Якщо у нас говорять: „Бог пар зводить”, то про індійські пари можна сміливо казати, що їх зводять батьки нареченого. Саме вони обирають дружину своєму синові. При цьому бажання майбутнього подружжя особливої ролі не грає.
В день одруження нареченого зустрічають в будинку майбутньої дружини лише чоловіки. Більш того, батько нареченої власноручно миє дорогому гостеві ноги. Це, начебто, гарантує, що майбутній чоловік ніколи не залишить своєї дружини. А обручки винахідливі індуси одягають на великий палець.
Іран: зберігайте гроші в дружинах.
Згідно мусульманських законів, в шлюб треба вступати якомога раніше. Справа в тому, що в молодому віці людина повна не тільки сил і енергії, але й багата на емоції. Якщо не вступити до шлюбу, то можна піддатися спокусі і збитися з істинного шляху.
Але молодість молодістю, а наречений повинен бути достатньо забезпечений, щоб утримувати майбутню сім’ю. Наприклад, на весілля він повинен зробити нареченій в знак кохання дорогий подарунок – махр. Це може бути дім, квартира чи банківській внесок (бажано в дорогоцінних металах). Таке вкладення в дружину нібито міцно прив’язує чоловіка до його половинки.
Корея: дайте мені карти в руки – погадати на короля.
Перед тим як призначити дату весілля, майбутнє подружжя обов’язково йде до гадалки. Саме вона визначає найкращий час і місце для проведення церемонії.
Весілля зазвичай дуже багатолюдне, при чому молодята зобов’язані випити по келиху вина з кожним гостем і отримати від нього конвертик. Подаровані гроші треба витратити на весільну подорож. А на святковому столі обов’язкова наявність качки, яка за аналогією з нашими лебедями вважається в Кореї символом любові і вірності. Качки – передумова щасливого шлюбу!
Кенія: найкращий чоловік – трансвестит.
В день одруження нареченій розмальовують руки і ноги ритуальними візерунками. Малюнки не змиваються протягом року і означають, що жінка вже невільна.
Майбутнього чоловіка обмежують тим, що після весілля протягом місяця він носить жіночий одяг. Подібна повинність допомагає йому краще зрозуміти всю тяжкість жіночої долі та виховати бережливе ставлення до своєї половини.
Нігерія: наречена – це дуже багато... сала.
Після того, як майбутні родичі визначились з днем весілля, перед нареченою ставиться складне завдання: вона повинна термінова погладшати. Справа в тому, що повнота дружини, за нігерійським розумінням, не лише передумова здорових нащадків, але і своєрідна гарантія її здоров’я на випадок неврожайного року.
Отже, чим більше живої ваги буде в нареченій на момент одруження, тим краще. В зворотньому випадку, батьки нареченого можуть повернути її батькам.
Греція: підсолодити життя.
В день весілля наречена обов’язково має при собі шматочок цукру, але не для того, щоб почастувати коханого, а як символ... майбутнього солодкого кохання на все життя. Крім того, запрошені на весілля друзі одягаються по-особливому. Аксесуаром, вишивкою, малюнком – як завгодно – але в їх вбранні повинно бути... око. Це для того, щоб ненароком не пристріти молодят.
І, наостанок, перед шлюбною ніччю в спальню пускають дітей, щоб ті пострибали на постілі ново одружених. Це вважається своєрідною приманкою для майбутнього багато чисельного і здорового потомства молодої сім’ї.
Бермудські острови: посадити дерево, збудувати дім, народити сина.
Цікавий звичай одруження існує на бермудських островах. Весільний пиріг тут прикрашають маленьким паростком справжнього дерева. А після весільної церемонії це дерево треба посадити біля дому, де будуть жити молодята. Згідно вірувань, шлюб буде тривати до тих пір, поки це дерево росте.
Так що молодим залишається розібратися лише з будинком і продовженням роду.
http://www.svadba.kiev.ua
Переклад: http://buket.ck.ua