1. Паспорт громадянина України, його ксерокопія першої, другої сторінок, а також сторінки із реєстрацією (по-простонародному - із пропискою). Громадянам, у яких реєстрація є меншою, ніж 6 місяців, необхідно надати довідку з місця проживання (видану РЕУ, ЖСК, квартальним комітетом). Якщо особу було прописано в іншій області, то їй слід звернутися безпосередньо туди, де приймають документи для оформлення документа.
2. Ідентифікаційний код та його ксерокопія. У разі невідповідності написання прізвища, імені та по-батькові особи в паспорті громадянина України та довідці ДПА працівниками паспортного столу не приймаються (за змінами прізвища звертайтеся до ДПА за місцем проживання).
3. Особам чоловічої статі віком до 25 років необхідно мати також військовий квиток та його ксерокопію або відстрочку від проходження військової служби не менше, ніж за півроку.
4. Довідка про підстави, які обмежують право на виїзд за кордон (ідеться про довідку про неосудність, яка видається на місці та для оформлення якої теж треба надати копії всіх перерахованих документів).
5. Проїзний документ - для дитини (свідоцтво про народження).
6. Квитанція про сплату державного мита - 170 гривень (термінове оформлення - 340 гривень):
- обов'язковою є ксерокопія документа про сплату пільги або документ, що підтверджує пільги на його сплату.
Згідно із законодавством України, не всім громадянам необхідно сплачувати державне мито.
Звільняються від сплати останнього такі категорії осіб:
- громадяни, яких зараховано до 1, 2 категорії чорнобильців;
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї загиблих воїнів;
- інваліди 1, 2 групи (усіх категорій);
- особи, які не досягли 16 років.
За видачу закордонного паспорта учасники громадянської війни, Великої Вітчизняної війни та інших бойових операцій із захисту СРСР та УРСР із числа військовослужбовців, які служили у складі діючої армії і колишні партизани, сплачують лише 50% ставки державного мита.
Хочемо зауважити, що для оформлення закордонного паспорта необхідно також фото особи. Його роблять, так би мовити, «не відходячи від каси», під час прийому документів. Зверніть увагу також на той факт, що із заявою про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можуть звертатися лише ті громадяни України, які досягли 18 років.
Паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляються Центром відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації ( ІКАО ООС 9303/1, п. 7 порядку централізованого оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон) із відтворенням фотовідбитка та власного підпису заявника в день отримання від Головного обчислювального центру персональних даних.
Майте на увазі, що під час заповнення анкети відомості про прізвище та ім'я слід записувати за встановленим зразком: спочатку - запис особистих даних українською мовою (великими літерами української абетки), а потім через правобіжну похилу риску великими буквами латинського алфавіту з відповідністю літерам української абетки.
Спеціальна таблиця відповідників українських та латинських букв є в кожному з місць, де проводять реєстрацію паспортів для виїзду за кордон.
Термін оформлення закордонного паспорта становить близько 40 днів. Протягом місяця оформляють довідку про неосудність, а решту часу займає оформлення самого документа.
Людмила МАРДАНОВА
Для довідок:
Центр оформлення закордонних паспортів, що при Соснівсько-му паспортному столі:
вул. Пастерівська, 104, каб. № 8 (1-ий пов.), тел. 63-88-60.
Придніпровський паспортний стіл:
вул.Грибоєдова,61, тел. 64-50-59
За матеріалами: Рынок-Черкассы
Підготували http://buket.ck.ua