Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Курортник питає сусіда:
- Не підкажете, де тут туалет?
- Ні, я сам щойно приїхав...

Google рекомендує
Інші свята

Хрестити можна й дитину, і дорослу людину


 В екстрених випадках хрещення можуть здійснити і звичайні люди



Отець Василь ГАСИНЕЦЬ, декан Чернівецький Української Греко-Католицької Церкви: «Хрещення – це змиття первородного гріха, успадкованого нами від Адама і Єви.

Для хрещення не існує якихось вікових обмежень, як і навернення до віри чи народження духовного. Охрещеною може бути будь-яка людина, народжена від жінки, – від першої до останньої миті свого життя. Хрещення відбувається через триразове занурення у воду або поливання голови чи будь-якої частини тіла.

Бувають хрещення навіть і зачатків дитини у пробірці при штучному заплідненні. До мене якось зверталися батьки та лікарі, і я здійснював такий обряд – бризкав декілька капель освяченої води на пробірку. Доводилося хрестити у пологових будинках та лікарнях покинутих матерями дітей. І я вчив медичних працівників, що вони, за необхідності, теж можуть здійснити цей обряд, скажімо, якщо дитинка дуже хвора, а поблизу немає священика. Це може зробити будь-яка віруюча людина.

Треба полити дитинку чи навіть дорослу людину водою, прикликавши Духа Святого такими словами: «Хрещається раб Божий (або раба Божа) во ім’я Отця, і сина, і Святого Духа. Амінь». Таким чином людина вже стає хрещеною. Хоча особливим місцем сповнення всіх святих таїнств є храм Божий. Тому дитину найкраще хрестити у церкві. Але якщо є особливі обставини, скажімо, малятко хворіє, якась епідемія або на вулиці дуже холодно, то священика можна запросити додому.

Перед хрещенням вода освячується. Зазвичай у церквах тримають Йорданську воду чи освячену під час храмових свят. Але для хрещення людини можна використовувати і звичайну воду, навіть з криниці чи річки».

Настоятель Свято-Георгіївської церкви міста Сторожинця отець Василь КОВАЛЬЧУК зауважує, що найважливіше під час хрещення – триразове занурення в освячену воду того, хто хреститься, зі словами: «Хреститься раб Божий... в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа». Відбувається це таїнство у чистій воді, яка є символом благодаті Святого Духа, що очищує нечистоти гріховні.

Право здійснювати хрещення належить єпископам і священикам. У разі, коли тому, хто хоче хреститися, загрожує смерть, за відсутності духовної особи, це можуть зробити і світські люди, але вони повинні мати істинне хрещення, тобто бути православними.

Під час хрещення новонародженого присутні хрещені батьки. Вони повинні бути православними і знати молитву «Символ Віри».

Що ж до місця хрещення, то правила вимагають, щоби це таїнство відбувалося у церкві. Вдома воно здійснюється винятково з якоїсь важливої причини, наприклад, хвороба дитини.

Отець Роман ТЕСЛЮК, Римо-католицький костел «Воздвиження Чесного Хреста»: «У нормальних умовах нашою церквою відводиться спеціальний термін приготування до таїнства хрещення. Ми розповідаємо батькам, що таке хрещення, у чому полягає цей обряд, для чого він існує. І вони зобов’язуються виховувати свою дитину як істинного християнина. Сам обряд, зазвичай, відбувається під час Служби Божої у костелі. У святі беруть участь усі віруючі. Вони моляться за здоров’я дитинки, мами, хрещених батьків. Немовлят до церкви приносять через декілька тижнів після народження. Це залежить від їхнього здоров’я. Хоча трапляється, що священика просять прийти додому чи в лікарню. Сам обряд виглядає так: священик відкриває голівку дитинки, поливає її освяченою водою і, промовляючи її ім’я, каже: «Я тебе хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Амінь». Кожне таїнство має матерію і форму. Під час хрещення вода є видимим знаком невидимої Божої ласки. Якщо охреститися хоче людина старшого віку, вона повинна готуватися до цього таїнства понад два роки. Тому що одночасно із хрещенням вона приймає і таїнство першої сповіді. В окремих випадках, скажімо в разі тяжкої хвороби, дитинку чи дорослу людину може охрестити не лише священик, а й будь-хто, навіть лікар чи акушерка.

Якщо немає під руками свяченої води, можна просто поставити хрестик на чолі і промовити: «Я тебе хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа». Пізніше батьки повинні принести немовля до церкви, аби записати, що воно було охрещене. Є також спеціальні молитви, потім намащення святою оливою. Миропомазання здійснюється в пізнішому віці – у 14-17 років. І робить це єпископ, а не священик».

Володимир СЕРЕБРИНСЬКИЙ, помічник рабина Чернівецької синагоги: «На восьмий день після народження хлопчикам із віруючих єврейських родин роблять обрізання. Так Бог заповідав Авраму. Коли тому було 99 років, йому зробили обрізання. Потім обрізання зробили всім, хто перебував у домі Аврама. Після цього обрізання почали робити взагалі всім хлопчикам. Це і є своєрідний обряд хрещення, який символізує зв’язок людини з Богом. У нас є лікар, котрий спеціально займається цим. Якщо потрібно, ми викликаємо його на певну годину. Обрізання здійснюється у лікарні за стерильних умов. Ця безболісна операція триває лічені секунди – не більше хвилини. Дівчаток просто приносять у синагогу, де їм дають ім’я під час читання Тори. Дозволяється давати чотири імені як дівчаткам, так і хлопчикам, хоча зазвичай дають два. Повноліття настає у хлопчиків у тринадцять років, у дівчаток – у дванадцять. Вони вже відповідають перед Богом за свої вчинки. В цьому віці їх приводять до синагоги. У Торі є спеціальні молитви щодо введення у повноліття. Колись у Чернівцях було 40 синагог і проживало понад 90 тисяч євреїв. Зараз діє тільки одна, і залишилося, згідно із переписом, 1200 євреїв».

Секретар Буковинської Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня, пастор Іван ЗАВІРЮХА каже, що сьогодні існує два різновиди хрещення:
біблійне та традиційне (хрещення маленьких дітей).

Церква АСД дотримується біблійного хрещення, адже, як зауважує пастор, людина повинна спочатку увірувати і переконатися у своїй вірі, а вже потім укладати завіт з Богом, тобто приймати водне хрещення. Зробити це вона може лише у свідомому віці.

– Коли хрестять новонароджених, – продовжує Іван Миколайович, – їм фактично не дають права вибору, адже дитина не знає, не усвідомлює, що вона хреститься.

Хрещення здійснює хреститель – людина, яка має рукопокладання. Це право передається з покоління в покоління. Під час цього таїнства присутніми можуть бути всі охочі, адже той, хто хреститься, привселюдно, відкрито заявляє, що він укладає завіт з Богом. Відбувається хрещення з цілковитим зануренням у воду, це означає, що ця людина для гріха померла.

– Якщо людина хвора, вона може хреститися і вдома, – каже пастор. – Головна умова – хрещення повинно здійснюватися у воді зі словами; «Хреститься в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа по вірі своїй». Інші статті:
корисно знати



molbuk.cv.ua

Дата публікації: 26.10.2007
Прочитано: 8610 раз



Додатково на дану тему
Як запакувати подарунокЯк запакувати подарунок
Хрестини в УкраїніХрестини в Україні
Корпоративна вечірка: коли шефКорпоративна вечірка: коли шеф
Дитяче свято - пригощаймо маленьких гостей в себе вдомаДитяче свято - пригощаймо маленьких гостей в себе вдома
Що таке День Ангела?Що таке День Ангела?
Хеловін – свято не наше?Хеловін – свято не наше?
Зачіска для обличчяЗачіска для обличчя
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Сьогодні у в'язниці свято - день випускника. У такий спосіб начальство намагається заманити ув'язнених після Дня відкритих дверей.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 68 | користувачів сьогодні: 2144 | переглянуто сторінок сьогодні: 18616 | всього сторінок переглянуто: 106858439




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.