*Якщо м'ясо яскраве - червоного кольору, це зовсім не є ознакою якості: м'ясо правильно підвішеної туші повинне бути темнішим. Купуючи баранину, врахуйте
що м'ясо молодого ягняти повинне бути блідо - рожевою, а старіша баранина - коричнево - рожевою.
*Вибирайте нежирне і ретельно зачищене м'ясо. Платіть тільки за чисту вагу
а не за надлишки жиру, які, швидше за все, доведеться викинути.
Птах
*Зазвичай вигідніше купувати крупного птаха - в ньому більше м'яса. Вибирайте тушки з м'якою шкірою без плям (чим тонше шкіра - тим молодше птах).
Купуйте найкраще з того, що можете собі дозволити: птах, вирощений на вільному вигулі, хоч і дорожче, але значно смачніше за бройлери. Птах, відгодований кукурудзою, має жовтуватий колір, вона хороша на смак і трохи нагадує дичину.
Риба і морепродукти
*Морепродукти хороші свіжі і в сезон. У свіжої риби щільне м'ясо, блискуча луска, незамутненні очі. Характерною ознакою свіжості є яскраво червоні зябра. Хоча останнім часом продавці ухитряються підфарбовувати зябра спеціальним складом. Але решту ознак усунути ніяк не вдасться, тому будьте дуже уважні.
Фрукти і овочі
*Не дуже свіжі, прив'ялі фрукти і овочі не беріть, навіть якщо вони продаються із знижкою. Неминучий вплив смакового ефекту зіпсованої частини на всю іншу, - просто викинете гроші. Зазвичай свіжі фрукти і овочі гладкі, не зморщені, без пошкоджень і не дуже м'які на дотик (на ягодах, зрозуміло, радимо не експериментувати ).
Дуже важливо «не пропустити» той або інший овоч фрукт. Кожному з них природа відвела свій термін життя, дозрівання і плодоношення. Навіщо переплачувати за прісний парниковий продукт взимку, коли літом він натуральний, з поля або городу, причому удвічі дешевше? До того ж імпортні фрукти або овочі часто містять в собі підвищений вміст пестицидів, що допускає тамтешня законодавча база. Вони можуть бути вирощені на забруднених і цілком імовірно, радіоактивних грунтах.
Уникайте напівфабрикатів і готових салатів, їх живильна цінність, як правило, понижена. Зверніть увагу на упаковку продукту, адже якщо ви часто користуєтеся, наприклад, рослинним маслом або мукою, то в перерахунку співвідношення об'єм/вартість вигідніше брати упаковку більшого об'єму.
Планування меню, розумний вибір продуктів, своєчасна їх закупівля дозволить вам не тільки значно заощадити, але і мати завжди свіжу і якісну їжу. Овочі і фрукти, придбані в сезон, і з якоїсь причини незатребувані, можна чудово заморозити і зберегти до зими.
http://wwwomen.com.ua