Зволожувальний
Його рекомендовано використовувати після купання, бо від контакту з водою шкіра малюка інтенсивно втрачає вологу. Як правило, зволожувальний ефект мають усі звичайні дитячі креми. До їхнього складу можуть входити екстракти лікарських трав (череди, календули чи ромашки), вітаміни A, C, D, E, гліцерин та мінеральні олії.
Протизапальний
Цей крем призначений, щоб заспокоїти подразнену шкіру. Для лікування та профілактики попрілостей, усунення подразнень шкіри, спровокованих сечею чи несприятливими кліматичними факторами, є спеціальні дитячі креми, що їх рекомендовано купувати тільки у спеціалізованих магазинах та аптеках.
Крем під підгузник
До складу такого крему входять антимікробні компоненти, а також речовини, що заспокоюють та запобігають пелюшковим висипанням: оксид цинку, пантенол, гліцерин, рослинні екстракти та олії. Ці спеціальні креми на ринку представлено такими марками, як «Johnson's baby», «Bubchen» та «Наша мама».
Захисний
Він вберігає ніжну дитячу шкіру від втрати вологи та від несприятливих кліматичних умов – вітру, морозу чи сонця, до того ж має у складі УФ-фільтри (що надто актуально за нинішньої спеки та сонячної активності). Захисний крем треба наносити на обличчя та відкриті частини тіла дитини, але не пізніш як за 30 хвилин до прогулянки, щоб крем встиг увібратися.
Класичний
Нині багато мам віддають перевагу саме класичним дитячим кремам, рецептуру яких було створено 40–50 років тому. Секрет їхньої популярності в тому, що ці засоби мають натуральний склад: природні олії, екстракти ромашки й евкаліпта, вітаміни, не містять консервантів, ароматизаторів. Відтак не провокують алергії, запобігають попрілостям, запаленням, пом’якшують та зволожують шкіру, гоять дрібні тріщинки, захищають від несприятливих факторів навколишнього середовища. Фактично такий крем може замінити будь-який зі згаданих вище засобів.
Як і коли використовувати
Зазвичай крем наносять малюкам на сіднички й пахові складки після купання, можна застосовувати й під час масажу.
Якщо шкіра у дитини здорова, не варто зловживати цим засобом і використовувати його без потреби. Завважте, що для дитячих кремів діє таке ж правило, як для дорослих: їх треба міняти щодва-три місяці, оскільки їхня інтенсивність зменшується через звикання шкіри.
До речі, багато мам самі полюбляють дитячі засоби для догляду за шкірою. Їх можна використовувати тим, у кого суха й чутлива шкіра, а ось якщо масна – від дитячого крему ліпше відмовитися.
На що звернути увагу
Передусім переконайтеся, що засіб не містить таких речовин: штучних жирів, мінеральних олій, ланоліну, парафіну, колагену (зазвичай склад зазначено на упаковці). У дітей може бути алергія і на продукти бджільництва, тому для таких малюків не варто купувати крем із вмістом бджолиного воску. А от різноманітні рослинні екстракти, навпаки, корисні й надають засобу додаткових властивостей. Про них можна почитати в анотації.
Зверніть увагу на пакування: чи зручне воно, який об’єм. Неодмінно подивіться на термін придатності й переконайтеся, що встигнете використати крем до цього часу.
І хай ваші малята будуть здорові та красиві!
http://www.simya.com.ua