Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Приходить блондинка до травматолога з перев'язаними рукою і ногою. Лікар запитує:
- Що сталося?
- Я пилосос вимикала, а він мене струмом у руку вдарив!
- А з ногою що?
- Ну і я його вдарила, а що мені потрібно було робити?

Google рекомендує
Секрети материнства

Як привчити дитину спати самостійно


 Для багатьох батьків ця тема є дуже важливою. Ми дійсно, щовечора вкладаємо дітей спати: читаємо казочки, співаємо колискові, колисаємо... Все це може тягнутися доволі довго. Іноді процес засинання триває більше години. Всі колискові проспівані, казки йдуть одна за іншою, а маля все крутиться й крутиться. Чи можливо навчити дитину засинати самостійно? Якщо так, то як це зробити?



Для багатьох батьків ця тема є дуже важливою. Ми дійсно, щовечора вкладаємо дітей спати: читаємо казочки, співаємо колискові, колисаємо... Все це може тягнутися доволі довго. Іноді процес засинання триває більше години. Всі колискові проспівані, казки йдуть одна за іншою, а маля все крутиться й крутиться. Чи можливо навчити дитину засинати самостійно? Якщо так, то як це зробити?

Вам знадобляться деякі знання, терпіння, послідовність в своїх діях та впевненість у тому, що все вийде. І звісно – індивідуальний підхід. Всі діти різні, то ж не може бути єдиного алгоритму дій. Є лише схема, яка буде в певній мірі варіюватися в кожному окремому випадку. Зазвичай рідна мама краще за всіх відчуває, до чого її маля вже готове, а з чим треба почекати. Тому більше слід покладатися на свою материнську інтуїцію.

Індивідуальність починає проявлятися практично від народження. Деякі діти починають засинати самостійно з грудного віку, в основному, це спокійні діти. Рухливі та емоційні малята часто самі поснути не можуть і потребують в цей момент чиєїсь присутності, частіше маминої. Це пов’язано з тим, що нервова система дитини ще недосконала, процеси збудження та гальмування не збалансовані. Мабуть, багато батьків помічає, що дитина, яка розгулялася не може спинитися (навіть коли бігати чи стрибати вже не хочеться) і починає вередувати. Це відбувається тому, що нервова система перевантажується отриманою інформацією. А до вечора, як правило, кількість вражень накопичується, тому дитині важко заспокоїтися самій, для цього потрібне стороннє втручання.

Грудні діти часто полюбляють засинати (чи взагалі спати) біля маминих грудей. В них ще присутній в значній мірі смоктальний рефлекс, потреба відчувати мамине тепло. Вони почуваються в безпеці поряд з нею і це відчуття їм поки що необхідне. Тому якщо грудна дитинка категорично не хоче засинати сама, не наполягайте. Пояснити йому щось зараз навряд чи вийде, то ж нехай трошки підросте. Більш старших діточок вже можна підводити до того, що треба засинати самостійно. Важко встановити, в якому віці краще все це починати. Одна дитина у віці одного року з гаком навчиться цьому без проблем, а інша і в два з половиною буде потребувати маминої присутності.

Краще почати з підготовки. Як вже було сказано, до вечора в дитини накопичується стільки інформації, що їй важко самій з цим впоратися. Тому, як правило, вередування збільшується саме ввечері. За годину – півтори до сну переключіть дитину на спокійні ігри. Краще, якщо іграшки, сюжети та книжки будуть йому знайомі – нових вражень на сьогодні і так вдосталь. Для цього візьміть книжку, яка була прочитана не один раз, але яку ви не брали останні декілька днів (чи вже знайому гру, чи іграшку). В цей час можна лишати кілька разів дитину саму в кімнаті, одночасно слідкуючи за тим, щоб вона не починала нервувати, хвилюватися чи щоб сильно не розігралася. Пограйтеся з малюком перед сном біля його ліжка. Серед спокійних сюжетів можна запропонувати наступне: вкладати ляльку спати, ставити машинки в гараж, складати кубики до коробки чи щось ще із «сонної» тематики. Можливо, з початку не виходитиме, так як дитина саме в цей час захоче пограти в футбол чи вивчити новий танок. В такому разі наберіться терпіння, зберігайте спокій і віру в успіх, адже діти всьому лише вчаться. А цей процес не завше проходить легко, до того ж головну роль у ньому грає саме доросла людина. Ваш настрій передається й дитині, то ж не можна втрачати оптимізму.

І ось приходить час іти спати. Всі іграшки поскладані, вечірній моціон позаду і маля вже у ліжечку. Лишилося лише заспівати колискову, побажати доброї ночі, цьомкнути дитинку і лишити саму засинати. Тут важливо ввести та дотримуватися певного «ритуалу засинання» - набір дій, які означатимуть, що день скінчився і настав час відпочивати. Перед цим можна полежати поруч з дитиною, розповісти, яка вона чудова, як ви її любите, пишаєтеся нею, яка вона дорогоцінна для вас… Краще уникати погляду «очі в очі» - він допомагає встановити емоційний контакт. А це засинанню зовсім не сприяє. Так що покладіть маля лицем від себе. Перевагу краще віддати простій колисковій, аніж казочці: цікавий сюжет призводить до фантазування і тут також стає не до сну. Якщо дитина сильно наполягає, можна розповісти улюблену казку, краще, якщо вона буде простою та короткою. Налаштуйте малюка на те, що йому вже пора засинати самому, так як він вже великий, що ви завжди поруч і тому йому нічого боятися. Дуже можливо, що чадо скоро покличе вас – поверніться, заспокойте, поцьомайте його і знов залиште самого. Спочатку знадобиться декілька таких «підходів», але з часом маля почне саме засинати дуже швидко. Важливо, щоб дитина не плакала довго без вас – будьте поруч, буквально «на відстані писку». Якщо в маляти є улюблена іграшка – запропонуйте засинати з нею.

Значно зручніше для мами та цікавіше для малюка засинати не в тому ліжку, де він спав з народження, а, наприклад, на своєму власному диванчику. Є приклади, коли труднощі з засинанням зникали одразу після того, як в дитини з’являвся свій власний диванчик:їй стало цікаво, вона «як доросла». Це буде актуальним для дітей більш старших – 2-3 роки, коли дитина вже зможе оцінити таку «причетність» до світу дорослих.

Якщо з малюком переважно знаходиться мама, то можна доручити вклади його спати таткові (чи іншому члену родини, якого малюк бачить не так часто). Як правило, з татом дитина вередує значно менше і поводить себе спокійніше. Уговорювання зі сторони татка стануть більш успішними. Адже на маму можна «вплинути» сльозами, криками, а з татком такий номер не пройде. Методика залишається тією ж самою, але якщо тато запропонує якесь розумне нововведення, то до нього варто прислухатися.

Корисним помічником у привчанні дитини спати окремо є денний режим. Діти, чаї звикли спати в один і той самий час легше і швидше зможуть засинати самі. Якщо дитина не має режиму – варто його виробити. Так буде легше і вам, і йому. Тут майже все залежить від батьківської дисципліни. Звісно, знадобиться немало терпіння, наполегливості та послідовності, проте результат вас порадує.

Як правило, діти, що засинають самостійно, засинають доволі швидко. 5-10 хвилин і дитина вже спить. Це добре не лише для батьків, але й для самої дитини. Не варто забувати, що всі діти різні. І якщо малюк опирається вашим діям, не хоче засинати без мами, плаче і наполягає на її присутності – не треба продовжувати. Відкладіть цю ідею на деякий час. Дитина швидко росте, дорослішає і розумнішає. Можливо, за декілька тижнів все вийде значно легше. Просто через деякий час повторіть свої спроби ще раз.

Джерело: http://www.limpopo.in.ua
Переклад: http://www.mama-tato.com.ua

Дата публікації: 23.08.2008
Прочитано: 4020 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

— Сьогодні їхав на роботу — застряг у маршрутці, двері заклинило. Потім на роботі у ліфті застряг — дві години просидів, поки не витягли. Потім рука застрягла у чайнику у ручці, ледве витягнув. Хлопці, у мене ввечері повинен бути секс. Я боюся!

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 41 | користувачів сьогодні: 450 | переглянуто сторінок сьогодні: 3284 | всього сторінок переглянуто: 109888492




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.