Дністер

Унікальності цим маршрутам надають, у першу чергу, мальовничі ландшафти і їх неповторність: круті скелясті або заліснені береги висотою до 200 м, унікальні травертинові скелі і геологічні відслонення, печери і гроти, водоспади, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії. І все це – дика і неторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші і спокою.
Теплий клімат у каньйоні вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що влітку дощів майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Дністровські схили вкриті безліччю рідкісних рослин і є домівкою для сотень видів тварин і птахів. Маршрут подорожі проходить у відносній віддаленості від «цивілізації», а отже зумовлює повну релаксацію. Доречно згадати, що найцікавіша ділянка Дністра знаходиться на території адміністративних меж Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької областей і охоплена Регіональним Ландшафтним Парком «Дністровський каньйон», а традиція туристичних сплавів тут сягає ще 1920-х років.
Південний Буг

Гранітні скелі узбережжя, мальовничі острівці, теплий клімат Побужжя, багатство флори і фауни, цікаві історико-архітектурні, археологічні пам’ятки та незіпсованість цивілізацією роблять відпочинок у цій місцевості надзвичайно привабливим. У Побужжі діє ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Із південнобузькими порогами «Мигія» і «Гард» в давнину була тісно пов’язана історія запорізько-гайдамацьких рухів. Тепер – це найскладніша ділянка річки у Миколаївській області.
У наш час ріка все частіше використовується туристами для сплавів, а гранітні скелі – прекрасне місце для тренувань скелелазів. Для туристів без досвіду сплавів найкращою є ділянка Бугу на Вінниччині з відносно нескладними поріжками, мальовничими скелястими гранітними берегами, особливо у селах Печера і Сокілець з грядою найбільших Сокілецьких порогів. Колись це був маєток відомої на Поділлі родини Потоцьких, останні власники якого спочивають у гробівці, збудованим відомим київським архітектором Владиславом Городецьким. Справжньою окрасою також є стара дерев’яна церква на високій стрімкій скелі та вражаючий грандіозністю столітній водяний млина. Останні зустрічаються досить часто і є колоритом Південного Бугу.
Розпечена сонцем земля, що пам’ятає стукіт копит козацьких коней, вигоріла трава, запахи різнотрав’я збуджують уяву подорожуючих, а несамовиті світанки та заходи сонця зачаровують мандруючих.
Черемош

Традиція водного туризму на Черемоші сягає ХІХ століття. Відтоді й до початку 1950-х років гуцули-бокораші, ризикуючи життям, сплавляли тонни деревини плотами-дарабами. Вони були справжніми професіоналами: провести бурхливою водою через пороги, бистрини і круті повороти в’язки плотів загальною довжиною у кількадесят метрів – це справа виключно для сміливців! А таких у нашій історії не бракувало. Подібні подвиги творили й козаки, які чайками проходили Дніпром дев’ять небезпечних порогів та Південнобузькі пороги Мигія і Гард. Дерев’яні каяки, від яких веде свій початок водний туризм, вперше з’явилися на Черемоші у міжвоєнний час.
Перша половина травня – період активного танення снігів – найкраща (і найзручніша через травневі свята) пора насититись адреналіном на порогах Черемошу. Це справжнє свято пробудження гір, подароване природою людям. Тут, в долині Чорногірського хребта є добра нагода розім’яти м’язи після «зимової сплячки» – сплавитись порогами, піднятися на легендарний Піп Іван з руїнами довоєнної обсерваторії, вийти на найвищу вершину України – Говерлу. Крім того, у музейних зібраннях Криворівні та Коломиї є добра нагода познайомитися із колоритним Гуцульським краєм.
Додаткова інформація:
Маршрути по Дністру і Південному Бугу (на Вінниччині) не складні і не потребують спеціальної підготовки, а тому цілком підходять для людей різних категорій: молоді і старшим людям, сім’ям з дітьми, колективам фірм і організацій та ін. Натомість, подорож по Черемошу або Південному Бугу (на Миколаївщині) розрахована на туристів з хоча б елементарним досвідом водних та пішохідних походів і рекомендована для молоді, колективів фірм і організацій.
На українському туристичному ринку є пропозиції по сплавах розраховані на вихідні дні (2-3 денні) або багатоденні (3-14 днів).
Вартість таких подорожей на одного туриста в середньому складає 25-40$ на добу (входить: транспорт; користування спеціальним спорядженням і засобами страховки (туристичний катамаран, весла, жилети); намети, туристичні килимки і спальники;
послуги гідів-провідників з екскурсійним обслуговуванням; харчування з обслугою кухаря; страхування) і залежить від рівня обслуговування та кількості туристів в групі.
Оптимальні групи для сплавів від 5 до 20 туристів.
Сезонність сплавів: травень – жовтень.
http://www.terraincognita.info