Синдром натовпу
Ти просто чудово почувалася у передчутті цього походу по магазинах, але в переповненій залі чергового бутіку раптом відчула запаморочення голови, стало важко дихати чи колоти в серці. Якщо немає справді серйозних проблем зі здоров‘ям, скоріш за все, причина в охлофобії – властивій тобі боязкості натовпу. Яким би дивним це не виглядало, але на цю психологічну хворобу страждають 40% жителів мегаполісів. Однак, за думкою психологів, відчуття дискомфорту у натовпі – явище повністю нормальне, адже ті, хто поруч, постійно порушуючи дозволену межу, намагаються потрапити у зону особистого простору. До того ж інстинкти, якими керується натовп меж мало кому до душі.
Як обійти гострі кути. Не плануй свій шоппінг на вихідні дні та обідні перерви, адже саме цей час вважається найактивнішою порою «облави» магазинів. Пам‘ятай, що передсвятковий ажіотаж, то дещо схоже на різновид масової істерії. Всі у пошуках якоїсь незвичайної речі, яку насправді ніхто не бачив і достеменно не може сказати що це. Разом з тим, усі охочі мають страшну боязкість того, що саме їм чогось дуже потрібного, красивого, дешевого і не вистачить. Ні за які вмовляння не підпадай під такий настрій: ти все встигнеш, нікого з друзів та близьких не обминувши своєю увагою та подарунками. Якщо бажаєш з якомога меншими матеріальним та психологічними втратами подолати передноворічний ажіотаж – сплануй все заздалегідь. Напиши список друзів та рідних, а потім добре обдумай кожен подарунок. Запевняю, на планування тобі вистачить двох-трьох годин, а користі від такого кроку буде досить багато. До того ж, якщо твій список і справді складається переважно з парфумів, дизайнерських «штучок» та аксесуарів, тобто всього того, за чим і полює натовп, візьми посеред тижня один вихідний день і спокійно збери вершки.
Мої ноги, я вас ненавиджу!
Знайомо? Ти ще не обійшла й половину запланованих магазинів, а твої зрадницькі ноги, а точніше ступні, починають віддавати страшним болем. У такому випадку марно сперечатися з цією частиною свого тіла і нехай не спокушають тебе навіть70-відсоткові знижки на дизайнерські речі. Найчастіше, біль, що виникає при довготривалому ходінні, з локалізацією в середній частині або у всій стопі, - ознака продольної плоскостопості – хвороби, на яку страждає більша частина нашого населення. На жаль, пацієнт звертається до лікаря вже на стадії ускладненого захворювання, до цього моменту вважаючи, що втомлені ноги та незначний біль – явище повсякденне. Але з віком плоскостопість призводить до досить серйозних наслідків та хвороб опорно-рухового апарату: остеохондрозу та міжхребетних гриж.
Як обійти гострі кути. Ну звичайно ж, у тебе не стільки часу аби щодня по черзі обходити один-два магазини. Ось чому зменшити часове навантаження на ноги навряд чи вийде. Вихід один – підібрати найбільш зручне та правильне взуття. Воно має бути достатньо жорстким, достатньо вільним, на низькій ході – саме це дозволить ходити без ускладнень навіть при набряках чи деформації суглобів пальців ніг. Для виправлення проблем плоскостопості використовують ще й спеціальні устілки-супінатори, які підтримують склепіння стопи в анатомічно-правильному положенні: додаткові амортизатори руху зменшують відчуття дискомфорту та втоми.
Підводне каміння магазину косметики
Обожнюєш випробовувати новинки косметики на собі? Для цього ти не обминаєш жодного косметичного магазину та активно використовуєш тестери? Дерматологи попереджають: зразки косметики в таких магазинах можуть містити бактерії, що викликають вірус герпесу, кон’юнктивіт, демодекоз. Поверхня таких зразків ніколи не стерилізується, а перед тобою помаду, тіні для очей чи олівець для губ могли протестувати носії однієї з цих інфекцій. До того ж, якщо ти зовсім нещодавно мала проблеми з власним імунітетом (звичайне простудне захворювання), вірогідність «причепити» до себе вірус збільшується на 50%.
Як обійти гострі кути. Не варто тестувати колір на губах чи повіках. Краще наносити невелику кількість косметичного засобу на тильну сторону кисті: виглядає точнісінько так само, а ризик підхопити вірусне захворювання дорівнює нулю.
Обережно! Примірка!
Згідно з епідеміологічними дослідженнями, наявність грибкового захворювання сьогодні можна очікувати майже у кожної п’ятої дорослої людини: підхопити таку інфекцію стало надзвичайно легко. При цьому вірогідність появи грибку підвищується з віком – приблизно вдвічі за кожні 10 років життя. Найчастіше інфекція передається через спільне взуття.
Як обійти гострі кути.
Дерматологи запевняють, що турбуватися про здоров‘я, приміряючи новий одяг, не варто. В хорошому магазині чи бутіку тобі навряд чи дістанеться річ, яку тільки що надягала пані, що страждає застарілою формою корости. Алергічні дерматити та псоріаз через одяг не передаються. Та все ж, певні засоби обережності не завадять: повернувшись додому після примірки в магазині, прийми душ, куповану білизну та панчохи обов’язково випери, а новий одяг, якщо немає протипоказань, прогладь з обох сторін гарячою праскою.
А от зі взуттям ситуація трохи інша. Приміряти взуття в магазині на тонкі колготки – все одно, що на босу ногу. При цьому отримати в подарунок грибок надзвичайно легко. Тому, плануючи похід до магазину взуття, завжди бери з собою тонкі, але щільні шкарпетки. Це допоможе вберегтися від інфекції. Найбільше розвитку інфекційних процесів сприяє будь-яке пошкодження шкіри та нігтів стопи, носіння тісного взуття, в якому завжди тепло і волого, стопа не дихає, а шкіра та нігті постійно піддаються тертю та мікротравмам. Вихід: частіше змінюй взуття. Не носи одну й ту ж пару два дні поспіль – взуття має відпочити та набути правильної, притаманної йому форми. Ну а знявши черевики чи туфлі, обов’язково оброби їх дезодоруючим спреєм для взуття.
Здорового тобі шоппінгу. Нехай вистачить сил, не спустошіє ні кредитка, ні гаманець!
http://www.greenmama.ua