Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Ідеальна дружина - це шкільна вчителька. У всякому разі, це єдина жінка у світі, що, задавши питання, замовкає на якийсь час, щоб вислухати відповідь.

Google рекомендує
Секрети материнства

Діти і море: аби відпустка була вдалою


 Здається, ці спекотні літні дні не закінчаться ніколи. Сидячи вдома ти не без заздрощів мрієш про море, золотий пісок та чисте повітря. Приємний вітерець колише волосся, а сонечко гріє обличчя. Стоп! "Не в цьому році", - запевняє тебе чоловік. А вся справа в тім, що тепер ваш відпочинок, сон, турботи планує головний господар дому - ваш шестимісячний малюк.



Уся радянські лікарі сходяться в єдиній думці про те, що везти дитину до моря можна лише починаючи з трирічного віку. Свої тверді переконання вони пояснюють різкою зміною клімату, яка може спричинити простудні захворювання (а це навряд чи піде на користь малюку), зміною харчування (особливо це стосується води) та надмірно пекучим сонцем, яке шкодить не лише дитячій, а й дорослій шкірі.

Однак, якщо ви хоч раз були у місцях цивілізованого відпочинку (Болгарія, Туреччина, Єгипет, Хорватія) ви, напевно, не раз дивувалися, дивлячись на німецькі, австрійські, угорські сім‘ї, які прогулювалися берегом моря з зовсім маленькими туристами. Інфраструктура таких місць настільки розвинена, що дозволяє відпочивати з дітьми майже зовсім ніжного віку. Здається, стереотип туриста старшого трьох років трохи застарів. Отож, якщо ви дійсно сучасні, впевнені у собі, молоді і душкою і тілом батьки - це літо ваше. Лишилося лише вибрати куди їхати, що з собою взяти і як попередити небажані наслідки зміни клімату та звикання до "чужої" води.

З якого віку подорожувати? Не секрет, що перші три місяці найголовніші для ново родженої дитини. Це саме той адаптивний період, коли вирішується доля немовляти - житиме чи не житиме. Саме в цей період лікарі досить твердо настоюють на тому, щоб дитина залишалася у звиклих, найбільш комфортних та сприятливих для неї умовах, тобто вдома. Звичайно, з правил завжди бувають винятки. Якось мені довелося летіти з Франфурта-на- Майні з українкою, у якої дитині був лише місяць. Просто народжувати вона вирішила в Німеччині, а тепер поверталася додому. Бувають випадки, коли переліт в іншу країну чи місто необхідний дитині для врятування життя. Тоді про сумніви не може бути й мови. Але якщо ви плануєте просто відпочинок, краще дочекатися того віку, коли дитині виповниться хоча б 4-5 місяців. І зовсім не біда, якщо на вулиці буде холодна осінь або зима - теперішні туристичні пропозиції пропонують дуже цікаві варіанти в будь-яку пору року.

Якщо ж вам сьогодні 5 і більше місяців - саме час пройтися туристичними агентствами у пошуках незабутніх вражень. Питання про те, чи варто взагалі змінювати кліматичну зону не має вас турбувати. Однозначно, варто. Зміна кліматичних районів і короткострокове перебування у сприятливому для дитини кліматі здійснює стимулюючий вплив на організм, сприяє тренуванню адаптаційних механізмів, нормалізації реактивності і покращує функціональний стан організму.

Є на світі місця, де гроші нічогісінько не варті

Ці слова якраз про ті країни, де найкраще відпочивати з немовлятами.

Карінтія. Перше місце у рейтингу найбільш сприятливих за кліматом та найбільш пристосованих країн для відпочинку з дітьми займає Австрія, а якщо ще точніше, знамениті австрійські озера. Ця країна особливо приваблива тим, що має особливе ставлення до дитячого туризму. Так звані kinder- готелі є майже в кожному туристичному регіоні. Саме у них все зроблено так, щоб максимально відгородити маму і дитину від усіляких незручностей. Зазвичай, в таких місцях є спеціальні ванночки для дітей, обов’язкові пральні машини, дитячі горщики, вибачте (ну не везти ж його з собою, займаючи цією деталлю туалету три четвертих валізи). Окрім того, в таких готелях зазвичай є безкоштовні бебі-сітери, завдяки чому ви сміливо можете наважуватися на призначене чоловіком побачення у романтичному ресторані.

Угорщина. Найтепліші, найближчі та найкорисніші термальні озера знаходяться від нас зовсім поруч - всього-на-всього у сусідній Угорщині. І якщо озеро Балатон у літньо-осінній сезон вщент заповнено туристами, то Хевіз - одне з найідеальніших місць для відпочинку з немовлям. Хевіз - найбільше термальне озеро світу, знаходиться в 170 кілометрах від Будапешту і вважається насправді унікальним чудом природи, яке утворилося з кратеру вулкану багато століть тому. Глибина його складає близько 36,5 метрів. Завдяки трьом джерелам, що б’ють на дні, вода озера повністю обновляється кожні 28 годин. Ці підводні річки знаходяться в печері діаметром 18 метрів, яка розташована під самим озером. Звідси витікають два термальних ключі з температурою води +42°С та +38°С, та один - мінеральний, з температурою +17°С, тут же вони і змішуються. Ось чому в літній час температура води в Хевізі складає +33 +34°С, а в найхолодніші зими не опускається нижче +26°С.

Унікальність озера ще в тому, що через високу температуру в ньому практично відсутні тваринний та рослинний світи. В густих шарах води де-не-де проскакують рибки-мальки, величиною в 2-3 сантиметри. Дно джерела покрите густим шаром лікувальної грязі, яка містить гормональні речовини - естрогени. Ось чому Хевізу не знайдеш рівних серед лікування таких хвороб, як хронічні дегенеративні захворювання суглобів та хребта, остеопороз, хронічні захворювання опорно - рухливого апарату, відновлення суглобів, ревматизм, хронічні гінекологічні захворювання, гормональні розлади. Окрім цілющих грязей, вода озера - унікальна. Сірка, радон, торій, калій, магній, хлорид, бром, фтор, сульфат та інші корисні речовини, що містяться у воді, наділені цілющими властивостями та активно використовуються для лікування ревматичних захворювань. Воду з мінеральних джерел можна пити, так к вона лікує хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Однак будьте обережні - поряд з позитивним впливом термальної води на організм людини, є і протипоказання. Перебувати в такій воді довгий час надто шкідливо для серця та системи кровообігу, так як вода вміщує радон. Ось чому не рекомендується перебувати в воді довше 30 хвилин, при чому лікарі радять в такій воді навіть не плавати - просто повільно проходжуватися, стояти або лежати. Отож, цілком ймовірно, що відпочинуть не лише діти.

Болгарія. Однак, якщо озера не ваблять, і найбільш за все у світі хочеться морської засмаги, смаку солоного бризу та крику чайок, обирайте Болгарію.

Грінвейклаб - котеджне містечко на узбережжі Чорного моря у місці святого Миколая та Олени. Це саме той відпочинок, коли "все найкраще дітям". Дитячі басейни, атракціони, пісочники, гірки та таке інше. З дорослих розваг, окрім кафе та ресторанів лише масаж. Однак саме тут вам дадуть дитині окреме ліжко, балійку для купання, той же горщик. Кожен котедж має окрему кухню та пральну машину. Ну чим не поїздка на дачу, тільки з морем на додаток?

І ось, місце обрано, місця заброньовані і квитки куплені. Лишилося вирішити яким видом транспорту дістатися міста мрій і що покласти до валізи.

Подорожуємо по небу, по морю, по землі

Літак

Звичайно, цей вид транспорту є найоптимальнішим і найзручнішим, як для дітей, так і для їх супроводжуючих, тобто батьків. Найкраще, коли ви "полетите" не чартерним рейсом і не вітчизняними авіалініями. Перші, чартери, мають стійку здатність затримувати рейси, що не бажано для дитячого самопочуття та ваших нервів, інші не завжди шанобливо ставляться до "свого брата". Однак, якщо за збігом обставин довелося вибрати чартер, поцікавтеся наперед чи дозволяється брати з собою дитячий візок (він просто необхідний дітям до 1 року) і чи можна відмовитися від трансферу з аеропорту і взяти окреме таксі. І все тому, що зазвичай трансферні автобуси розвозять усю групу туристів різними містами і до різних готелів. Гадаю, вашій дитині буде достатньо важко витримати безцільне блукання кожним з міст, особливо, коли їй схочеться їсти.

Щодо необхідних речей, то обов’язково ви маєте взяти з собою:

Памперси та теплу кофтинку для малюка

Багато води або соку (як правило, в салоні літака достатньо сухо і малюк буде постійно просити щось випити)

Їжу (гадаю, про це не забуде жодна мама)

Вологі серветки

Невеличку ковдру або плед (у літаках буває холодно)

1-2 іграшки

Пам‘ятайте про те, що через перепад тиску втягується барабанна перетинка, і малюк може почуватися не дуже добре. Для полегшення неприємних відчуттів потрібно робити ковтки. Ось чому під час зльоту та приземлення обов’язково напувайте малюка або дайте пустушку. Ще краще, якщо малюк на грудному вигодовуванні відволікти його найсолодшою і найулюбленішою маминою "цицею". І ще одне - усупереч розповсюдженій думці, що перед польотом краще не їсти - за 1 -1,5 години до зльоту погодуйте малюка легкою, але калорійною їжею, наприклад, домашнім сиром чи йогуртом.

Потяг

Звичайно, такий вид транспорту більш прозаїчний. І вся проблема в тому, що ви не знаєте як буде поводитися ваш малюк у душному потягу з незліченною кількістю людей, "невидихуваною" кількістю цигаркового диму та запаху пива.

Перший і найкращий спосіб хоч якось покращити життя своєму чаду - викупити все купе. Принаймні, ви не будете сердитися на сусіда за відкрите вікно та протяги.

Візьміть у потяг легкий одяг для дитини, протріть усі поверхні, до яких буде торкатися ваш малюк. Якщо маєте можливість, краще це зробити навіть спиртовою серветкою. Якщо навіть з вікна не дме і вам здається, що протягів немає, все одно кладіть малюка ніжками до вікна. Згадайте свій закладений ніс та горло після ночі, проведеної у потягу.

Авто

Якщо ж ви вирішили подорожувати на власному авто, проблем з тим, які речі брати, а що залишити не буде взагалі. Ваш графік зупинок буде підлаштований виключно під вас і ви не будете боятися за те, що спізнюєтеся у той чи інший пункт прибуття.

Окрім того, авто дуже допоможе вам і під час самого відпочинку. Закінчилася каша? Нема нічого простішого та дешевшого, ніж вирушити до найближчого супермаркету, замість того, щоб платити потрійну ціну за таксувку та ще до того ж думати, де її (таксувку) знайти.

Якщо місце не сподобається, ви зможете в будь-який момент зібрати речі і податися куди подалі.

Тра-та-та, тра-та-та, веземо з собою кота...

Збір речей викликає у мами чи не найбільше переживань та турбот. Як не взяти зайвого і не забути необхідного? А раптом холод? А раптом захворів? Всі ці випадки ми маємо передбачити і зробити все для того, щоб наша валіза не була ні надто важкою ані надмірно легкою.

Перша і найцінніша порада, яку, на жаль, більшість з нас часто просто ігнорує - не буріть з собою багато речей, більшість з них все одно пролежить на дні валізи нечіпаними.

Починайте складати список необхідного заздалегідь - так збирати речі буде набагато легше.

Дитячі речі. Їх теж не має бути багато. Це правило не стосується лише трусиків, майок та носків. Як правило, деякі з цих речей доводиться змінювати досить часто. Капелюшків має бути як мінімум два, краще три. Те ж саме зі взуттям (якщо ваш малюк вже робить перші спроби ходити). Спеціалісти радять взяти з собою дуже зручний для пляжу банний халат. Інші речі не мають заповнювати усю площу валізи. Не забудьте лише про теплу кофтинку та курточку зі штанцями.

Аби не витрачатися на іграшки, їм теж доведеться шукати місця в валізі. Обов’язково візьміть надувний м’яч, декілька іграшок для води. На морі дітям особливо подобаються поливальнички та іграшки для піску. А ще обов’язково візьміть улюблену м’яку іграшку, яка буде нагадувати малюку про домашній затишок.

Аби не страждати від жадібного сонячного проміння, в вашій косметичці обов’язково має бути сонцезахисний крем з високим ступенем захисту. І звичайно, з малюком вам просто не обійтися без аптечки. У ній мають бути:

- препарати на випадок діареї, рвоти, отруєння (Лінекс, Біфіформ, Смекта)
- препарати, що відновлюють втрачену організмом рідину (Електроліт Humana, Гастроліт, регідрон)
- мікстура, в складі якої є парацетамол (Панадол, Тайленол)
- протизапальні, знеболюючі свічки (Вібуркол)
- препарати на випадок алергічних реакцій (Феністил, Топікрем для шкіри)
- Дитячі краплі для очей Окомістин 0,1%.
- Краплі для носа (краще гомеопатичні, наприклад, Еуфорбіум композитум від Heel)
- Протизапальні краплі у вуха
- Сироп від кашлю (Алтейка, доктор МОМ)
- Перекис водню, зеленка, йод
- Засіб проти опіків (Пантенол)
- Ранозагоююча мазь (Спасатель)
- Засоби від комарів
- Вата, банк, лейкопластир,
- Термометр

Не забудьте й про те, що дитина, яка не вживає їжі з загального стола має бути забезпечена усією необхідною провізією. Молочні каші, овочеві та фруктові пюре, м’ясні страви та чаї - все це має бути у вашій валізі. Хоча, якщо ваші апартаменти мають кухню, овочі та фрукти краще використовувати свіжі.

Окреме питання вода. Найчастіше розлад шлунку у дітей трапляється саме через воду. І справа навіть не в тім, погана вода чи добра, вона просто-напросто інша. Тому краще напувати малюка бутильованою питною водою, яка є майже в кожному магазині.

Окрім особливо важливих речей існують певні дрібнички, про які варто пам’ятати. Серед них:

- великий зонтик для пляжу
- одноразові підгузники та пелюшки
- горщик (якщо дозволяє валіза, як на мене, краще купити його на місці)
- велика клейонка
- пральний порошок, прищепки та мотузка (про всяк випадок)
- пакети для сміття
- дитячий посуд та каструлька для приготування їжі
- декілька пляшечок та сосок
- дитячий візок

Ех, лишилося тільки якось впихнути усі ці речі у валізу.

Приємних подорожей вам і щонайменших ознак акліматизації вашим малюкам.

http://www.greenmama.ua

Дата публікації: 17.06.2008
Прочитано: 5817 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Що говорить болондинка, коли народить?
- Гм, ви впевнені, що він мій?

Реклама
Опитування
Як часто ви заходите на наш сайт?

Частіше ніж один раз на день
Кожного дня
Не менше одного разу на тиждень
В перше потрапив



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 127
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 15 | користувачів сьогодні: 135 | переглянуто сторінок сьогодні: 1420 | всього сторінок переглянуто: 110693645




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.037 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.