Втихомирювати дітлахів в автомобілі важко, а особливо, коли вирушаєте у далеку мандрівку і передчуття приємних вражень аж розпирає. Хочеться все розгледіти за вікном, посидіти у мами на колінах на передньому сидінні, поскакати-пововтузитися на задньому сидінні, забавки всі порозкладати… Якщо ваше чадо робить саме так – татові за кермом нелегко, бо дитина й увагу відволікає, і заважає зосередитися на дорозі, та й травмуватися може, якщо раптом різко загальмувати.
Тому слід запам’ятати:
переднє сидіння і діти – несумісні. Наймолодші учасники дорожнього руху (а всі пасажири, згідно з Правилами дорожнього руху України, ними є) повинні розуміти, що перебувати в авто на передньому сидінні поруч з водієм суворо заборонено доти, доки зріст не сягне 145 см, а вік – принаймні 12 років.
На задньому сидінні також може всяке трапитися, проте все ж там безпечніше. Якщо ж малюка розмістити у спеціальному автомобільному кріселку, підібраному за віком дитини, батькам можна спокійно вирушати у дорогу. Таке крісло, обладнане паском безпеки ( довжину якого можна регулювати), фіксуватиме положення дитини і захистить від небезпек.
Найскладніші пасажири – ті, хто ще доростає від немовлят до молодшого шкільного віку. Такі непосиди на місці справді довго не всидять. Для них у дорозі мають бути поряд м’які та гумові іграшки, якими можна залюбки зайняти час. Але зауважте, що поряд з дітьми не має бути предметів важких, гострих, які б могли їх травмувати при різкому гальмуванні.
Спеціальні дитячі автомобільні кріселка коштують не надто дорого (погодьтеся, що безпека дитини дорожча), вони дуже зручні. Малюк сидить у зручній позі і не втомлюється. Крісло можна встановити і на передньому сидінні, але їхати тоді доведеться спиною вперед – такі вимоги.
Коли вмостите малюка зручно в автомобільному кріселку, зачинивши двері автомобіля, не забудьте заблокувати їх центральним замком або ж важелем механічного блокування, щоб ваше чадо ненароком не відчинило дверей, аби “вийти на волю”.
Зважаючи на природну непосидючість малюків, частіше зупиняйтесь, щоб вийти на свіже повітря подихати, розім’яти ноги, перекусити. Налаштуйтеся тільки на приємне, розмовляйте на цікаві теми, щоб і діти підключалися до бесіди. Не приборкуйте цікавість маленьких мандрівників, адже таким чином вони пізнають світ.
http://www.wz.lviv.ua