Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

— Коли я вперше виходила заміж, така неприємність сталась — зламала ногу.
— І що, пішов жених?
— Та куди він піде зі зламаною ногою?

Google рекомендує
Секрети материнства

Похвала псує?


 Моя мама вважає, що ми з чоловіком дуже балуємо однорічного сина: хвалимо його за кожну дрібницю. Скажіть, чи можна «зіпсувати» дитину надмірними похвалами?
Ольга





Середовище формує – відомий вираз, чи не так? Так, це так, дитину формує середовище, тобто – все що оточує його щогодини. Нові враження розвивають його самосвідомість і фантазію, батьківський приклад учить його спілкуватися і розуміти себе й інших у контакті з собою. І ще одна з першорядних речей, що формують дитину, – це батьківське відношення до нього. Якщо ви вважаєте свою дитину розумною – вона буде розумною, якщо милуєтеся нею, вона виросте красивою, якщо ви любите її – вона навчиться любити. Спочатку дитина дивиться в нас, як у дзеркало, а потім – сама, як дзеркало, відображає все, що вона встигла побачити за своє довге, і одночасно – дуже коротке дитинство. І на так зване виховання у нас не так вже багато часу.

Хвалити: як?

Похвала – один з виразів вашій любові до малюка. Хваліть дитину частіше, і вона завжди пам'ятатиме, що ви любите її. Адже, це так просто!

Крім того, похвала – дуже зручний прийом, який може бути використаний вами для розвитку дитячої самосвідомості. На відміну від нас, дорослих, дитина постійно розвивається, і робить він це не без нашої допомоги. Видаючи ще тільки можливе і бажане в поведінці дитини за дійсне, ви формуєте її такою, якою хочете бачити. Повертаючи малюкові позитивний зворотний зв'язок на всі його дії, ви знайомите його з самим собою, причому – з самого кращого боку. Адже, саме у людей, які собі щиро симпатичні, завжди виходить задумане. Це і є секрет будь-якого успіху.

Корегувати поведінку чада за допомогою похвали легко і просто: досить позначити вголос ті досягнення, які ви хотіли б закріпити в дитині. Говоріть про бажане, як про те, що відбулося, і воно незабаром відбудеться. Ігноруючи при цьому незначні неточності і огріхи дитячої поведінки, ви позбавляєте їх можливості розвитку. Багато шкідливих дитячих звичок відмирають просто тому, що про них ніхто пару тижнів не згадував.

Наприклад, якщо ваша дитина старанно будує башту з конструктора, ви можете впливати на його старанність, передуючи похвалою майбутнім успіхам. Хай споруда кривувата, скажіть рівно протилежне: «Розумниця! Дуже акуратно будуєш!». При цьому можна поправити пару кубиків, що покосилися, ненав'язливо показуючи дитині, до чого потрібно прагнути. Такі «вказівки через похвалу» сприймаються дітьми легко: слухатися в такій ситуації приємно, а зауваження не зачіпають достоїнства. І найголовніше – чаду хочеться відповідати вашим очікуванням!

Чого робити не треба?

Уникайте зауважень, що фіксують малюка на можливій невдачі. Не говоріть, наприклад: «Подивися, зараз будиночок впаде! Це від того, що ти неправильно будував із самого початку». Подібна тирада може вибити з колії не тільки дитину, але й дорослого: ви як би підписуєте вирок для всієї затії, не залишаючи шансів на успіх. У тій же самій ситуації можна сказати: «Давай поправимо ось тут, тоді споруда стоятиме рівно». Що б ви не говорили, необхідно підкреслювати те, що ви вірите в можливості дитини і бажаєте їй успіху. Дитячі помилки зустрічайте весело, як безглузду випадковість, а успіхи – чітко позначайте, даючи всякий раз зрозуміти дитині, що вони закономірні: адже у такого розумного і здатного малюка, як ваш, і не могло вийти інакше.

Скільки?

Існує помилкова думка, що дитину можна «захвалити», і вона виявиться розпещенною. Насправді, це не зовсім так. «Захвалювати» малюка по дурницях не стільки шкідливо, скільки «непрактично»: занурившись в хмару обожнювання, чадо просто перестане бути чутливим до нашого схвалення надалі. Таким чином, ви і малюк потрапляєте в парадоксальну ситуацію, вами ж збудовану: захвалюючи дитину, ви, як би, позбавляєте її похвали на майбутнє. Хваліть малюка часто, але прагніть робити це точно і вчасно, тобто – тоді, коли для цього є гідний привід, і коли ви знаєте, що ваші слова «ляжуть в потрібне місце». Щиро відзначайте всі його успіхи, у жодному випадку не скупіться на ласкаві слова, навіть якщо вам здається, що «сьогодні це вже було». Хваліть, якщо є за що: тоді чадо і надалі старатиметься.

Похвала = підтримка

Окремо відзначайте своєю увагою моменти, коли малюкові потрібна ваша підтримка. У такій ситуації похвала може бути використана вами, як утіха і педагогічний прийом одночасно. Наприклад, малюк тільки вчиться самостійно одягатися: звичайно, йому не дуже хочеться продовжувати, коли обидві ноги потрапили в одну штанину, а рука просунулася в горловину светра. Самий час кинути це заняття, але тут ви можете сказати: «Молодець! Відмінно для першого разу!». Так, це не зовсім правда, ну і що з того? «Бог з нею, з правдою, іноді потрібно і збрехати» - говорив у всьому відомому фільмі бургомістр, друг барона Мюнхгаузена.

За матеріалами gaverdovskaya.ru


Дата публікації: 30.06.2008
Прочитано: 3118 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Що означає фраза - "Невидимі світові сльози"?
- Людину-невидимку образили.

Реклама
Опитування
Коли краще робити весілля?

Зимою
Весною
Літом
Восени
Краще взагалі не робити, а віддати гроші молодим



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2436
Коментарів: 3
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 107 | користувачів сьогодні: 1899 | переглянуто сторінок сьогодні: 15824 | всього сторінок переглянуто: 106700141




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.