Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Відвідувач в ресторані кличе офіціанта:
- Послухайте! Курка, яку ви мені подали, несвіжа!
- Самі винуваті.
- Це чому?
- Тому що я пропонував вам її минулої середи, а ви відмовилися.

Google рекомендує
Наші поради

Подбаймо про майбутнє або Як захиститися від злочинців


 Часто в новинах ми чуємо про нещасні випадки, про збройні напади, пограбування та про вбивства. Велика кількість скоєних злочинів змушує замислитись над рішучими діями щодо власної безпеки. Тож сьогодні, розмірковуючи над цими питаннями, ми піддаємося небезпідставній тривозі. Що ж потрібно робити, аби захиститися?!



Дуже кортить купити нову машину, квартиру,
дачу – та де гарантія, що вас не пограбують?!



У Конституції України зазначено, що кожен громадянин нашої держави має право на недоторканність свого життя і майна. Та статистичні дані МВС України про кількість скоєних злочинів спонукають задуматися про те, якими ж способами можна захистити себе і свій дім?

Охорона оселі

Щоб зупинити злодіїв, кожну квартиру (будівлю) можна вберегти за допомогою певних методів:

1. Сигналізація

 В Україні питаннями встановлення сигналізації займається Державна служба охорони та приватніпідприємства. Державна служба охорони – це міліцейська структура, що надає комплекс послуг з обладнання приміщень засобами охоронної сигналізації з наступним підключенням (засобів) на пульт центрального нагляду (охорони). Усі інші фірми, які працюють у цій галузі, виконують ті самі роботи, але не є державними структурами.

Що ж саме ви отримуєте при установці спеціального обладнання, і які кошти доведеться витратити, розповів працівник київського приватного охоронного підприємства Федоров Микола Ілліч.

– Миколо Іллічу, які саме засоби безпеки можна встановити в оселі і як вони працюють?

– Якщо ви бажаєте залишати приміщення і не боятися, що туди потраплять злодії, то засоби охоронної сигналізації – саме те, що вам потрібно. У кожній фірмі вам повинні запропонувати перелік послуг охоронної системи. Основним обладнанням є:

* пристрій для реагування на відкриття/закриття дверей;
* датчики з інфрачервоними променями, які реагують на рух (вони кріпляться на будь-якій стіні);
* сигналізатори руйнування скла.

 Коли один із цих пристроїв спрацьовує – злодій не помічає жодних змін, а на пульт центральної охорони надходить сигнал тривоги. Тоді і прибуває патруль затримання.

– Які ще послуги ви можете запропонувати замовнику?

– За бажанням клієнта, крім вже зазначених основних, пропонується ще ряд послуг. При необхідності, вам можуть під'єднати спеціальний переговорний пристрій – “домофон” – завдяки якому можна бачити свого гостя і розмовляти з ним, дистанційно відчиняти двері. Також вам будуть запропоновані камери нагляду, як в оселі, так і поза нею (наприклад, із видом на ваші вхідні двері), як активні так і пасивні. Активні камери зазвичай встановлюють всередині, щоб слідкувати за діями відвідувачів оселі. Часто так перевіряють домогосподарок та вихователів дітей. Пасивні камери будуть фотографувати всіх, хто до вас приходить, навіть тоді, коли нікого нема вдома.

– Як обрати охоронну фірму і на яку саме суму потрібно розраховувати?

– Для того, щоб не потрапити до рук шахраїв, обов’язково попросіть показати всі документи, що дозволяють займатися цим видом діяльності на території України, та ліцензію. За умови установки сигналізації, замовник і виконавець повинні укласти договір, у якому й обумовлюються всі питання.

Що стосується оплати, то вона залежить від організації. Встановлення сигналізації (з основним обладнанням) приватною організацією у трикімнатній квартирі Києва, буде коштувати близько 2500 грн. Цясума одноразово сплачується виконавцю робіт, а для того, щоб вас обслуговував пульт централізованого нагляду, доведеться платити щомісяця 150-450 грн. Ця сума сплачується для того, щоб спеціальний підрозділ охорони вчасно приїздив у випадку тривоги. Також у цю суму входить “данина” страховій компанії, яка у випадку пограбування відшкодує завдані збитки.

2. Замки та двері

 Окрім встановлення сигналізації, правоохоронці радять не заощаджувати і на якісних дверних замках, оскільки замки з осердям зловмисники без жодних зусиль відкривають за лічені секунди.

За допомогою професійних інструментівможна зламати досить серйозну конструкцію. Сталеві двері мають стійкість до злому, тобто здатні протистояти фізичній дії, зокрема із застосуванням різних інструментів та механізмів. І хоча абсолютно стійких до злому дверей не існує, важливо, щоб вони могли тривалий час “чинити” опір різним видам руйнування – тоді вдасться своєчасно попередити кримінальні дії.

Прийнято вважати, що замків повинно бути не менше двох, причому бажано різних систем: один сувальдний, другий – циліндровий або штифтовий. За ідеєю, це повинно значно ускладнити завдання зловмисника, оскільки йому доведеться застосовувати більшу кількість інструментів. Але якщо обидва замки “дохлі”, то затримають вони досвідченого злодія не більш, ніж на 5-7 хвилин. Але все ж таки два замки потрібні: якщо, приміром, один вийде з ладу (або будуть втрачені ключі від нього), то до його заміни (ремонту) ви зможете замикати двері на другий. І, звичайно, обидва замки повинні бути дуже надійними, що, звичайно ж, відбивається на їх ціні. Адже якщо зламати намагаються, перш за все, замки, то надійність вхідних дверей визначається, у першу чергу, саме ними, і лише потів – конструктивними особливостями полотна самих дверей. А значить, заощаджувати на замках – собі дорожче.

Показником надійності замків (а отже, й дверей) є час, що витрачається на їх зламування. Якщо замок зламується всього за 3-5 хвилин – це “погано”. Якщо на його руйнування треба витратити 15-20 хвилин – це вже “задовільно”. А якщо треба витратити близько години – це “добре”. Якщо ж завдяки високій надійності самого замка і його захищеності злочинець так і не зміг його “відкрити” і почав ламати двері – це “відмінно”. Відмінно, перш за все, тому, що зі збільшенням часу злому зростає вірогідність того, що створюваний порушником шум почують сусіди, перехожі – і буде викликано міліцію.

Ще один важливий момент. Вибір сталевих дверей слід починати саме із замків. Дорогі замки найчастіше відрізняються від дешевих розмірами і способом кріплення. Адже металеві двері – не те ж саме, що дерев'яні, в яких розширити гніздо – дріб'язкова справа. У першому випадку замінити дешеві і малонадійні замки на дорогі, але надійні, без трудомістких робіт із застосуванням зварювального апарата, не вийде. Іншими словами, який замок виберете, з тим і житимете, поки не заміните двері.

3. Собака

 Ще одним надійним охоронцем є звичайний пес. Хоча це лише на перший погляд він здаватиметься звичайним. Кожного собаку можна навчити захищати своїх господарів і не пускати “чужих” до оселі. Заплативши гроші, ви придбаєте не лише надійного охоронця, а й товариша, чотирилапого друга. На ринку представлено величезний вибір як цуценят, так і дорослих собак. Можна обрати будь-якого пса. Але ветеринари наполегливо рекомендують купувати домашніх тварин через спеціальні клуби, щоб бути впевненими,що здоров’я малюка задовільне.

Самоохорона

Що стосується забезпечення спокою вашої оселі, то ситуація стала зрозумілішою. Але як бути, якщо ви дуже непокоїтеся про власну дитину, маму, сестру? Боїтеся повертатися пізно додому, коли на вулиці вже темно і мало перехожих? Вам страшно заходити у власний під’їзд? Це досить природно, але це не означає, що потрібно відсиджуватися вдома і боятися навколишнього світу. Тож вчімося оборонятися.

1. Газові балони

 Першим і основним предметом самозахисту є газовий балончик. Дізнатися про особливості цього пристрою допоможе продавець магазину Кондратов Семен Степанович.

– Як діють газові балончики?

– Коли газ потрапляє в очі, нападник одразу відчуває сильний біль, спазми очнихм’язів і сльозоточивість. Протягом 10-15 хвилин уражений не може розплющити очей. Біль і безпорадність, зумовлені потраплянням в очі газу, викликають стан шоку та паніки, втрачається орієнтація. Через 10-15 хвилин повертається здатність розплющувати очі, але сльози, ще заважають бачити. Ще через 10-15 хвилин всі симптоми проходять. Дія аерозолю на дихальні шляхи також значна. Проте на відкритому повітрі вам не вдасться примусити нападника зробити навіть один повний вдих зараженого повітря. Якщо препарат не потрапив в очі – нападник не буде уражений. Він може відчуватилише дратівливість і печію обличчя.

– Як вибрати такий предмет охорони і скільки він коштує?

– На українському ринку представлений широкий асортимент газових балончиків. На “чорному” ринку можна придбати будь-який засіб. Деякі балончики з газом доступні лише правоохоронним органам, бо вони мають занадто сильну нервово-паралітичну дію. Газовий балончик є найпростішим у використанні і найдешевшим засобом захисту. Його продадуть вам у магазинах зброїза 10-30 грн., але тільки за умови, що вам вже виповнилося 18 років.

– Як ви порадите використовувати балончик?

– Якщо склалася критична ситуація, спробуйте непомітно витягти газовий балончик із кишені і, спрямувавши струмінь газу в ділянку очей нападника, випускайте газ короткими порціями, натискаючи на клапан кілька разів. Не виставляйте його перед собою на відстані витягнутої руки. Може так трапитися, що нападник виб’є його у вас із рук. Випускайте струмінь газу до тих пір, поки зловмисник не буде уражений. Це буде видно з його поведінки: дезорієнтація в просторі, відмова від ворожих дій і т.д. Після застосування балончика, негайно залишіть місце події. Забороняється використовувати газовий балончик проти працівників правоохоронних органів, а також осіб, що виконують службові обов’язки – працівників рибінспекції, природоохоронних структур і т.д. І основне – не використовуйте балончик проти вітру!

2. Самооборона

 Одним із найкращих методів самооборони є впевненість у собі і своїх силах. Для того, щоб навчитися методам самооборони, найкраще відвідувати секцію одного із видів боротьби.

Бойко Андрій Володимирович – учень спортивного клубу. Андрій займається боксом і дуже задоволений результатом: “Як тільки я почав займатися боксом, у мене з’явилася неабияка впевненість у собі. Я сам не буду ініціатором бійки, але твердо знаю, що зможу за себе постояти. Не треба мати величезні м’язи, аби здолати суперника. Навіть будь-яка дівчина, яка тренується, не дасть себе скривдити. Головне – займатися”.

Також засобами захисту можуть слугувати будь-які підручні предмети, але гарантії, що вони вас захистять, немає. Тож завжди потрібно бути обережними, слідкувати за своїми речами. Одним словом, зберігати пильність, щоб не спровокувати злодіїв.

Будьте обережними та хай щастить!


Дар’я Басанська
http://www.lady-m.com.ua

Дата публікації: 28.04.2008
Прочитано: 5028 раз



Додатково на дану тему
Про що потрібно знати, купуючи квартиру в кредитПро що потрібно знати, купуючи квартиру в кредит
Як дарувати квіти і доглядати за букетомЯк дарувати квіти і доглядати за букетом
Яку акустику вибратиЯку акустику вибрати
Як вибрати DVD-програвач?Як вибрати DVD-програвач?
Догляд за джинсамиДогляд за джинсами
Правильний догляд за взуттямПравильний догляд за взуттям
Як вибрати грамотний бізнес-подарунок?Як вибрати грамотний бізнес-подарунок?
Як захистити себе від грози?!Як захистити себе від грози?!
Батьківські турботи до 1 вересняБатьківські турботи до 1 вересня
Пізнавайте природуПізнавайте природу
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Пане доктор дайте мені пігулок від жадності та побільше,побільше

Реклама
Опитування
Якому весільному салону Ви віддасте перевагу?

Ассоль
"L`Amour"
Марьяж
Ксенія
Валерія
Наталі
Леррос
Мрія
Мадемуазель
Подіум
Міледі
салони м. Києва



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 770
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 90 | користувачів сьогодні: 1140 | переглянуто сторінок сьогодні: 4739 | всього сторінок переглянуто: 106433504




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.036 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.031 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.