Відповідь: Дитина може погано смоктати груди з моменту появи у матері менструації. У деяких випадках у малюка навіть може почастішати стілець і змінитися його вигляд. Проте це не є причиною для переривання грудного вигодовування. З припиненням менструації все швидко налагоджується.
Запитання: Що робити, коли у моєї дитини на грудному вигодовуванні починають з’являтися зубки?
Відповідь: Поява зубів або час перед їх появою (іноді триває до 2-х місяців) може супроводжуватися не тільки неспокоєм дитини, але і потребою в жуванні сосків, що може призводити до їх тріщин. Жування сосків викликається як роздратуванням, так і болем ясен. У цьому випадку пропонуйте перед годуванням або в перервах між годуваннями пожувати ваш палець або охолоджене кільце для зубів. Подібні процедури заспокоюють дитину. У крайніх випадках застосовують спеціальні дитячі гелі для ясен з анестезином (але не постійно).
Обговоріть цю проблему з вашим лікарем.
У той момент, коли ви відчуєте, що його зуби наближаються, готові укусити, притисніть його до грудей, і він автоматично спробує ширше відкрити рот і вивільнити для дихання ніс. Дитина ослабить хватку, коли зрозуміє, що не можна відразу і кусати, і дихати. Після декількох повторень такого прийому в мить, коли дитина кусається, вона зрозуміє, що кусання веде за собою неприємності, і відмовиться від нього.
Помічайте, які дії провокують кусання і в які моменти дитина кусається. Якщо дитина кусається в кінці годування, переривайте його раніше, ніж це трапиться.
Запитання: Підчас годування грудьми я відчуваю сильний біль у животі. Що мені робити, аби позбутися болю?
Відповідь: У перший тиждень після пологів у вас можуть бути хворобливі спазми внизу живота під час годування грудьми. Відбувається це від того, що смоктання грудей викликає скорочення матки, внаслідок чого вона повертається до колишніх розмірів. Ці спазми скоро припиняться.
Часто в перші декілька секунд годування грудьми буває різкий біль в сосках. Не турбуйтеся, це не хвороба, біль скоро пройде. У подібних випадках рекомендують ще раз пильніше звернути увагу на техніку годування, правильність захоплення дитиною соска разом з навколососковим кружком. Допомагає масажування сосків після годування, тим самим поліпшується місцева циркуляція.
Запитання: Я годую дитину виключно грудним молоком, їй 4 місяці. Чи потрібно її допаювати водою з пляшечки?
Відповідь: Дитині, що вигодовується грудьми, не потрібна додаткова вода, на відміну від малюка, якого годують сумішами. У грудному молоці міститься достатня кількість води, тоді як суміші є більш концентрованою їжею. Не рекомендується давати додаткову воду більше через те, щоб новонароджена дитина не звикала до пляшки. За необхідності воду або дитячий чай краще пропонувати з чайної ложечки.
Запитання: Які загальні рекомендації годування грудьми двох дітей?
Відповідь: Певні труднощі зустрічаються при годуванні близнят. Їх доводиться годувати з обох грудей, докладаючи по черзі. Спочатку слід погодувати більш неспокійного. Другого малюка прикладають до тієї груді, яку смоктав перший. Це робиться для того, щоб досягти максимального спорожнення молочної залози і підсилити вироблення в ній молока. Після цієї дитину догодовують другою груддю. Наступне годування треба починати останньою груддю.
mama-tato.com.ua