Пам'ятаєте стару-добру казку про "живу" та "мертву" воду: "Окропила баба-Яга хлопця живою водою і постав він перед царівною живий та неушкоджений". Таких казок, повірї та легенд про цілющі властивості води існує велика кількість і до сьогоднішнього дня. Кажуть, що саме в Угорщині, дякуючи великій кількості цілющих озер на території, і виникли перші оповідки про таку воду. А потім пішло як по маслу. Чого тільки варті каскади кримського Джур-Джуру - ванна молодості, ванна гріхів, ванна кохання. Вода має насправді цілющі властивості, більшість з яких все ще лишаються не вивченими та не відкритими людством.
І якщо саме ви і є та щаслива людина, кому пощастило відпочивати в оксамитовий сезон - обов'язково поїдьте на озеро Хевіз, - запевняю вас, не пожалкуєте. Хевіз - найбільше термальне озеро світу, знаходиться в 170 кілометрах від Будапешту і вважається насправді унікальним чудом природи, яке утворилося з кратеру вулкану багато століть тому. Глибина його складає близько 36,5 метрів. Завдяки трьом джерелам, що б'ють на дні, вода озера повністю обновляється кожні 28 годин. Ці підводні річки знаходяться в печері діаметром 18 метрів, яка розташована під самим озером. Звідси витікають два термальних ключі з температурою води +42*С та +38*С, та один - мінеральний, з температурою +17*С, тут же вони і змішуються. Ось чому в літній час температура води в Хевізі складає +33 +34*С, а в найхолодніші зими не опускається нижче +26*С.
Нам поталанило потрапити сюди пізнім листопадом, коли в повітрі вже пахне першими морозами, а травичка вранці покривається шаром зрадницького інею, якби натякаючи на те, що від зими нам все-одно нікуди не втекти. В такі дні, як кажуть угорці, "озеро курить. Через несумісність температур води та повітря, над джерелом піднімається густий шар туману, в якому розчинається і найближчий лісовий заповідник, і луг, і люди, що зіщулившись кутаються в теплі халати і насолоджуються спокоєм.
Унікальність озера ще в тому, що через високу температуру в ньому практично відсутні тваринний та рослинний світи. В густих шарах води де-не-де проскакують рибки-мальки, величиною в 2-3 сантиметри. Дно джерела покрите густим шаром лікувальної грязі, яка містить гормональні речовини - естрогени. Ось чому Хевізу не знайдеш рівних серед лікування таких хвороб, як хронічні дегенеративні захворювання суглобів та хребта , остеопороз, хронічні захворювання опорно - рухливого апарату, відновлення суглобів, ревматизм, хронічні гінекологічні захворювання, гормональні розлади. Лікарі найближчих центрів здоров'я, а їх тут просто безліч, запевняють, що саме в Угорщині і саме в Хевізі добре проходить період реабілітації після перенесених травм та ортопедичних операцій.
Окрім цілющих грязей, вода озера - унікальна. Сірка, радон, торій, калій, магній, хлорид, бром, фтор, сульфат та інші корисні речовини, що містяться у воді, наділені цілющими властивостями та активно використовуються для лікування ревматичних захворювань. Воду з мінеральних джерел можна пити, так к вона лікує хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Однак будьте обережні - поряд з позитивним впливом термальної води на організм людини, є і протипоказання. Перебувати в такій воді довгий час надто шкідливо для серця та системи кровообігу, так як вода вміщує радон. Ось чому не рекомендується перебувати в воді довше 30 хвилин, при чому лікарі радять в такій воді навіть не плавати - просто повільно проходжуватися, стояти або лежати.
А ще, сюди обов'язково варто потрапити заради того, щоб побачити, як на рівній поверхні води розцвітають африканські, єгипетські та індійські лотоси! Їх завезли сюди декілька років тому, квіти чудово прижилися і тепер радують відпочиваючих своєю красою. Подумайте, ну де ще водночас можна помилуватися і Африкою, і Єгиптом, І Індією!
Перуджа
Зізнайтеся, ви теж любите посмакувати шоколадом посеред лекції чи на перерві. Трапляється, ви так захоплюєтеся, що не помічаєте, коли стограмова плитка добігає кінця. А іноді коханому доводиться мчати в найближчий магазинчик майже посеред ночі - в такі дні ви просто млієте від його доброти та кохання. Якщо в цьому описі ви пізнали себе, то найкращим місцем для оксамитового сезону буде Перуджа, маленьке італійське містечко, в якому ось вже дванадцять років поспіль проводять грандіозний фестиваль шоколаду. З кожним роком фестиваль набуває все більшої і більшої популярності, в минулому році його відвідали все 900 тисяч чоловік. Переконана, цього року, вона досягне мільйона. Місцем проведення свята не випадково вибрано маленьке містечко Перуджа, адже саме воно є батьківщиною знаменитої компанії "Перуджина", найбільшого в Італії та одного з найкращих в світі шоколадних виробників. Відому у всьому світі цукерки ВАСІ зі щасливими побажаннями та романтичними надіями виробляються саме тут.
Якось одного разу директору шоколадної фабрики довелося відвідати знаменитий Октоберфест в Мюнхені і він був вражений популярністю німецького пивного свята: в радіусі 80 кілометрів від міста не можна було знайти жодного вільного місця в готелі або мотелі. "А чому б не вчворити такого і з шоколадом", - подумав він. Так народилася ідея Шоколадного фестивалю Звичайно, спочатку він був задуманий для професіоналів шоколадної справи - проводилися семінари, лекції, кращі бізнесмени шоколадного світу обмінювалися думками та розробляли нові формули. Проте згодом фестиваль почав приваблювати все більшу і більшу кількість людей. Ось тут і з'явилися всебічні дегустації шоколадних ласощів - від різних сортів шоколаду до шоколадних кремів. Погодьтеся, приємно, зарядившись енергією солодощів, потім ще довго-довго ніжачись вдома у ванні згадувати цей неповторний аромат, смак та філософію какаових зерен. Не дарма ж на фестивалі і пропонують косметику з шоколадним ароматом - мило, піна для ванн, бальзами для тіла - всі ці засоби догляду за шкірою просто за хвилину перетворять вас на солодку цукерку. А на головній площі місцевий скульптор створює статую із цілого шматка шоколаду вагою одна тонна. Натовп від захвату просто зривається на крик.
Окрім різновиду шоколаду, майстри знаходять і не стандартні рішення - тільки тут ви можете скуштувати цукерки з м'ятою і навіть перцем. Хітом минулого року став шоколад-афродізіак з додаванням імбиру з назвою "камакао", який ніби-то стимулює любовні бажання. На кожній з упаковок були зображені картинки зі сценами з "Камасутри".
Окрім загальної ненажерливості, що панує на фестивалі, ви можете дізнатися багато чого корисного - тут вчать мистецтву шоколадоваріння та проводять лекції з психології для шоколадоманів. В минулому році в Перуджі виготовили та з'їли найбільшу в світі шоколадку, вагою 5,8 тонни, товщиною 2,15 метри та діаметром 2,31 метри. На виготовлення круглої плитки, яка відразу ж потрапила до Книги рекордів Гіннесса, пішло 1000 людино-годин, а ось з'їли її надто швидко, не встигли і оком моргнути.
Психологія шоколадоваріння як завжди співзвучна часу - шоколаду має бути багато.
Октоберфест
Якщо тихий відпочинок не викликає ніякого позитиву, а шоколад не є вашою стихією, спробуйте ще один куточок Європи, а саме Мюнхен - місто, де кінець вересня і початок жовтня ознаменовані такою радісною, веселою і разом з тим яскравою подією - Октоберфест, або як це називаю в народі - фестиваль пива.
Найвеличніше свято пива у світі має свої певні дуже давні традиції. Такі свята завжди мають незвичайні моменти їх запровадження. Так було і цього разу. У жовтні 1810 року майбутній король Баварії Людвіг задумав незвичайне весілля. Своє вінчання з принцесою Терезою фон Саксе-Хільюбургхаузен він перетворив в доступне для простих людей свято. Аби розмістити усі бажаючих, гості були запрошені на поля, які пізніше так і назвали в честь нареченої Терезіенвізен. На святі рікою лилось пиво та вино, проходили різні фестивалі, в кінці відбулися кінські скачки, які на наступний рік повинні були обов'язково повторитися.
Наступного року до скачок додали свято фермерів, на якому показували та нагороджували найкращих бичків та коней. Ще через вісім років на святі була встановлена перша карусель та дві гойдалки. Звичайно, не обійшлося і без типових для Баварії пивних магазинчиків. Щороку свято удосконалювало свої традиції. Незабаром замість пивних магазинчиків почали будувати невеличкі "замки" та встановлювати все більше і більше каруселей. Згодом до цих розваг додалися виставка воскових фігур, а в 1881 році відкривається перша і найбільша у світі жаровня курчат. Свято почало набувати все більш цікавих обрисів.
У 2005 році Октоберфест був трохи зіпсований дощем, який поливав відведені для святкування поля десять із чотирнадцяти днів. І замість очікуваних шести мільйонів людей свято відвідали лише 5,9 мільйонів. Цього року, організатори очікують ще більше відвідувачів та гостей. І не дивлячись на те, що кожного року зникає безліч пивних кварт, в які розливають пиво, а тепер уже й вино, кожна пивоварня все-одно відкриває свій пивний замок задля того, щоб ще раз, вже вкотре, подарувати людям усього світу свій веселий та хмільний настрій.
Проте якщо кожен з цих варіантів видається вам чи то нудним, чи то дорогим, чи то просто не таким, якому ви б хотіли присвятити свій оксамитовий сезон - спробуйте екотуризм. Бабусине село, запашне сіно і смак розбитого яблука...Виявляється, для щастя потрібно не так вже й багато...
http://www.greenmama.ua