Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Офіціант Йосип Манів обслуговує клієнтів спокійно, швидко, чітко. Як автомат. Для цього треба тільки опустити монетку.

Google рекомендує
Секрети материнства

Коли школа перетворюється на пекло


 Більшість нервових розладів діти отримують саме в школі. Тому для багатьох дітей перше вересня важко назвати святом, бо згодом відвідування школи перетворюється на пекло. Що робити, коли дитина відмовляється йти в школу і при згадці про однокласників, вчителів чи уроки в неї піднімається температура і починає боліти живіт, радить дитячий психолог Ірина Калакайло.



Діти не хочуть йти до школи з різних причин. Насамперед тому, що вони не можуть довго всидіти на одному місці, весь час хочуть гратися і не люблять, коли до них говорять строго чи підвищують голос. Тому сподіватися, що з першого дня дитина радітиме новому колективу і змінам в її житті, не варто.

— Підготовчий період має стати для батьків своєрідним ритуалом, - вважає Ірина Калакайло. – Батькам потрібно в цей час акцентувати увагу не на ненависному навчанні, а на позитиві.

Приміром, можна наголошувати, що в школі донька чи син зустрінеться зі своїми друзями, з котрими не бачились ціле літо. А також зможе розповісти про те, як і де пройшов відпочинок, що цікавого дізнались за літо, а також про свої пригоди.

Щоб розважити школярика і заодно показати, що його думка для батьків є важливою, за кілька днів до школи потрібно радитись щодо купівлі шкільного приладдя, зошитів, канцтоварів.

— Дітям буде приємно, коли питатимуть їхню думку щодо вибору звичайнісінького олівця, ручки чи навіть малюнка на зошиті, - переконана психолог. – Це вже підкріплюватиме приємні відчуття у школярика.

Тут, за словами психолога, найважливіше переконати дитину, що школа – це не тільки навчання, яке вона часто просто ненавидить, а й приємні моменти, які її ще чекають.

Перші дні навчання – це добра нагода поговорити з дитиною про те, що вона також, як і всі інші, має свої обов’язки. Можна навести у приклад і обов’язки, які мають перед нею батьки.

Мама може зауважити, що її завдання - готувати їсти, купувати одяг, приладдя, прибирати і допомагати дітям у навчанні, - наводить приклад психолог. – Тому дитинка, в свою чергу, також має обов’язок добре вчитись і допомагати батькам.

На запитання дитини, чому вона має йти в школу, потрібно давати аргументовану і вичерпну відповідь, а не обмежуватись “відмазками” типу “бо так”. Адже усе почуте потім дістанеться до дорослих бумерангом. І коли вони згодом питатимуть своє чадо про щось важливе, також можуть почути у відповідь те ж саме “бо так”.

Перші навчальні дні також негативно позначаються на психічному здоров’ї дитини. Адже різка переміна способу життя – від відпочинку до виснажливого навчання - рідко минає безслідно. Особливо, коли вчителі не вельми допомагають маленьким учням.

Я пригадую випадок зі своєї практики, коли у хлопчика з’явилась виразка після того, як він перейшов у третій клас.

У ході розмови з дитиною з’ясувалося, що вона люто ненавиділа свою вчительку. Педаго була до дитини надто строгою та упередженою. Хлопчик просто боявся її і цей страх відбився на його здоров’ї. Щоранку, коли мама будила сина до школи, він скаржився, що у нього болить шлунок, його нудить і він не хоче їсти.

— У цьому випадку для дитини хвороба була офіційним дозволом не йти в школу, - пояснює психолог. - І організм зробив все від нього потрібне, аби допомогти дитині.

Декотрі хвороби школярів, як вважає психолог, залежать зовсім не від харчування і того, як тепло одягають дитину, а насамперед від настрою, з котрим вона йде до школи. А декотрі — пов’язані з тим, як вона почуває себе у шкільному колективі. Якось до фахівця звернулась мама школяра, котрий постійно мав конфлікти з однокласниками.

— Хлопці вимагали в нього гроші, били, коли він не давав їм списувати домашнє завдання й усіляко принижували перед дівчатами, - розповідає пані Ірина.

Цікаво, що у дворі, де він жив, і у таборі відпочинку хлопчик мав друзів, спілкувався з дівчатами. Після того, як пішов у школу, почав хворіти. У хлопчика вранці піднімалась температура і він починав блювати.

Проблеми зі здоров’ям в дитини припинились, коли батьки перевели його до іншої школи, де він одразу порозумівся з однокласниками.

У цьому випадку батьки зрозуміли дитину і допомогли їй позбутись конфліктної ситуації. Проте буває, що саме батьки й стають причиною дитячих неврозів. Особливо коли хочуть зробити зі свого чада вундеркінда. Батьки зазвичай очікують від дитини успішних оцінок, хорошої поведінки. І сердяться, коли дитина не виправдовує їхніх сподівань.

— Я пригадую випадок, коли батьки записали свою доньку на бальні танці, додаткові заняття з англійської, плавання, - розповідає Ірина Калакайло. – Вільного часу на відпочинок та ігри в неї не залишалось.

За кілька тижнів такого шаленого темпу дівчинка знесилилась зовсім. Вона втратила інтерес до навчання і навіть до плавання, котре їй колись дуже подобалося. В результаті у неї послабився імунітет і дитина майже щотижня змушена була пропускати навчання через грип і вірусні захворювання, які весь час чіплялись до неї.

Тому психолог радить не бути надто прискіпливими до навчання дитини і не забувати, що колись усі ми були дітьми і чекали від батьків і вчителів позитивних емоцій і допомоги.

http://20minut.ua/

Дата публікації: 04.09.2008
Прочитано: 3542 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Я тиждень назад купив у вас бензопилу. В інструкції написано, що нею можна за день розпиляти п'ять кубометрів дров, а у мене, як не стараюся, більше трьох не виходить... - говорить мужик, що повертає покупку.
- Ну, давайте подивимося, - відповідає продавець й заводить бензопилу.
- Ух, ти! А чому вона у вас задзижчала?!- питає покупець здивовано.

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 97 | користувачів сьогодні: 496 | переглянуто сторінок сьогодні: 6065 | всього сторінок переглянуто: 109957977




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.020 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.