Ця смуглява пані, представившись гречанкою, продовжує скоромовкою розповідати подрузі все нові подробиці її «нещасної судьби»: і з чоловіками не щастить (а хто може з упевненістю сказати, що щастить?), і в сім'ї немає повного взаєморозуміння (а у кого воно є?), і зарплата маленька ( а це взагалі «рідкість»).
Не замовкаючи, «гречанка» виводить подругу під білі рученьки з ринку, де до них личить ще одна не менш смуглява пані, але вже молодша. Загалом, починається вже стерео-обробка: перша пропонує свої безкоштовні послуги з утилізації псування, втора нібито теж жертва чиїхось магічних маніпуляцій, проситься провести сеанс «лікування» і з нею теж. Подруга, приголомшена таким натиском і масштабом своїх «діагнозів», погоджується на сеанс, для чого вирушає за необхідною атрибутикою: свічками, яйцями, носовими хусточками і сірниками.
Потрібно зазначити, що до цього немолода циганка-гречанка на короткий час залишала подругу з другою «клієнткою», віддалившись до товарних рядів, де продають яйця. Накупивши всі «необхідні» абищиці, подруга разом зі «смуглянками» виходить з ринку і прямує в довколишній приватний сектор, де в одному з провулків, на лавці і проводиться «сеанс». Самого «сеансу» у подробицях подруга не пам'ятає, пам'ятає лише нашіптування, маніпуляції зі свічками «викочування» яйцями і…… живих жаб в розбитих яйцях!
Загалом, під враженням від всього побаченого, подруга з готовністю їде додому у супроводі молодої циганки, бере всі гроші і золото, які знайшла, і везе до «цілительки», щоб остання їх «освятила». Чи потрібно говорити, що ці гроші і цінності подруги бачила востаннє? Подругу я вела додому вже ввечері…
Міліцейський гумор
Наступного дня після болісних роздумів «йти – не йти» ми все-таки вирішили, що потрібно заявити в міліцію про те, що трапилося і з'явилися перед ясні очі працівників Орджонікідзенського РВВС Маріуполя. Йшли, до речі, з повною упевненістю, що над нами посміються і відправлять додому, навіть не прийнявши заяви.
Але, всупереч нашим скептичним очікуванням, співробітники РОВД, хоч і без особливого ентузіазму (робота така) узялися вирішувати і нашу проблему, причому посвятили цьому цілий день. Виклавши все на папері, поїхали в квартиру до подруги брати відбитки пальців циганки, що заходила, проїхалися на «місце злочину». Нікого і нічого, правда, не знайшли, але принаймні, не сміялися і заспокоїли тим, що сума втрати не далеко найбільша і люди рідко коли пам'ятають після таких «сеансів» навіть зовнішність своїх кривдників, а подруга залишилася живою-здоровою ще і такі подробиці запам’ятала…
Правила гри і винятки з них
Які висновки можна зробити з цієї історії?
По-перше, цигани вже рідко коли виділяються своїм одягом: квітчасті спідниці до п'ят і червоні сорочки замінив повсякденний одяг, який віддають перевазі більшість городян.
По-друге, в даному випадку явною була співпраця з торговками яйцями, які жертві підсунули «потрібне» яйця з жабами (технологи така: шприцем в яйце вводиться ікринка жаби, внаслідок чого формується хоч і маленька, але жива жабка, яка, звичайно ж, вмирає через короткий час після того, як яйце розіб'ють).
По-третє, атака на ринку була здійснена із спини, коли людина не може бачити, хто з ним говорить і ідентифікувати небезпеку. Звичайно, для того, щоб не ставати черговим пунктом в цьому списку жертв, корисно знати технологію циганської «роботи».
Хто попереджений, той - озброєний.
Щоб знатися на цьому виді шахрайства, треба відразу відкинути будь-яку містику. Гіпноз - об'єктивне явище, яке добре вивчене, і більше століття використовується в медичних цілях. Характерні ознаки "циганського" гіпнозу:
• Незначне прохання: в того, що палить можуть попросити закурити. У некурящого можуть запитати час.
• Якщо жертву удалося "зачепити" (дав сигарету, сказав час), повідомляють "новину", яка повинна вивести жертву з психічної рівноваги. Моральні норми відсутні - наприклад, якщо шахраї по ряду ознак зрозуміли, що жертва (жінка) має малолітнього дитину, жертві можуть повідомити, що нібито на дитину наведено псування, він захворіє і помре. Найчастіше «бачать» псування на самому об'єкті махінацій.
• Мигтіння різноколірного одягу - щоб "вирубати" у жертви зір - а точніше ті мозкові відділи, що контролюють зір. Злочинці "крутяться" перед жертвою в різноколірному одязі. Якщо вони не в циганських вбраннях, то можуть компенсувати це спеціальними жестами або залученням погляду жертви до певних предметів, рухів рук.
• Слова, які лунають з усіх боків, від учасників шахрайства, і часто виголошуються рівномірним тоном. Мета - "відключити" орган слуху.
• Хапання за руки, інколи і за ноги. Можуть "погладити по голові", хлопнути по рёбрам. Щоб "відключити" дотик.
• Коли жертва шахрайства фактично відключається від навколишнього оточення, стає нетямлячою - тобто, "під гіпнозом", злочинці, найчастіше, наказують жертві винести всі гроші і коштовні речі з квартири. Хоча можлива і будь-яка імпровізація. Фактично, жертва в стані гіпнозу слухає лише накази шахраїв. Щоб зменшити вірогідність стати жертвою цього виду шахрайства, потрібно пам'ятати головне - не можна з ними розмовляти. Краще всього, якщо є підозріння, що ви стаєте жертвою подібного шахрайства (щільно обступили, хапають за руку, різноколірний одяг, голоси з усіх боків) голосно покликати міліцію - ось цього вони не люблять, як і будь-якого іншого шуму.
http://www.panianka.info