Ти в сусідньому під'їзді мешкаєш!

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. Києва



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 770
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 98 | користувачів сьогодні: 710 | переглянуто сторінок сьогодні: 3447 | всього сторінок переглянуто: 106826232




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.