
Дата Пасхи Христової (Великодня) - чотирнадцятий день Нісан (перший місяць єврейського духовного року, час весняного рівностояння), непорушна дата у єврейському місячному календарі. Ця дата, переведена до старого Юліянського або сонячного календаря, котрий християни використовували, стала плаваючою датою, котра випадала на любий час через тиждень, і тому зробила дату та день для Пасхальної зміни щорічною. Ще більше безладу додало те, що перші християни відчували, що Пасха Христова (Великодень) повинна завжди випадати на неділю.. Це було вирішено на Раді в у 325 році нашої ери, коли дата Пасхи Христової (Великодня) була встановлена як день тижня, котрий випадає на неділю і після чотирнадцатого дня Нісан та весняного рівностояння. Подальші протиріччя в даті Пасхи Христової (Великодня) почалися в 1582 р. нашої ери з введенням Григоріанського календаря. Цей календар не був прийнятий всіма країнами, і навіть сьогодні, є багато церков, котрі все ще використовують старий Юліанський календар.
В даний час, церкви в Григоріанському календарі вираховують Пасху Христову (Великодень) як першу неділю після повного місяця, котрий наростає або після весняного рівностояння (21 березня). Це означає, що Пасха Христова (Великодень) може знаходитися в межах 35-денного періоду між 22 березня та 25 квітня, включно. Церкви, котрі іноді все ще використовують старий Юліанський календар, можуть святкувати Пасху Христову (Великодень) у ту ж саму неділю, оскільки як і ті, що використовують Григоріанський календар, і через різноманітні методи обчислення можуть також святкувати Пасху Христову (Великодень) від одного до п'яти тижнів потому. Це стається через комбінації факторів, включаючи тринадцятиденну затримку позаду Григоріанського календаря і традиції, що Пасха Христова (Великодень) повинна обов'язково йти за єврейською Пасхою Христовою, але ніколи не повинна передувати або співпадати з цим.
ВЕРБА, у неділю – ВЕРБНА НЕДІЛЯ
Знаменує вхід Христа до Єрусалима. Вербові гілки (що використовуються замість пальм) представляють биття кнутами Христа, і дають початок традиції серед українців, щоб висловити увагу одне до одного вербовими гілками:
Лоза б'є,
Я не б'ю,
Від нині і за тиждень,
Буде Великдень
СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ
Тиждень, що передує перед Пасхою Христовою (Великоднем), коли приготовання до церковного свята зроблені: прибирання, кулінарія, здоба, створення Пасхальних яєць (писанка), і т.і.
СВЯТИЙ ЧЕТВЕР
Також відомий як "Страсний Четвер" (Великий Четвер, Страстай Христа), когда Пристрасть ознаменована.
ВЕЛИКА П'ЯТНИЦЯ
Розп'яття на хресті Христа. Церкви представляють "плащаницю" як представлення могили Христа для віруючих, щоб молитися.
СВЯТА СУБОТА
Відвідування "плащаниці"
http://www.pysanka.ua