Щоб визначити свій розмір джинсів, відніміть від розміру, який Ви звичайно носите, число 16. Наприклад, Ваш розмір 48-й, означає потрібно брати (48-16) 32-й розмір. Солідні фірми використовують тільки високоякісну щільну тканину, що пройшла спеціальну обробку - тканина наперед усаджена, тому вона завжди рівна і практично не сідає. Отже, можна спробувати приміряти джинси на розмір менше. З першого разу доведеться докласти деяке зусилля, щоб застебнути джинси. Але, якщо спроби застебнути явно затягнулися, то цей екземпляр варто відкласти. У фабричних речей якісна фурнітура.
Назва фірми викарбувана на "болтах" - на клепках - і з одного і з другого боку. Букви рівні, акуратні, однакової глибини, без потьоків лаку. На собачці блискавки і з того, і з іншого боку теж або букви з назви фірми, або YKK, що позначає особливу надійність блискавки. Якісні джинси мають акуратно прострочені і закриті зрізи внутрішніх і крокових швів. Кривої строчки і скошених швів на фірмових виробах просто не буває. Виверніть штанину навиворіт і відразу побачите, наскільки якісно виконаний шов. Якщо вам здається, що невелике відхилення вправо-вліво на мілліметр-два не страшні, то помиляєтеся. Брюки з навіть ледве помітно нерівним швом, почнуть настовбурчуватися. Лейбл повинен бути з натуральної шкіри. Не з паперу, не зі штучної шкіри. Зараз це поширено часто-густо - подовжня потертість, вуса, потертість на швах і т.д. Тут знову таки важливо, що б потертість була механічна, а не хімічна. Перевірити це просто - в районі швів більш виступаючі місця потерті більше, менш виступаючі - менше.
Звичайні етикетки, надруковані офсетним способом (кольоровий газетний друк) зараз дуже доступні. Тому фірми, захищаючи свої вироби, застосовують нетрадиційні способи виготовлення етикеток. Етикетки роблять зі шкіри, з пластика, друк наносять або шовкотрафаретом (фарба виглядає об'ємно), або тисненням (букви, що втиснули, і графічні об'єкти).
Довжина на джинсах вказується в дюймах, в діапазоні від 28 до 38 дюймів. Довжина 28 дюймів розрахована на зріст людини приблизно 157см. Довжина 36 дюймів - на зріст приблизно 190см. Виходячи з цього, прикидай свою довжину. У магазині повинна бути таблиця відповідності розміру і довжини або можна запитати про це консультанта. Сьогодні модно, щоб джинси злегка прикривали взуття. Не варто купувати джинси із запасом в довжині, сподіваючись їх укоротити. Якщо їх підрізати, то тканина псується, естетика порушується. В крайньому випадку, можна загинати, але тільки м'які джинси.
У сьогоднішніх джинсів можна виділити декілька основних стилів:
Baggy Fit style - "Репперські", екстремально широкі, з ефектом спущених штанів. Звичайно такі штани купують на пару розмірів більші. Можливі варіанти з безліччю кишень і всілякими написами і аплікаціями.
Classic style - Прийнято рахувати модель від "Леві Штрауса" під номером 501. Прямі брюки на достатньо широкому поясі. З п'ятьма або дев'ятьма декоративними металевими заклепками на передніх і задніх кишенях. Вони мають 5 кишень: 2 ззаду, 2 спереду і маленька кишенька на тильній стороні правого переднього боку, вона призначена для годинника. Класика завжди залишається класикою. Годинник ми вже дуже давно носимо на руках, а маленька кишенька на джинсах пришивається дотепер.
Country style - джинси, що щільно облягають тіло зверху, а донизу розширюються. У 90- х роках кльош кілька разів йшов і знов повертався, але такого екстремального діаметру штанин, як у середині 70-х, так і не досяг.
Destroy style - Модний напрям в джинсі, стилізований під "хіппі". Джинси мнуть, трут або стирають з гострими предметами, чому вони виходять протертими до дірок. Краї не підшивають, а просто обрубують.
Easy style - Вільний стиль, прямо протилежний класичному. Їх вибирають ті, хто віддає перевагу вільним формам і легкості руху. У принципі, easy style - це теж варіант класики, який вільніше облягає тіло, зберігаючи автентичний крій.
Job style - Робочий стиль - він відрізняється від традиційних "п'яти кишень" наявністю на задній половинці, трохи нижче задньої кишені, додаткового "відсіку" для ножа (викрутки), а на іншій стороні - лямки, на яку під час роботи звичайно вішають робочий інструмент, а в звичайному житті під час прогулянки за лямку тримаються діти.
Loose style - Ці джинси призначені для тих, хто не визнає навіть найлегшої обмеженості. Такі джинси просторі в кроці і стегнах, в нижній частині широкі настільки, що майже прикривають взуття. Хоча продаються вони всюди, перевагу їм віддають в основному підлітки і молодь.
Military style - Джинсовий одяг, стилізований під військову форму: великі накладні кишені з грубими прямокутними клапанами і безліччю потрібних і непотрібних деталей. Як правило, оснащується додатковими "лейблами" з вказівкою групи крові і імені власника!
Old style - Класичний стиль джинсів, які сидять на тілі дуже щільно, мають пряму форму штанин, що злегка завужуються донизу. Вони дуже стройнять фігуру, але в них, на жаль, що називається "ні сісти, ні встати" - настільки утруднені рухи.
Second hand style - Це вже джинси для суперледачих! Це абсолютно нові штани, які виглядають, ніби їх вже довго-довго носили, причому не дуже дбайливо.
Stratch style - Джинсова тканина з добавками еластана. Джинси з такої тканини еластичні і краще сидять. В основному це джинси для жінок, що підкреслюють фігуру і що завужуються донизу. Проте останнім часом стали з'являтися і чоловічі моделі з цієї тканини.
Vanguard Style - Панує в джинсовій моді останні 3-4 роки. Виражається в незвичайному крої, силуетах з "прибабахом" і яскравою обробкою.
Як правильно прати джинси? Оптимальна температура для прання - 40 градусів. Переважно перуть джинси господарським милом. Якщо вирішили прати порошком - його слід заздалегідь розвести у воді, а не посипати ним джинси. Джинси перуть вивернутими на виворіт.
www.prelest.com