Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

– Знаєте, люблю теплої осінньої днини побродити по лісу з рушницею.
– На полювання?
– Ні, по гриби… Бувало, підійдеш так до грибників – і скажеш просто: ого! скільки грибів назбирали!

Google рекомендує
Спорт і фітнес

Як правильно харчуватися до, після і під час фізичних навантажень


 Останнім часом всі говорять про необхідність фізичного навантаження для підтримки здоров'я і лікування багатьох хронічних захворювань. Можна почути про це по телевізору, від лікаря, з журналів, газет, та і просто вийшовши на вулицю вранці або увечері не важко помітити людей, що здійснюють свою денну ходьбу або пробіжку. 



Правильне харчування до і після фізичних навантажень не менше важливе, чим сам факт фізичного навантаження. Успіх спалювання жирів, поліпшення обміну речовин або побудова м'язів під час фізичних вправ багато в чому залежить від того, що і коли ви їли до і після тренування. І голодувати перед тренуванням або після не лише не корисно, але і шкідливо.

До тренування

Якщо ви збираєтеся встати раніше і перед роботою зробити невелику зарядку, прогулянку або пробіжку, зазвичай немає часу для того, щоб засвоїти повноцінний сніданок, але поїсти все-таки потрібно. Важливо пам'ятати, що, яка б не була мета ранкового заняття спортом: зниження ваги, нормалізація цукру в крові у діабетиків, побудова м'язів, просто прогулянка для підняття настрою, без сніданку організм після 8-10 годинного посту, просто не зможе витягувати з тренування бажаного результату. Пропускаючи сніданок, ваш організм спалить під час тренування набагато менше калорій, ніж міг би, якби ви поснідали.

Сніданок може бути легким – фрукти, сухофрукти або стаканчик йогурту не пізніше, ніж за 20 - 30 хвилин до тренування. Займаючись спортом в другій половині дня, рекомендується пообідати приблизно за півтори-дві години до тренування. Обід може складатися з салату і бутерброду. Після «серйознішого» обіду рекомендується почекати близько 3 годин, перш ніж зайнятися фізичним навантаженням.

Їжа перед заняттями спортом повинна включати складні вуглеводи такі як зерновий або житній хліб, різні види злаків, вермішель або картоплю у поєднанні з білком таким як: м'ясо, риба, молочні продукти, яйця і, звичайно ж, овочі.

Бажано відмовитися від вживання перед тренуванням висококалорійної їжі з великим вмістом цукру. Така їжа швидко засвоюється, але глюкоза, що міститься в ній, дуже швидко підвищує рівень цукру в крові і потім рівень цукру також швидко падає, залишаючи гостре відчуття голоду і втоми.

Складні ж вуглеводи забезпечують повільне стабільне надходження глюкози в кров, що підтримує довгу і продуктивну роботу м'язів і серця.

Під час тренування

Під час тренувань рекомендується пити воду або несолодкий чай. Пити потрібно обов'язково. Згідно останніх досліджень достатня кількість води в організмі стимулює нормальний обмін речовин. Дотримуючись правильного режиму харчування, спалювання жирів під час тренування буде оптимальним.

Після тренування

 Не менш важливим є те, що ви їсте після тренування. Зайвим буде говорити, що, якщо дорогою додому з тренажерного залу або вечірньої прогулянки ви купуєте собі порцію морозива або їжу, що містить велику кількість жиру, то всі ваші зусилля практично відразу зводяться нанівець. Метаболізм залишається підвищеним через 1-2 години після тренування, розігріті м'язи просто вимагають «пального».

Після тренування в організмі відкрито так зване тренувальне (анаболізм) вікно для споживання білків і вуглеводів (але не жирів). Все, що буде з'їдене в цей період, піде на відновлення м'язів і зростання м'язової маси. Прийнявши правильну їжу після фізичних вправ, ви допоможете організму накопичити м'язову масу замість жирової.

Перше, що вашому організму вимагається після фізичних навантажень - це амінокислоти, білковий будівельний матеріал для м'язів, гормонів, нервів і так далі Підвищена фізична активність виснажує резерв найважливіших амінокислот, і ви повинні його заповнити. Це має на увазі м'ясо, птицю, рибу, яйця, кисломолочні продукти або рослинні білки (соя). Друге, що потрібне вашому організму, - це трохи складних вуглеводів, щоб заповнити дефіцит глікогену в печінці, таких як хліб (грубого помелу), крупи, корнфлекс. Не забувайте також пити достатню кількість води до і після фізичного навантаження.

Пам'ятайте, що якщо ваше завдання отримати максимум ефекту при мінімумі витрат, вживайте правильну їжу до і після фізичних навантажень і результат не змусить себе чекати!

http://www.menslife.info/


Дата публікації: 23.01.2009
Прочитано: 34502 раз



Додатково на дану тему
ФристайлФристайл
 Пейнтбол Пейнтбол
Більярд - інтелектуальна гра?Більярд - інтелектуальна гра?
Де народився футбол?Де народився футбол?
Snowboarding – вид спорту чи стиль життя?Snowboarding – вид спорту чи стиль життя?
10 помилок новачків у тренажерному залі10 помилок новачків у тренажерному залі
Ранкова пробіжка – робимо правильноРанкова пробіжка – робимо правильно
Як правильно вибрати взуття для тренуваньЯк правильно вибрати взуття для тренувань
Як навчитися правильно дихати під час плаванняЯк навчитися правильно дихати під час плавання
Як почати займатися спортомЯк почати займатися спортом
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Сер, який у вас у будинку чудовий посуд, він підкреслює ваш витончений аристократичний смак! Я вражений!
- Так, сер, це унікальна китайська порцеляна 17-го століття. А от ця неглибока витончена чашка, що я її придбав нещодавно на аукціоні, мені особливо подобається!
- І чим же, сер?
- Її дуже зручно вилизувати після сметани...

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 197 | користувачів сьогодні: 1155 | переглянуто сторінок сьогодні: 15761 | всього сторінок переглянуто: 110930714




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.040 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.022 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.