Почнемо з тих, хто відзначає Новий рік, як і ми, в ніч з 31 грудня на 1 січня - це Австралія, Шотландія, Італія, Австрія, Японія, Румунія, Канада, США, ОАЕ, Фінляндія і багато інших країн.
Далі Новий рік переходить до Греції, співпадаючи з нашим Старим Новим роком, і відмічається 14 січня. А називається цей день - День святого Василя. Святий Василь відомий своєю добротою, і грецькі дітки залишають свої черевики у каміна в надії, що Святий Василь заповнить їх подарунками.Наступний Новий рік приходить відповідно до місячного календаря. Цей Новий рік не має фіксованої дати, оскільки наголошується в першого весняного молодика (між 21 січня і кінцем лютого). Традиція зустрічати Новий рік за місячним календарем існує в Китаї, Малайзії, В'єтнамі, Сінгапурі, Кореї, Монголії, а також серед прихильників буддійської релігії і в інших країнах.
Мусульманський Новий рік - Хиджра наступає в перший день першого місяця мусульманського року, щороку ця дата міняється.Весною теж можна зустрічати Новий рік. Навруз - так називається перший день нового роки за персидським календарем. Він наголошується в ніч з 21 на 22 березня, в день весняного рівнодення, населенням Афганістану і Таджикистану, що говорить на мовах персидської групи, а також в республіках Середньої Азії, в Ірані, Пакистані і Азербайджані.
Продовжити святкування можна наступного ж дня, перемістившися до Індії, де Новий рік наголошується 22 березня. У Індії цілі вісім дат, які наголошуються як Новий рік. Ось, наприклад, в день - Гуди Падва - неодмінно потрібно покуштувати листя дерева ним-ним (на смак дуже гіркі і неприємні). Але по старому повір'ю, вони оберігають людину від хвороб і бід, забезпечують, як не дивно, солодке життя. А 1 квітня - в день жартів і розіграшів, Новий рік зустрічають в Одесі. І 1-е квітня - початок нового року Гумору. Новий рік в Бірмі теж починається першого квітня, в найспекотніші дні. Цілий тиждень люди від душі поливають один одного водою. Йде новорічний фестиваль води - тінджан.Також в квітні - 13 квітня - Новий рік приходить до Шрі-Ланку і Непалу.
Лаосській Новий рік наступає 14 квітня, коли виснажене жарою населення Лаосу чекає сезону дощів. У Бірмі, навпаки, Новий рік наступає після тропічних злив, в найспекотніші дні квітня - з 12 по 17 число. Точний день святкування щорічно встановлюється Міністерством культури, і свято продовжується три дні.У 1940 році уряд Тайланду ухвалив рішення святкувати Новий рік 1 січня. Не дивлячись на це головним святом Таїланду залишився традиційний Тайський Новий рік або Сонгаркан, який проходить в другій декаді квітня.
Далі Новий рік зустрічають вже влітку. Племена Майя зустрічають Новий рік 16 липня, а ось в серпні це свято наголошується в Джібуті і Нігері.Восени 1 вересня в Сірії починається, ні, не учбовий, а найзвичніший Новий рік. І продовжує святкуватися восени вже у всіх єврейських будинках. Рош ха - Шана, так називається єврейський Новий рік, який святкується в перший і другий день місяця Тішрей.
11 вересня наступає Ефіопський Новий рік, який знаменує те, що в Ефіопії закінчився сезон дощів.До Гамбії Новий рік приходить 7 жовтня. Також в жовтні Новий рік приходить і до Індонезії. Всі люди причепурюються і просять один у одного прощення за неприємності, які вони заподіяли в минулому році.
А 18 листопада Новий рік перетинає межу Йемену. Також у середині листопада Новий рік зустрінуть в Океанії і на Гаваях.
Ніч з 31 жовтня на 1 листопадa відома більше як «Хеллоуiн». Але крім цього в деяких країнах, де жителі все ще говорять на кельтських мовах (Шотландія, Ірландія, острів Мен), саме в цю ніч святкується кельтський Новий рік «Самайну».А коли і який Новий рік святкувати - вибирати Вам! Головне, щоб це було Справжнє Свято!
http://buket.ck.ua/