Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Чайник зі свистком - це міліціонер за комп'ютером

Google рекомендує
Український туризм

Буша - край стародавніх культур


 Якщо ви ще жодного разу не були в Буші, то обов'язково поїдьте. Ніхто ще не повертався звідти розчарованим чи не закоханим із першого погляду в цей південний край стародавніх культур, куди на 10 днів раніше приходить весна, батьківщину легендарної героїні бушанської битви сотниківни Мар'яни Зависної



Дохристиянський тисячолітній скельний храм, замкова вежа XVII ст., яка єдина збереглася після запеклої оборони від польських військ у часи Визвольної війни, старовинне козацьке кладовище, мальовничі краєвиди Гайдамацького яру та сучасний парк кам'яних скульптур. Усе це - державний історико-культурний заповідник "Буша", який знаходиться за 20 кілометрів від Ямполя.

 Вінниччина, як відомо, не розбалуваний туристами край. Тому така елементарна річ, як налагоджений транспортний зв'язок, для Буші залишається проблематичною. Із Вінниці організовуються лише групові поїздки, а "своїм ходом" добиратися доведеться нелегко і довго (з пересадкою в Ямполі). Зате весело: дізнаєтеся, що таке "гумовий" переповнений людьми і торбами автобус, який пускають із райцентру в "базарні" дні тричі на тиждень, і з якою швидкістю він мчить сільськими розбитими дорогами. Зате є й перевага: вас не дратуватимуть безкінечні фотоспалахи і метушня цікавих туристів, притаманні популярним об'єктам. Тут можна по-справжньому насолодитися самотністю, спокоєм і майже первозданною недоторканністю природи Гайдамацького яру. Останній - це 94 гектари геологічного заказника, неповторно красиві крутосхили кам'яного каньйону, серед правічних стін якого дзюрчить кришталева річка. За переказами, тут колись збиралися загони повстанців, і навіть сам Гонта приходив сюди за два тижні до страти. А нині ми приходимо подивитися на камінь Гонти та Гайдамацьку печеру.

 Дивом Буші називають місце, де молились і приносили жертви богам ранні слов'яни. Головна цінність Скельного храму - стіна з рідкісним рельєфним зображенням. Олень, людина, яка навколішки молиться якомусь богові перед деревом, півень, ромб (символ родючості) - довкола теорій про зміст і час виникнення пам'ятки дохристиянських часів уже більше ніж 120 років не вщухають суперечки науковців.

Вежа Бушанського замку залишилась єдиною пам'яткою трагічних часів Визвольної війни. Фортецю в ті часи за її неприступність називали "Малим Кам'янцем". Але після запеклої оборони від військ Потоцького і Чарнецького тодішнє сотенне містечко Брацлавського полку, що нараховувало приблизно три тисячі мешканців, практично перестало існувати.

 Вдова сотника Мар'яна Зависна, дочекавшись, коли якомога більше ворогів опиниться біля вежі, наказала підірвати пороховий погріб. Ще однією пам'яткою старовини є старовинне козацьке кладовище, яке нараховує 267 кам'яних хрестів різного віку, іноді лише їхні уламки, а то й цілі родинні поховання. Що цікавого ходити старим кладовищем? Просто дивитися на вечірнє сонце, що сідає за напівврослі у землю, похилені, порослі лишайниками, мохами і слідами нещадного часу хрести, свідки подій і змін.

А сучасністю Буші як заповідника є парк кам'яних скульптур під відкритим небом, який росте на цій південній землі вже 21 рік, від першого пленеру каменотесів "Подільський оберіг". Народжуються все нові й нові постаті з каменю-піщаника, що зародився тут понад 200 млн років тому. І ще в Буші проживають щирі та доброзичливі люди - починаючи від директора заповідника Олександра Пірняка, вся сім'я якого переймається справою збереження каменотесного мистецтва. Тут, як у давнину, не замикають на ключ хати і зичать незнайомцям доброго здоров'я.

20minut.ua

Дата публікації: 08.11.2007
Прочитано: 4724 раз



Додатково на дану тему
Українські КарпатиУкраїнські Карпати
Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк Пізнаємо Україну. Дендрологічний парк "Софіївка"
Містика древнього НіжинаМістика древнього Ніжина
Золота гораЗолота гора
Ріки України: нова альтернатива відпочинкуРіки України: нова альтернатива відпочинку
Свято пробудження ГірСвято пробудження Гір
Мандруй Україною!Мандруй Україною!
 Олеський замок Олеський замок
Цікаво про ...Цікаво про ...
Тустань — наскельне місто-фортецяТустань — наскельне місто-фортеця
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Крокодил Гена прокидається з похмілля - голова тріщить:
- Чебурунька, збігай за пивом...
- Ага.. Як за пивом - так Чебурунька, а як пиво пити - так прірва вухата!

Реклама
Опитування
Звідки Ви до нас завітали?

Черкаси та область
Київ та область
Львівська область
Закарпатська область
Донецька область
Сумська область
Харківська область
Інші міста України
США
Канада
Росія



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 2933
Коментарів: 1
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 161 | користувачів сьогодні: 1482 | переглянуто сторінок сьогодні: 5714 | всього сторінок переглянуто: 106415865




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.039 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.034 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.