Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Яка жінка пережила найтяжчі муки за всю історію людства?
- Мама Карлсона, під час пологів.

Google рекомендує
Відео- та фотозйомка

Як робити фото вночі


 Проблема фотографування в умовах недостатнього освітлення особливо актуальна взимку, коли кліматичні умови буквально диктують фотографові «нічний» спосіб життя. Короткі і похмурі зимові дні мало що можуть запропонувати в плані творчого самовираження, зате прекрасна святкова ілюмінація, новорічні феєрверки, яскравий місяць і сніг, що переливається в світлі нічних вогнів, цілком здатні прикрасити собою будь-який знімок. 



Для початку варто сказати декілька слів про теоретичну сторону справи. Як відомо, оптична система будь-якої фотокамери проектує зменшене зображення на світлочутливий матеріал, яким у випадку цифрової фотографії є ПЗС або КМОП-сенсор. Якість фотознімку залежить від двох факторів: інтенсивності падаючого на матрицю світлового потоку і часу дії світла. При низькій інтенсивності світла, матриця потребує більше часу, щоб відобразити сюжет – відповідно, необхідна тривала витримка. Існують і інші способи «перемогти ніч» – наприклад, можна збільшити чутливість матриці фотокамери, використовувати спалах або активувати одну із спеціальних сюжетних програм. 

Нічна зміна

Щоб підсвітити сюжет імпульсом спалаху, особливої вправності не потрібно: в автоматичному режимі при поганому освітленні камера використовує спалах самостійно. Як правило, вбудований спалах здатний освітити об'єкти на відстані 5-7 метрів від фотокамери – за межами цієї зони на знімку буде практично неможливо що-небудь розгледіти. Зйомка із спалахом дозволяє візуально виділити найближчі до фотографа предмети, але повністю «вбиває» фон – про вогні великого нічного міста на задньому плані доведеться забути. Якщо ви все ж зважилися знімати зі спалахом, варто прослідкувати, щоб найближчий до камери об'єкт був віддалений від вас не менше ніж на метр. Розташовані на ближчій відстані предмети на темному фоні виглядатимуть білими і не додадуть виразності фотографії. Якщо спалах використовується для зйомки людей, необхідно активувати режим придушення ефекту «червоних очей». Сьогодні він доступний практично будь-яким цифровим камерам, а крім того, деякі моделі дозволяють скоригувати неприємний дефект вже після зйомки. 

Без використання спалаху нічна зйомка теж можлива: наприклад, можна встановити вище значення світлочутливості матриці. Якщо в автоматичному режимі еквівалентна чутливість сенсора обмежена значенням ISO 100, то «ручне втручання» дозволяє нарощувати світлочутливість до ISO 400 або ISO 800, а найбільш «просунутим» серед компактів доступні значення аж до ISO 3200. Втім, такі величини, як правило, досягаються за допомогою електронного посилення сигналу – одночасно підвищуються шуми і різко падає якість знімка. 

 Значно більший ефект дає збільшення часу експонування, тобто тривала витримка. Але і тут все не так просто. Камера має бути абсолютно нерухомою протягом всього часу, поки відкритий затвор, а це час, залежно від можливостей апарату, може вимірюватися і десятками секунд. Навіть щонайменші переміщення корпусу камери приведуть до того, що розгледіти на знімку що-небудь окрім розмитих смуг буде практично неможливо. Проблему можна вирішити, встановивши камеру на штатив або закріпивши апарат на будь-якій стійкій поверхні. Деякі камери дають можливість використовувати режим «Повільна синхронізація»(Slow Sync), який, в комбінації з тривалою витримкою, дозволяє отримувати досить цікавий результат: хороше підсвічування об'єктів переднього плану і пропрацьований фон.

Наостанок варто згадати і сюжетні програми. «Нічний» режим фотографування доступний практично всім цифровим фотокамерам. Крім того, багато апаратів реалізують і більш «спеціальні» режими: «Нічний портрет», «Нічний пейзаж», «Феєрверк», «Свічки» і так далі. Як правило, ці програми досить просто активуються через меню або «зовнішні» органи управління, а їх використання дає досить ефектні результати. 

Облік і контроль

Вночі темно всім – з проблемами стикається не лише світлочутлива матриця фотокамери, але також експонометрична і фокусувальна системи апарату, не говорячи вже про те, що і самому фотографові буває нелегко розгледіти власний сюжет. Тому при нічній зйомці рекомендується використовувати оптичний видошукач – яскравість ЖК-дисплеїв більшості фотокамер навряд чи дозволить ефективно побудувати композицію знімка. 

Переконавшись, що ви знімаєте саме те, що потрібно, слід поклопотатися і про фотокамеру: якщо об'єкти першого плану недостатньо освітлені (а отже, недостатньо контрастні), апарат може зіткнутися з певними проблемами при автоматичному наведенні на різкість. Багато камер дозволяють коректувати фокусування вручну або забезпечені функцією підсвічування автофокусу. Якщо ж ці функції недоступні, ви можете допомогти камері зорієнтуватися, підсвітивши об'єкт зйомки, наприклад кишеньковим ліхтариком. Не зайвим буде і проконтролювати роботу експонометрії: зокрема можна зробити декілька знімків однієї і тієї ж композиції, використовуючи експокорекцію в проміжку ± 1EV, якщо, звичайно, ваша камера підтримує відповідну функцію. Втім, освітлити або затемнити кадр можна буде і програмними засобами, під чач обробки фотознімку на комп'ютері. Нарешті, варто звернути увагу і на баланс білого: експериментуючи з різними передустановками, ви можете добитися цікавих колірних ефектів, а ручне налаштування буде просто незамінне, щоб адекватно передати складний світловий малюнок міської ілюмінації. 

http://club.foto.ru


Дата публікації: 05.11.2008
Прочитано: 8098 раз



Додатково на дану тему
Формати відеозапису для відеокамерФормати відеозапису для відеокамер
Зустріч з фотографом до весілля.Зустріч з фотографом до весілля.
Весільна фотографія. Цифра чи плівка?Весільна фотографія. Цифра чи плівка?
Фотограф - професіонал або любитель?Фотограф - професіонал або любитель?
Фотографування весілляФотографування весілля
Весільна фотографія.   Вчора, сьогодні, завтра ...Весільна фотографія. Вчора, сьогодні, завтра ...
Заробляємо в Інтернеті з допомогою фотоапаратуЗаробляємо в Інтернеті з допомогою фотоапарату
Фото твоєї мріїФото твоєї мрії
Як підготуватися до весільної фотосесіїЯк підготуватися до весільної фотосесії
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вовочка надягає гумові чоботи. Мама йому говорить:
- Вовочка, на вулиці сухо, бруду і калюж немає.
- А я знайду, - весело відповідає він.

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 105 | користувачів сьогодні: 1099 | переглянуто сторінок сьогодні: 5803 | всього сторінок переглянуто: 106828588




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.