Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Розмовляють дві сусідки:
- А ти як тарганів позбулася?
- Ну, як - купила олівець.
- І шо?...
- Тепер сидять у куті і малюють!

Google рекомендує
Український туризм

Де татари зуби поламали


 Залишки фортеці Данилів град із мурованою церквою ХІІІ століття розташовані на крутій горі біля села Стіжок Шумського району. Із замкової гори відкриваються краєвиди на десятки кілометрів порослих лісом Шумських гір. Околиці важливого оборонного центру Русі тепер славляться грибами.



Що там можна побачити

Потрапити в розташований на кордоні Тернопілля і Рівненщини Данилів град або на гору Святої Трійці не дуже легко через віддаленість, відсутність вказівників і дороги з вибоїнами. І все ж, коли набратися відваги і рушити в цю давню місцину, перед очима несподівано постають не славнозвісні волинські рівнини, а натуральні Шумські гори. Тепер схили гори, де стоять залишки важливої фортеці Галицько-Волинського князівства, всуціль поросли деревами, але в часи Русі, коли наші предки звели тут оборонний центр, ліс ретельно розчищали і взимку пагорб поливали водою, щоб різні зайди не могли видертися.

Власне замок ХІІІ століття стояв на плоскій вершині гори, яку оточили трьома кільцями земляних насипів з кімнатами-клітями в деяких. В середині фортеці вже в княжі часи стояла церква Святої Трійці із товстезними стінами і маленькими загратованими вікнами — останній рубіж оборони.

Пройшли часи, замок поступово занедбали, але про храм дбали і він, весь у синіх і крейдово-білих тонах, досі стоїть серед лісу немов несподіваний подарунок для наполегливого туриста. До того ж церква вирізняється розписами, що вкривають її зовні.

Історії цього місця

Фортецю Данилів град збудували під час князівських міжусобиць, але найбільше вона прислужилася тоді коли на Русь напали татари. Саме Данилів град поряд із ще одним замком у Стіжку, Кременці і Холмі стали чотирьома фортецями, які монголо-татари не змогли здолати і виконати свою обіцянку дійти до останнього моря — Атлантичного узбережжя Західної Європи. Так на Волині зупинити орду і фактично врятували Європу від загарбання. Цікаво, що монголи не забули образи і пізніше все-таки змусили князів Данила і Василька Романовичів зруйнувати ці замки. Інакше ординці погрожували знищити всі села і міста у державі.

Князі змушені були розібрати укріплення, але давній храм у Стіжку залишився і стоїть досі. В середньовічні часи про церкву Святої Трійці особливо дбав святий Іов Почаївський. З його ініціативи пам’ятку розширили, прибудувавши сучасну привхідну частину. Тепер храм стоїть далеко від села, але про нього все одно дбають, а двічі на рік — на Великдень і другий день Святої Трійці церкву відкривають.

— Люди вважають особливим благословенням, коли на Трійці в селі є молода пара, котра хоче взяти шлюб у цій церкві, — розповідає шумчанин Сергій Синюк. — Окрім того в останні роки біля схилу гори проводять фестиваль “Братина”. І сюди з’їжджаються не тільки колективи, що співають про “бурячки рядочками”.

Фестиваль і церква в ці дні стають своєрідним осередком життя всієї околиці, розповідає він. “Братиною” фестиваль назвали від давньої чаші, з якої княжі дружинники пили по ковтку вина, передаючи її сусіду. “Братина” — це знак єднання, каже пан Синюк.

Як туди дістатися

Прямих рейсів з Тернополя до Стіжка, де розташований Данилів град і церква, немає і спрешу доведеться їхати з “великого” автовокзалу до Шумська. Автобуси до цього райцентра вирушають о 6.45, 11.25,12.05 і пізніше, але найкраще їхати першим із них, бо тільки тоді можна встигнути на рейс до Стіжка, що вирушає з Шумська об 11.00. Також до Стіжка з Шумська курсують автобуси о 7.10, 14.30 та 17.30. Квиток з Тернополя до Шумська коштує 16 грн, а звідти до Стіжка — 3 грн. До Стіжка з Тернополя приблизно 126 км.

Кому варто їхати

Данилів град розташований в Шумських горах, які ще називають Українською Швейцарією. Ці місця є малолюдними, дуже чистими і якимись екзотичними у порівняні з рештою області, адже важко уявити гори на рівнинній і всуціль розораній Тернопільщині. Край приховує багато таємниць, про які охоче розповідають місцеві мешканці, а після осінніх дощів біля Стіжка є багато грибів. Місце є привабливим для сімейного відпочинку.


20minut.ua

Дата публікації: 08.11.2007
Прочитано: 5005 раз



Додатково на дану тему
Українські КарпатиУкраїнські Карпати
Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк "Софіївка"
Містика древнього НіжинаМістика древнього Ніжина
Золота гораЗолота гора
Ріки України: нова альтернатива відпочинкуРіки України: нова альтернатива відпочинку
Свято пробудження ГірСвято пробудження Гір
Мандруй Україною!Мандруй Україною!
 Олеський замок Олеський замок
Цікаво про ...Цікаво про ...
Тустань — наскельне місто-фортецяТустань — наскельне місто-фортеця
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Чи немає у Вас чого-небудь по психології виховання дітей від 5 до 12 років?
- Ремінь солдатський, шкіряний у гарному стані.

Реклама
Опитування
Чи говорите ви українською? Якщо так, то де її вживаєте?

В усіх сферах свого життя
Лише з родиною
Лише на роботі (в учбовому закладі)
Тільки в україномовному середовищі
Знаю мову і хотів би говорити нею, але соромлюся
Я її не знаю, але хотів би вивчити
Не говорю, не знаю і знати не хочу



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2861
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 80 | користувачів сьогодні: 689 | переглянуто сторінок сьогодні: 2589 | всього сторінок переглянуто: 106431354




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.052 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.045 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.