На щастя, останнім часом із цим уже не виникає проблем. Хоча ще кілька десятків років тому купити в наших магазинах підходящий за фасоном і якістю одяг для вагітних було справою нелегкою. Оскільки за радянських часів вважалося недозволеним шиком купувати речі спеціального пошиття всього лише на кілька місяців. Досить було надіти сукню на два-три розміри більшу чи мішкуватий балахон — і проблема з гардеробом сама собою вирішувалася. Однак психологи та лікарі жіночих консультацій, котрі займаються цією проблемою, дедалі частіше стали говорити, що така економія може позначитися на самопочутті майбутньої мами.
Мабуть, дослухаючись їхніх порад, вагітні жінки стали більше уваги приділяти своєму зовнішньому вигляду. Крім того, причина такого інтересу криється і в так званій гламуризації образу майбутньої мами за кордоном, де прокотилася хвиля «гучних» народжень. Світські діви, кінозірки й топ-моделі «несподівано» виявилися вагітними і перестали соромитися свого цікавого становища. Вони із задоволенням почали відвідувати різні вечірки в особливому вбранні, чим змусили всіх повірити, що майбутнє материнство — це останній писк моди. Така тенденція не залишилася непоміченою провідними дизайнерами. Нью-йоркські модельєри першими відгукнулися на вимогу часу. Своїми новими моделями одягу вони намагалися показати, що круглий живіт — ще не привід приховувати під безрозмірними балахонами спокусливі груди і стрункі ніжки. А законодавці «вагітної» моди французькі кутюр’є вважають, що одяг для майбутніх мам має бути сексуальним переважно за рахунок відкритої спини, що відвертає увагу від опуклого животика.
Всі ці новомодні віяння, попри невисокі показники народжуваності, привели в Європі до збільшення частки ринку спеціального одягу аж на 25%. Продажі модного одягу для вагітних в Україні своїми кількісними показниками поки що поступаються європейським. І це не дивно. Адже варто зайти у фірмовий магазин і подивитися на ціни, як бажання вистрибнути зі стареньких джинсів, застебнути які з кожним днем стає дедалі складніше, зникає повністю. Так, штани спеціального покрою коштують удвічі дорожче за звичайні, їх ціна не опускається нижче 350 грн. Найдешевшу білизну можна купити за 100 грн. А ціни на вечірні сукні для майбутніх мам і взагалі зашкалюють. Їх вартість перевищує тисячу гривень. Тому побалувати себе гарними фірмовими речами вдається далеко не кожній вагітній українці. Адже купівля модного одягу, який можна носити усього кілька місяців, стає великою розкішшю. За словами менеджера бутика одягу для майбутніх мам Христини Лосицької, так дорого коштує в основному продукція закордонних марок. Що ж стосується вітчизняних швейних фабрик, то для більшості їх, на жаль, вагітна українка досі живе в минулому столітті і вдягається в багатошарове вбрання а-ля капуста або сукні-дзвони. Отже, і попит на такий фасон одягу, попри прийнятну вартість, невеликий. Але наші жінки знайшли вихід зі становища. Озброївшись різними журналами мод, вони стали шити собі зручний і яскравий одяг на замовлення, добираючи такі фасони, які дозволяють носити речі і після вагітності. До них належать спідниці на захід, які дозволяють з поповнінням талії перешивати ґудзики, або блузи, розкльошені донизу.
Тканини для пошиття речей вагітним слід вибирати натуральні, бажано світлих тонів. При цьому сам одяг не повинен обмежувати в рухах і тиснути на живіт. Те ж саме можна сказати і про колготи, гольфи, шкарпетки, тугі резинки яких можуть викликати набряклість ніг Що ж стосується штанів, то чимало жінок виходять зі скрутного становища, позичивши джинси в чоловіка. Так само можна вирішити проблему і з широкими сорочками та футболками...
Найбільше складнощів під час вагітності виникає із взуттям. Доведеться туфлі й босоніжки на високому каблуку змінити на зручне, стійке і дихаюче взуття із натуральної шкіри. До того ж слід уникати безлічі застібок, щоб зайвий раз не нахилятися. Адже з кожним місяцем робити це буде дедалі важче.
Вибираючи ділову сукню, найкраще зупинитися на класичному варіанті покрою з натуральних тканин темних кольорів. Для відчайдушних модниць зі стрункими ніжками можливі експерименти з короткими сукенками трапецієподібної форми. До речі, саме цей фасон дуже добре виглядає як вечірнє вбрання, про яке теж варто подбати. Оскільки вагітність — ще не привід відмовитися від свят і приємного відчуття своєї жіночності та привабливості.
http://www.dt.ua