Паска за цим рецептом виходить на славу: і ароматна, і смачна.
1 літр кип’яченого молока, 100 г дріжджів, 10 яєць (5 цілих і 5 жовтків), 1 склянка сметани, 1 склянка розтопленого вершкового масла, 3 склянки цукру, 1 пакетик ванільного цукру, 1 склянка олії, 1 ч. ложка солі, 1-2 ст. ложки спирту, терта лимонна цедра, родзинки, приблизно 2 кг борошна.
У 1,5 склянки теплого молока розчинити дріжджі, додати ложку цукру і трохи борошна, розмішати, щоб не було грудок (як на оладки), накрити й поставити опару в тепле місце. Коли обсяг опари збільшиться вдвічі, додати жовтки, розтерті з цукром і ванільним цукром, сіль, масло, сметану, збиті на піну білки й досипати решту борошна. Вимішувати близько години. Тісто має бути не дуже густим, але добре вимішаним, і відставати від рук та посуду.
Тісто накрити й поставити в тепле місце. Коли воно збільшиться вдвічі, додати родзинки, цедру, спирт і насамкінець поступово вмісити олію.
Приготовлені форми заповнити тістом менш ніж наполовину, поставити в тепле місце, накрити рушником. Коли тісто підніметься до країв, змастити верх збитим яйцем і поставити в розігріту, але не дуже гарячу духовку (максимум 170-1800С) на 50-60 хвилин.
Щоб паска вдалася:
у кухні, де замішуєте тісто, температура має бути +25-300С;
всі продукти мають бути дуже свіжими, якісними, кімнатної температури;
борошно має бути сухим, пересіяним і прогрітим;
тісто для паски не любить протягів і гуркоту;
тривалість випікання паски залежить від її величини. Якщо паска зверху дуже підрум‘янюється, її можна прикрити вологим папером;
перші 30 хвилин випікання духовку відчиняти не можна;
якщо використовуватимете сухі дріжджі, то на кожні 500 г борошна треба брати 15 г сухих дріжджів і додавати молока стільки, скільки зазначено для густих дріжджів;
дно форми для паски можна вистелити промащеним пергаментом, але краще – фольгою, яку потім легко зняти, до того ж вона не утворює складок при вистелянні. Її теж треба змастити жиром і посипати білими панірувальними сухарями.
http://www.wz.lviv.ua