За два тижні
Карнавальні костюми. Дізнайтеся в садочку, ким буде дитина на ранку, або придумайте підходящий образ. Якщо у вас геть немає здібностей до шиття чи в’язання, знайдіть час для шопінгу й підберіть костюм у магазині. Можна також самостійно розробити дизайн і пошити вбрання в ательє.
Але аксесуари й деталі до новорічного вбрання зробіть своїми руками, разом із малюком. Це може бути корона королеви з картону й фольги, вушка зайця з вати, дзьоб курчати з жовтого оксамитового паперу, ковпак і чарівна паличка чарівника та багато іншого. Користь від такого заняття подвійна: по-перше, ви із задоволенням проведете час зі своїм малюком, а по-друге, зробите карнавальний костюм оригінальним, єдиним у своєму роді. А якщо ви потренуєтеся і додасте відповідний макіяж (наприклад, вуса — котові, п’ятачок — поросяті), заряд веселощів і радості супроводжуватиме вас усі передсвяткові дні.
За десять днів
Підготовка подарунків. Немає кращого сюрпризу, ніж подарунок, зроблений власними руками (особливо, коли руки дитячі). А для бабусь, дідусів, тітоньок, дядечків і поготів. Сльози розчулення на їхніх очах і захоплені вигуки вам забезпечені. Тому не відкладайте справу в довгу шухляду й присвятіть кілька зимових вечорів рукоділлю.
Для виготовлення вітальних листівок знадобиться щільний картон, кольоровий папір, фломастери, гарні намистини, бісер і стрічки. Сюжет традиційний: ялинка або Дід Мороз. Вирізавши з кольорового паперу деталі, наклейте їх на картон і прикрасьте намистинами, бісером і стрічками. Нехай ваше чадо придумає добрі побажання й підпише саморобку.
Також можна змайструвати новорічну аплікацію. Використовуйте будь-які матеріали. Органза і фетр, ґудзики і стрази, кольоровий пісок і крупи — усе це можна застосувати у виготовленні авторського презенту. Для імітації снігу підійде вата або звичайна манна крупа, посипана на змащений клеєм папір. Ялинки й сосни можна зробити об’ємними, склеївши кілька заготовок разом.
Дітей старшого віку можна підключити до складнішого заняття. Зв’яжіть теплий шарфик для бабусі або вишийте картинку для тата. Для початку вибирайте найлегші візерунки й невеликі обсяги, щоб у дитини вистачило терпіння закінчити почату справу.
За сім днів
Сценарій свята. Розробіть сценарій, придумайте кумедні конкурси та розваги. Поєднайте рухливі ігри, естафети, танці та спокійніші забави: головоломки, ребуси, загадки. Постарайтеся підключити до ігор не лише дітей, а й дорослих. Придумайте невеличкі призи для найбільш спритних і вмілих. Адже Новий рік — чудова можливість згадати дитинство, і навіть найсерйозніші батьки цього дня перетворюються на безтурботних пустунів і шибеників.
Скооперуйтеся з друзями, в яких діти такого ж віку, як і ваші, тоді у вас з’явиться можливість розподілити обов’язки і зменшити обсяг підготовчих робіт. Постарайтеся, щоб святкування не зводилося до традиційного застілля перед телевізором. Виберіться на дачу або в ліс, організуйте костюмований бал або маскарад, улаштуйте вечір караоке або дитячого диско. Море сміху й радості, а також спогади на цілий рік будуть вам нагородою.
За п’ять днів
Прикрашання оселі. Це найулюбленіше заняття дорослих і дітей, воно допомагає нам перенестися в геть інший світ — чарівну й чудову казку. Головною героїнею цієї казки, звісно, є лісова красуня — ялинка. Наряджайте її всією сім’єю, не відстороняйте навіть найменших дітей від цього чудесного дійства. Просто купіть небиткі іграшки з дерева, пластику чи тканини. А якщо ви зробите гірлянди з паперу або всім відомі ліхтарики, ваша ялинка світитиметься не лише новорічними вогниками, а й теплом домашнього затишку.
Вирізані сніжинки поперемінно понанизуйте на волосінь із великими намистинами і прикрасьте цими гірляндами вікна. Гілочки дерев змажте клеєм і посипте пінопластом. Поставте їх у вази по всьому будинку. Шишки покрийте срібною фарбою або лаком, додайте ялинові гілки й ароматні свічки — новорічна ікебана готова. Плюс мандарини у вазах — і неповторну атмосферу свята створено. Зауважте, за мінімуму зусиль і витрачених коштів!
За день
Меню. Не готуйте багато їжі. Зазвичай більша частина накуховареного залишається. Ви заощадите сили, якщо в основі меню будуть легкі й швидкі в приготуванні страви. Відмовтеся від складних, багатошарових салатів, від важких і жирних закусок. Така смакота не корисна ні дітям, ні дорослим. Краще придбати більше свіжих овочів, фруктів і зелені. Витратьте час на домашні пироги або запашне печиво з корицею. Дитина із задоволенням допоможе вам місити тісто, вирізати формочками печиво. Ялинки, сердечка, ромбики з пісочного тіста посипте зверху какао або цукровою пудрою, прикрасьте горіхами та сухофруктами. Із дріжджового тіста скачайте сніговиків, матрьошок або інших героїв, змажте їх збитими з цукром білками. Смачніших ласощів ви не купите в жодному магазині.
За кілька годин до Нового року
Аутотренінг. Укладіть крихітку ненадовго відпочити, а коли пощастить, то й поспати. Адже в неї попереду насичений вечір. У цей же час облиште всі передсвяткові клопоти-турботи й розслабтеся самі. Подумайте про щось приємне, налаштуйтеся на позитив, зробіть собі косметичну маску чи просто почитайте улюблену книгу. Тоді свято обов’язково буде радісним, захопливим і цікавим, як ви й планували.
Після свята
Розваги. Обов’язково відвідайте театр або новорічну виставу. Ретельно підготуйтеся: розучіть із малюком віршики й пісеньки, щоб узяти участь у різних конкурсах, придумайте цікавий танцювальний номер.
Одне слово, менше лінощів, більше фантазії! Адже недарма кажуть: «як Новий рік зустрінеш, так його й проведеш». Бажаю вам веселого, незвичного й по-справжньому казкового свята!
http://www.dt.ua