Casu Marzu. Це овечий сир, заражений сирними мушками. Результат: бомба-вонючка, що розкладається, роз'їдена личинками. Напівпрозорі личинки уміють підстрибувати, так що потрібно захищати очі. Смак обпалює язик, з сиру витікає смердюча рідина під назвою lagrima - сльози, а личинки не перетравлюються, і можуть почати розмножуватися, викликаючи нудоту і кривавий пронос. Сир є делікатесом в Сардінії (Італія), але його виробництво незаконне.
Ескамолес. Традиційне мексиканське блюдо - яйця гігантських чорних ліометопумових мурашок, які живуть в агавах. Збирати ці яйця до біса небезпечна робота, тому що мурашки отруйні і не люблять людей. За консистенцією яйця приблизно як сир. Зазвичай їдять їх в тако з соусом гуакомоле. Смак у них досить приємний, так що купивши в Мексиці дещо з національної кухні, ви можете і не помітити, що наїлися мурашиних яєць.
Живий восьминіг. В Кореї великим делікатесом вважається восьминіг. Побачити і вибрати його можна у великих акваріумах, які зазвичай розташовуються при вході в ресторан. Люблять його і старезні дідугани і молоденькі дівчата. Правильно їсти восьминога потрібно з голови, тоді він не вітдухопелить Вас своїми щупальцями. Але це для поціновувачів гострих відчуттів, зазвичай же восьминога розрізають на невеликі шматочки, приблизно по 1-2 см і подають з кимчи (культове корейське блюдо - маринована особливим чином капуста). Шматочки щупальця завертають в кимчи і їдять. На смак восьминоги як переварені кальмари, тобто дуже жорсткі. Зате вони абсолютно не містять жирів.
Тарантул. В Камбоджі крутим делікатесом, майже як чорна ікра на Заході, вважається великий павук «а-пінг» - різновид отруйного тарантула. Це фірмове блюдо містечка Ськуон, що знаходиться біля столиці країни - Пномпеня. Хай вас не лякає страхітливий вид павука з великими отруйними іклами, розміром з долоню дорослого чоловіка. Перш, ніж приступити до приготування, павука потрібно знайти, витягнути з нори і вирвати отруйні ікла. Потім цього спайдера поволі підсмажують на відкритому вогні (обов'язково на дровах) з додаванням великої кількості солі і часнику. Коли чорний хітиновий панцир придбає червонувато-коричневий відтінок, павук з хрусткою скориночкою і дуже ніжний усередині готовий до вживання. Їсти тарантула бажано дуже гарячим, краще руками. На смак він нагадує курку. М'ясо павука містить високоякісний білок і майже позбавлено жирів. Допомагає зняти болі в спині і виліковує від деяких хвороб дихальної системи. Павукові лапки, черевце і отруйні щелепи вимочують в рисовому вині - виходить темно-коричнева каламутна рідина, яка піднімає загальний тонус.
Скорпіони. Скорпіонів їдять не тільки в Азії. У елітних ресторанах Нью-Йорка і Амстердама розпещену екзотичними стравами публіку пригощають закускою з скорпіона на сирній подушці в оточенні листя салату. Їсти скорпіонів краще без лапок і голови. Тіло всередині має білий, місцями коричневий, колір. На момент приготування вже не отруйне. Вважаються делікатесом. У китайських ресторанах скорпіонів найчастіше варять на пару і подають на тонкому коржику з легким кислим соусом і овочами. На смак це екзотичне блюдо хрустке, якщо скорпіон усередині не порожній, і має трохи гіркуватий присмак.
Коники. В Камбоджі одне з найпопулярніших блюд - це особливим чином приготовані коники. А ще коників обожнюють в США, в штаті Міссурі. Їсти коників треба смаженими, краще гарячими, в соєвому або рибному соусі, рясно посипаючи червоним гострим перцем. Голову і лапки краще відразу відокремити разом з шлунком. Лапки - їжа на шанувальника, вони їстівні, але бувають незвичайно довгими, тому їх неможливо проковтнути, не перекусивши спочатку кожну навпіл. На смак чимось нагадують смажену картоплю з своєрідним вершковим, трохи солодкуватим присмаком. Коники багаті протеїнами, фосфором і кальцієм.
Пача. Просто варена овеча голова. Ірак.
Гусінь. Найбільше їх з'їдають в Китаї. Це невеликі, жовтуватого кольору личинки метеликів, які зовні нагадують довгі пружинки і зовсім не волохаті. Їсти гусінь потрібно добре прожареними. Цих комах часто готують у фритюрі, панірують в муці з сіллю і гострим перцем. Потім кидають в розжарене масло, майже як чіпси. Так краще зберігається ніжний м'який смак під пружною рум'яною скориночкою. Трохи солонуваті на смак вони нагадують м'які гарбузові насіннячка, порожні усередині, тому майже не хрустять. Дуже калорійні, швидко приходить відчуття ситості.
http://ostriv.in.ua