Дітям у спеку краще бути вдома
Насамперед, лікарі радять не зловживати сонячними ваннами!
Повинні обмежити перебування на сонці люди старшого віку і ті, хто вживає ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо. Переносити таку погоду важко майже усім. Комусь нема чим дихати, у когось паморочиться у голові, але найгірше - маленьким дітям.
- Спека небезпечна для них не тільки сонячними і тепловими ударами, а й загальним впливом на дитячий організм, - каже головний спеціаліст з педіатрії обласного управління охорони здоров’я Любомира Кутневич. - З грудничками взагалі спеку варто пересидіти вдома, а гуляти – вранці та ввечері.
Щоб уникнути сонячного і теплового удару, в жодному разі не випускайте дитину на вулицю без головного убору. Модні нині бейсболки навряд чи підійдуть: вентиляція в них продумана погано, і тому голова в такому уборі більше париться й упріває. Потрібно, щоб кепка або панамка була зшита з легкої світлої і обов’язково натуральної тканини. Одяг теж повинен бути світлих тонів і натуральний, найкраще - що-небудь вільне.
Про алкоголь забудьте!
У спекотний день хочеться пити. Обов’язково треба підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини. Холодне пиво вживати не бажано - воно збільшує навантаження на серце. Краще - воду з лимоном або квас. Від солодкої води може підвищитися тиск.
Відмовтеся від міцних алкогольних напоїв.
На ніч бажано пити відвар м’яти - він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.
Добрий порятунок у спеку - кондиціонер. Якщо його немає - завішуйте вікна мокрими простирадлами.
- Особливо обережними у спекотні дні повинні бути люди старшого віку, ті, що мають надвагу, гіпертонію та ішемічну хворобу серця тощо, - каже лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Уляна Черняга. - Таким людям потрібно якнайменше бувати на сонці, особливо в денні години.
Зараз, після дощів, дачники (це переважно люди старшого віку) з особливим завзяттям почали боротися з бур’янами. Чергуйте години праці та відпочинку. У спеку - відпочивайте. І на дачі, і в місті завжди майте під рукою ліки для підтримки серцево-судинної системи, гіпотензивні препарати. В саду обов’язково працюйте з покритою головою, щоб не зазнати теплового удару. Так само і у місті, знаючи, що доведеться довго перебувати на сонці, одягніть капелюх, візьміть парасольку.
Перегляньте свій раціон
Копчене, тістечка, пляцки, майонези потрібно обмежувати. Більше зелені, салатів. Дари моря – джерело йоду і білка, що легко засвоюється, тому це чудова літня їда. Втамовувати спрагу найкраще звичайною негазованою водою, можна з лимоном, або узваром з сухофруктів. Підтримають ваше серце напари глоду.
Невідкладна допомога
Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У важчих випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.
Якщо після проведених заходів стан хворого не покращився, необхідно викликати «швидку» медичну допомогу.
http://www.wz.lviv.ua