Матеріал
Тільки шкіра. Замшеві туфлі залиште для дискотек і клубів, а кросівки ми тут обговорювати не будемо. Про взуття з шкірозамінника навіть говорити не хочеться.
Підошва
Із штучного матеріалу практичніше, оскільки шкіряна на наших вулицях протреться до дірок за місяць. Дивіться лише, щоб така підошва не була занадто важкою і товстою.
Фасон
Туфлі на шнурках є класикою, і нескоро зійдуть з арени. Зараз у ділову моду увійшли мокасини. Також у моду входять черевики з відносно високими халявками (але не треба заправляти туди брюки).
З зимовим взуттям складніше, але постарайтесь підбирати акуратні моделі, котрі будуть доречні і в офісі, і під час ділової зустрічі, а не моделі а-ля американські рейнджери.
Колір
Чорний або коричневий. Не треба лише взувати коричневі туфлі до синього чи чорного костюма. Світлі туфлі доречні до світлих брюк, але краще надавати перевагу темному взуттю, неофіційне правило говорить, що світле взуття не для офісу.
Догляд
Чистіть чи як мінімум протирайте ваше взуття перед кожним виходом з дому. Спеціалісти по взуттю говорять, що краще чистити взуття відразу ж після приходу додому, коли шкіра ще тепла – тоді вона краще засвоює крем.
Шкарпетки
Тільки чорні чи темно-сині. Дехто одягає світлі шкарпетки зі світлим костюмом. Це теж можливо, але пам'ятайте: шкарпетки обов'язково повинні бути темнішими від брюк, звідси висновок – білі шкарпетки можливі лише з білими брюками.
Чим довші шкарпетки – тим краще. Якщо ви сидите з ногами, закинутими одна на одну, оголена гомілка не повинна виглядати – або сидіть акуратніше, або купіть собі шкарпетки до середини гомілки.
Матеріал: чим менше синтетики – тим краще, інакше до кінця дня з вашого офісу втечуть навіть трудоголіки.
Як доглядати за ексклюзивним взуттям
Якщо ви маєте хоча б одну пару дорогого або пошитого за індивідуальним замовленням взуття – знайте, воно потребує особливого догляду для того, щоб довше зберігати свій ефектний вигляд.
Перші два дні носіть взуття лише вдома і не більше трьох годин. Потім переходьте на звичайний режим, але носіть черевики лише півдня, поліруючи їх після кожного походу спеціальним кремом на восковій основі для розм'якшення шкіри. Після приблизно тижня звикання один до одного ви з вашими розкішними туфлями готові до довгих років спільного життя – за умови дотримання певних правил, звичайно.
Перше і головне правило старе як світ: не слід носити одну й ту ж пару черевиків два дні підряд. Виключення можна зробити лише тоді, коли ваше взуття справили на когось настільки сильне враження, що ночувати вам довелося не вдома. В решті випадків черевики повинні відпочивати.
Друге, нехитре правило: завжди користуйтесь лопаточкою для взуття, щоб задники черевиків довше зберігали твердість.
Третє правило – найважливіше: взуття слід зберігати лише на спеціальних дерев'яних розпірках. Краще за все, якщо вони виготовлені з кедра, легкий і вишуканий запах якого передається взуттю.
Нарешті, правило четверте, найбільш трудоємне: взуття потрібно чистити. Кожного дня, прийшовши додому, черевики слід акуратно зняти (звісно, руками, а не допомагаючи одною ногою зняти взуття з іншої) і протерти тканиною. Через кожні три рази черевики необхідно натирати воском, після чого знову протирати тканиною (краще всього – шовком).
http://probuem.ru/