Безумовно, день народження — родинне свято й улаштувати його можна вдома, тільки робити це краще так, аби змилені діти не носилися без нагляду навколо столу, за яким сидять дорослі напідпитку. На відміну від дорослих, дітвора ходить у гості не їсти, а веселитися. Основну увагу варто приділити не готуванню, а розважальній програмі. Адже діти байдужі до салату «Олів’є», відбивних і холодцю. Тому побережіть свої сили та гроші для важливішого приводу, а малюкам купіть побільше фруктів, соків, спечіть домашній торт.
Найдоступнішим місцем святкування дитячих іменин залишається МакДональдс. Приблизно за тиждень можна замовити зал, виходячи з кількості гостей. Розважальна програма розрахована на півтори години. Зазвичай до неї входять різноманітні вікторини, спів під караоке, конкурс на найкращий малюнок. Частування замовлюється й оплачується окремо. Як правило, це «Кока-кола», морозиво, молочні коктейлі, пиріжки, гамбургери та картопля-фрі. На закінчення — традиційний торт із свічками. А батьки у цей час можуть поспілкуватися під філіжанку кави, спостерігаючи за тим, що відбувається за склом. Таке святкування виллється приблизно в 200 грн. (на 10 чоловік).
Правда, за рік дитина побувала в більшості однокласників і приятелів за місцем проживання на днях народження, які проходили в МакДональдсі. Отже зрозуміле бажання мого сина відзначити своє свято «десь в іншому місці». Я почала цікавитися альтернативними варіантами, знайшла перелік фірм, котрі займаються організацією дитячих свят.
Клуб «День народження» розташований на першому поверсі житлового будинку. Приміщення нагадує актовий зал дитячого садка, тільки трішки менше за розміром. Клоуни, вірніше клоунеси, чимось схожі на масовиків-витівників мого піонерського дитинства. Програми розраховані на дітей від 4 до 13 років. Іменинник із гістьми (в супроводі кількох дорослих) збираються в обумовленому місці, і автобус (місткістю 16 чоловік) забирає їх і привозить до місця святкування. Дітей зустрічають клоуни й розпочинається двочасова шоу-програма, куди входять ігри, естафети, розіграші. Між розвагами солодкий стіл: торт, дитяче шампанське, морозиво, лимонад. На закінчення винуватець свята одержує подарунок клубу, а потім автобус відвозить дітей. Коштує це 360 грн. плюс 10 грн. солодкий стіл — із розрахунку на одного запрошеного. Можна трохи заощадити та привезти своє частування. Можливий також виїзд додому, у кафе чи школу. Тоді вийде дешевше — 335 грн.
«Дім клоунів» не залишить байдужими не лише дітей, а й дорослих. Стіни обвішані ляльками й масками. На другому поверсі розташований зал (100 кв.м), розрахований на 25 дітей, і крамничка, де можна придбати циркові атрибути: ліхтарики, носики, вушка, кульки й усяку всячину. Програма залежить від віку хлопчиків і дівчаток: танці, естафети, конкурси, пісні під караоке й ціла вистава. Маю зауважити, ціна вражає не менше, ніж сам «Дім клоунів»: 1 година роботи в будень — 350 грн., 2 години — 500. У вихідні та свята ще дорожче — 400 грн. на годину. Приймаються також замовлення з виїздом у зручне для вас місце: мінімальний (30 хв.) — 81 грн., 1 година — вдвічі дорожче. При цьому транспорт має забезпечити сам замовник.
Аналогічну програму з клоунами й акторами пропонує АРТ-студія «ВІК», яка працює лише на виїзд. Один клоун — 105 грн. на годину, два — 160 грн. на годину.
Торік я, вирішивши виявити оригінальність, замовила сину свято додому. Дві години Сонечко під акомпанемент баяна розважало десятьох семирічок. Відбувалося це в житловій кімнаті площею 15 метрів. На вулицю виводити дітей клоуни відмовилися, адже до запрошених могло приєднатися все подвір’я, а це не входило в плани шоуменів.
Старші діти, котрі люблять танцювати, можуть відсвяткувати день народження в «Метрограді». Справжня дискотека з ді-джеєм і актором-ведучим чергується з рухливими іграми, конкурсами й різноманітними сюрпризами. Вартість однієї години — 100 грн. Передбачено також солодкий стіл (13 грн. на людину).
Тим, хто віддає перевагу індивідуальному підходу, рекомендую виїзд на природу. Правда, це можливо теплої пори року. Добре, якщо ви живете в приватному будинку з великим подвір’ям. Інакше доведеться вивозити дітей за місто. Для цього необхідний транспорт і достатня кількість дорослих, котрі могли б доглянути за жвавою компанією. Необхідно виявити неабиякі педагогічні і творчі здібності, продумати розважальну програму. Дітям буде цікаво з допомогою дорослих розвести багаття, приготувати шашлики. Не обов’язково традиційні, це можуть бути сосиски, які любить дітвора. На свіжому повітрі хлопчики й дівчатка із задоволенням уминатимуть будь-яку страву, особливо, якщо самі візьмуть участь у її приготуванні. Таким чином, не доведеться ліквідувати наслідки вечірки (якщо не рахувати колективне прибирання місця «маївки»), цілий день стояти біля плити й увесь вечір мити посуд.
Але найголовніше — хоч би де ви влаштовували дитині день народження, передусім з’ясуйте, що ж цікаво самому імениннику. А потім зробіть так, аби спогади про цей день залишилися найяскравішими, найрадіснішими.
www.dt.ua