Візьміть за правило, поглядаючи в дзеркало, надавати обличчю різних виразів, доки не знайдете і не освоїте ту міміку, яку вважаєте за найвдалішу, відповідну вашому власному уявленню про себе.
Вероніка Шеповалова і Бриджіт Серхан (стилісти) попереджають, що недоліки, помічені в дзеркалі, на знімку будуть ще помітнішими. У професійній практиці багато що виправляється за допомогою світла, але в любительській фотографії підсвічування не застосовується, тому потрібно постаратися самим виглядати трохи краще.
МАКІЯЖ
Добре, якщо макіяж буде нехитрим, природним: м'які лінії губ, чіткі брови, багато туші на віях.
На любительській фотографії краще не використовувати в макіяжі перламутр, особливо перламутрові рум'яна, інакше може з'явитися ефект синяка на обличчі.
Брови обрамляють очі, тому вони особливо важливі. Їх потрібно причесати, а якщо вони дуже густі або сходяться на переніссі, то і трохи підщипнути.
Не потрібно підводити очі синім, зеленим або смоляним чорним олівцем: ці кольори занадто різкі для фотографії.
Врахуйте, що на чорно-білій плівці яскраві кольори посилюватимуться. Так, яскраво-червона помада вийде майже чорною.
А на кольоровій фотографії краще уникати фіолетових відтінків у помаді і рум'янах. Контур губ не має бути темнішим або яскравішим за помаду.
Якщо у вас смуглява шкіра, то краще не користуватися такими тонами, як рожевий, ліловий або бордовий. Блондинкам підійдуть світлі тони.
На кольоровому фото тональний крем не повинен відрізнятися від кольору шкіри, і в ідеалі його потрібно наносити на шию, мочки вух і навіть на кисті рук.
За допомогою маскуючого олівця, який зазвичай має бути на тон світлішим ніж крем-пудра, щезають тіні і синяки під очима і червонясті місця навколо крил носа.
Обличчя слід гарненько припудрити, щоб під час спалаху на ньому не було жирного блиску.
ВИБІР ОДЯГУ
Колір одягу може змусити вас сяяти або, навпаки, все зіпсувати. Тому варто поклопотатися про правильні відтінки.
"Хоча світ на сім десятих забарвлений у зелений колір, - попереджає фотограф-портретист Майк Ньюмінг, - не потрібно фотографуватися на тлі лужків і не потрібно надягати зелене, тому що і ваше обличчя може набути такого ж відтінку".
У одязі з великими підплічками ви на фото виглядатимете бейсболістом.
У нейтральному одязі - водолазці, джинсовці або білій сорочці - ви виглядатимете свіжіше і молодше, ніж в парчевому платті або костюмі. І зведіть до мінімуму кількість прикрас і біжутерії - це вбиває фотографію.
Знімаючись на чорно-білу плівку, непогано надягнути чорне - особливо якщо у вас темне волосся і крупні риси обличчя. Блондинкам слід розбавити чорний колір якою-небудь білою деталлю, наприклад невеликою хусточкою.
На кольоровій плівці виграшно виглядають теплі кольори, наприклад з червоної частини спектру.
ПРАВИЛЬНЕ ОСВІТЛЕННЯ
Всупереч розхожій думці при зйомках просто неба зовсім непогано зніматися проти світла - "контржур", як говорять професійні фотографи. Обличчя вийде темним? І нехай, зате сховаються всі недоліки. А ось прямого сонячного світла, яке дає різкі тіні на обличчі, слід уникати.
Якщо природного світла недостатньо, краще всього користуватися чорно-білою плівкою високої чутливості.
Знімаючись на кольорову плівку, не варто компенсувати нестачу природного освітлення лампами денного світла: макіяж може вийти на фотографії моторошною фантасмагорією, не говорячи вже про кольори одягу.
Взагалі, природне світло - добре. Спалах же висвітить кожну ваду. Знімати на вулиці краще або рано вранці, або ближче до сутінків. У променях передзахідного сонця заграє шкіра. Час, коли сонце високе, не годиться для зйомок.
ОЧІ
Навіть якщо ви не носите контактних лінз, зіниці при зйомці із спалахом виходять червоними. Щоб цього не було, потрібно задіяти все світло - включити всі лампи. Деякі сучасні фотоапарати мають спеціальний механізм, що робить спалах "м'якшим" для зіниць.
Коли об'єктив спрямований на вас, моргати вже не можна. Закрийте очі, скажіть фотографові порахувати до трьох і відкрийте їх рівно на рахунок три.
ЯК ПРИХОВАТИ СЛАБКІ СТОРОНИ
Ви не вийшли зростом, повні, у вас великий ніс, довге підборіддя або крива посмішка? Не обов'язково, щоб фотооб'єктив це підкреслював.
Повним завжди краще стояти не по центру кадру, а трохи збоку. Коли ви в центрі фотографії, то видаєтеся більше, ніж є насправді.
Зовсім не обов'язково на всіх фото дивитися в камеру, природніше буде погляд трохи вбік.
НІС
Крупний ніс можна "зменшити", використовуючи світло-коричневий тон і основу трохи темніше звичної. На бокові поверхні і крила носа наноситься тон темніше, а на лінію носа - світліше. Зрозуміло, що тональний перехід має бути плавним.
Завжди краще дивитися вгору - не вішати ніс! Тоді і очі вийдуть більшими.
Щоб "прибрати" великий ніс, краще зніматися чітко у фас, оскільки при спаласі обличчя зплощується, і ніс не буде так явно виділятися.
ГУБИ
Щоб губи виглядали повнішими, користуйтеся світлою помадою. Від темних тонів губи здаватимуться тоншими.
Щоб зробити губи пухкішими, на їх середину можна нанести помаду трохи світлішу за основну або скористатися легким блиском, але не перламутровим!
ОВАЛ ОБЛИЧЧЯ
Якщо у вас кругле лице, ваш ракурс - в три чверті або в профіль.
Щоб згладити диспропорції витягнутого обличчя, потрібно злегка нахилити голову вперед, а самій трохи нахилитися вправо або вліво. Коли стоїте перед об'єктивом навитяжку, може вийти зовсім нецікаво.
Якщо вас знімають знизу, не опускайте голову, щоб заглянути в об'єктив: може вийти подвійне підборіддя.
При великому підборідді більше підходить верхній ракурс, а при дуже маленькому і гострому - нижній.
ВОЛОССЯ
Волосся повинне виглядати чистим, а не "убитим" лаком чи гелем.
На крупному плані краще уникати сильного начісування на голові: його буде видно або голова здаватиметься неприродно великою.
ІДЕАЛЬНА ПОСМІШКА
Звичайно, потрібно частіше посміхатися. Але посмішка не має бути натягнутою. У момент зйомки подумайте про щось приємне - наприклад, уявіть, що посміхаєтеся коханій людині.
Якщо у вас красиві зуби, краще їх не ховати: посмішка виглядатиме природнішою.
Якщо дивитеся прямо в об'єктив широко розплющеними очима, які нічого не виражають, обличчя на фотографії матиме вимучений вираз.
Посмішка починається з очей! Хитрість, до якої вдається Ель Макферсон: вона відвертається від об'єктиву, "створює настрій", потім повертається і засліплює фотографа прекрасною посмішкою якраз в той момент, коли клацає затвор.
Якщо посмішку намагатися тримати довго, вийде той же вимучений вираз обличчя.
http://forbag.ru/