Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

- Чим відрізняється програміст від політика?
- Програмісту платять гроші за програми, що працюють.

Google рекомендує
Секрети материнства

Травень... А треба вчитися!


 Теплі весняні деньки та яскраве сонечко кличуть на вулицю, до ігор. А тут – учися, учися... Кожна матуся школяра знає не з чужих слів, як важко дотягнути до кінця навчального року. Що гарячіше припікає сонечко, то важче посадити улюблене чадо до домашніх завдань. Бува, що жодна мотивація не діє.



Як допомогти дітям без зайвих проблем закінчити навчальний рік, радить психолог-практик Тетяна Фурман.

– Так, кінець навчання – це важкий, навіть стресовий період для школяра. Адже мало того, що вчитися не хочеться, дитина вже дуже втомлена. Вона мріє про канікули й нерідко просто не може змусити себе сісти за книжки. Пам’ятайте, що в цей час школяр як ніколи потребує вашої уваги й підтримки. У жодному разі не гримайте на дитину. Прийнятною може бути проста формула: «Не хочу, але треба».

Поясніть малюкові, що мама з татом ходять на роботу й заробляють гроші, а навчання – це його робота, він теж заробляє – оцінки. Заохотьте, мовляв, якщо постараєшся й закінчиш навчання з хорошими оцінками, на тебе очікує приємний сюрприз (це може бути річ, про яку давно мріяла ваша дитина, відпочинок біля моря тощо). Ваш школяр має зрозуміти, що для того, аби жити у достатку в майбутньому, треба гарно навчатися.

Дуже добре, коли між батьками й дитиною є порозуміння. Поговоріть зі школярем, з’ясуйте, через що він не хоче вчитися. Дивлячись у вічі, скажіть: «Я тебе дуже люблю, і мені було б надзвичайно приємно, якби ти трішечки постарався й приніс додому хороші оцінки».

Навчіть школяра ставити перед собою мету й завжди її досягати, адже той, кому це вдається, зазвичай успішний у житті. Ті, хто цього не робить і пливе за течією, не матимуть жодних яскравих подій. Досягаючи мети, людина не лише підвищує власну самооцінку, а й формує в собі переконання, що зможе досягти всього, чого захоче.

Це дуже важливо у період становлення особистості. А почати треба з малого.

* Передусім складіть разом перелік завдань. Порадьте школяреві завести записничок, де він нотуватиме завдання, що їх перед собою ставить. Важливо встановити термін виконання. Це привчить до організованості й дисциплінує. Визначте «винагороду», яку школяр отримає за досягнення мети.

* Складіть перелік перешкод, що з ними, можливо, доведеться боротися на шляху до досягнення мети. Спільними зусиллями розробіть план, як подолати ці перешкоди.

* Визначте підзавдання: розбийте великі завдання на багато дрібніших, так школяреві легше буде їх виконувати.

* Дайте дитині настанову, що не треба боятися вчитися. Коли щось не вийде з першого разу – не біда. Можна розповісти якусь історію із власного досвіду (скажімо, як вам вдалося з енного разу розв’язати задачку з геометрії).

* Хай дитина знайде друзів, чия мета збігається з їхньою (приміром, підтягнути хвости з історії, скласти нормативи з фізкультури), адже завжди легше долати перешкоди з кимось. За взірець школяреві становіть тих, кому це вдалося, але у жодному разі не порівнюйте власне чадо з відмінником, мовляв, він ось який білий і пухнастий, а ти нездара. Це дуже травмує психіку дитини, може навіть виникнути відчуття меншовартості.

Не забувайте заохочувати школяра. Якщо дитина бодай на малесенький крок наблизилася до здійснення мети, подякуйте їй за це. І повірте, що наступний крок буде набагато легшим.

Науковці довели, що, коли людина досягає мети, в її організмі виробляється допмін – гормон, який відповідає за почуття задоволення. Він стимулює ставити перед собою нову мету.

«ЛЮБІ МОЇ, ПОТЕРПІТЬ»

Вчитель початкових класів Любов СЕЛІВЕРСТОВА:

– Найважчий період для наших школяриків – то саме кінець навчального року. Не секрет, що шкільна програма не з легких, і дітям, а надто першачкам-шестиліткам, опановувати її ой як непросто. Нові теми в останній місяць навчання даються їм важко, тому доводиться щось вигадувати, аби зацікавити. Часто матеріал подаємо в ігровій формі, а навантаження мінімізуємо. Намагаємося більше гуляти. Навіть уроки трудового навчання проводимо на повітрі, а іноді замінюємо екскурсіями. До речі, батькам теж раджу не нехтувати прогулянками, а надто перед виконанням домашніх завдань, бо це добрий відпочинок. Неодмінно треба влаштовувати фізкультхвилинки, аби діти розім’ялися й змінили діяльність. Удома теж не лінуйтеся й робіть коротенькі перерви між виконанням домашніх завдань. А загалом кажу діткам так: «Любі мої, до кінця навчання залишилося кілька тижнів, тож постараймося ще трішечки, аби потішити батьків нашими успіхами. Знаєте, як вони зрадіють?! А потім усі підемо відпочивати на канікули. Уявіть, скільки цікавого на вас чекає! Та для цього треба попрацювати».


Оксана ГОЛОВІЙ

http://www.simya.com.ua

Дата публікації: 24.05.2008
Прочитано: 3314 раз



Додатково на дану тему
Цікаво про взуттяЦікаво про взуття
Одяг для вагітнихОдяг для вагітних
Як навчити дитину вирішувати задачіЯк навчити дитину вирішувати задачі
Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»Маме на заметку. Пустышка: «за» и «против»
Вагітність: стригтися чи ні?Вагітність: стригтися чи ні?
Готуємося до пологівГотуємося до пологів
У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?У чому плюси і мінуси присутності тата при пологах?
Календар вагітностіКалендар вагітності
Яким повинен бути для малюка перший день життя?Яким повинен бути для малюка перший день життя?
Якою повинна бути іграшкаЯкою повинна бути іграшка
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Їде Ілля Муромець, бачить - мужики стоять. Запитує:
- Мужики, ви тут не бачили Солов'я-гвалтівника?
- Ти, мабуть, хотів сказати Солов'я -розбійника?
- Мені краще знати...

Реклама
Опитування
В своєму букеті ви використаєте:

традиційні квіти (лілії, гербери, троянди)
сезонні квіти (тюльпани, хризантеми)
польові квіти (ромашки, трави)
екзотичні квіти (орхідеї)



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 216
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 15 | користувачів сьогодні: 135 | переглянуто сторінок сьогодні: 1416 | всього сторінок переглянуто: 110693641




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.041 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.021 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.