Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Вовочка приходить зі школи з фінгалом під оком. Батько його запитує:
— Що, напали?
— Так, годинник хотіли відібрати.
— То ти їх упізнати зможеш?
— А шо я-то? Нехай тепер їх родичі впізнають…

Google рекомендує
Особистість

Хто поклав початок меценатству


 Першого з відомих історії меценатів звали Гай Цильній Меценат. Можливо, у мистецтва були й інші покровителі, але саме він прославився на цьому поприщі настільки, що це ім'я згодом стало загальною назвою. 



Народився Меценат між 74-64 рр. до нашої ери в заможній аристократичній родині з привілейованого стану вершників. Він гордився своїм етруським корінням (його рід походив зі знаті Арретія – теперішнього Ареццо, міста в Центральній Італії). 

Переконаний монархіст, Гай Цильній рано увійшов до найближчого оточення  Октавіана – майбутнього імператора Августа. Вважаючи його найбільш близьким до ідеального образу правителя, Меценат допомагав йому сходити на престол, всіляко підтримував, проявляючи талант і енергію, допомагав вирішувати проблеми: мирив з Антонієм, наприклад, заспокоював народні заворушення, попереджував змови. Коли Август залишав Рим, то залишав замість себе Мецената.

Фактично займаючи позицію другої людини в державі, будучи радником і довіреною особою імператора, він ніколи не обіймав жодної державної посади. При цьому не запобігав перед монархом і не приховував своїх поглядів, навіть якщо вони відрізнялись чи навіть суперечили намірам останнього. В це важко повірити, але справа була … в дружбі, яка виявилась настільки сильною та міцною, що навіть давала можливість Гаю Цильнію, не церемонячись, гасити спалахи августійшого гніву, до якого правитель був схильний.

Збереглося, наприклад, цікаве історичне свідоцтво про те, як Меценат не дав Августові підписати смертні вироки. Він зупинив його словами: «Surge tandem, carnifex!» (Та досить уже, м'ясник!). І навіть після того, як по-родинному попередив брата своєї дружини – учасника змови проти влади, що таємний умисел розкрито, Гай Цильній Меценат не втратив дружби імператора, хоч і був відсторонений від участі в державних справах. 

 У нього був розкішний палац на Есквілінському пагорбі, оточений не менш розкішними садами. Під час розкопок там було знайдено чимало художніх цінностей, на вулиці Мерулана до цих пір стоїть «зал Мецената». Там він віддавався задоволенням, не приховуючи своїх епікурейських пристрастей до насолод: ця людина скрізь і всюди була щирою. 

Створивши літературний гурток, Меценат зумів створити в ньому доброзичливу атмосферу, яка стала основою для дружби учасників. За їх численними свідоцтвами, там не спостерігалось ні надмірної честолюбності, ні заздрощів, ні інших низьких мотивів. Взагалі, союз був дивний, рідкісний для світу мистецтва. Але, можливо, цей патрицій володів не тільки рідкісним відчуттям на таланти, що визнавалося сучасниками, але й сприймав їх лише в поєднанні з високою духовністю?!

А як Гай Цильній піклувався про своїх підопічних! Він всіляко їх підтримував і захищав. Вергілію надав підтримку в судовій тяганині з одним центуріоном, клопотав про повернення відібраного маєтку. Горацію подарував свій маєток… До речі, про Вергілія. Він 10 років писав свою «Енеїду», не показуючи жодного рядка навіть на вимогу Августа, і весь цей час перебував на повному державному забезпеченні. Без участі Мецената подібне було б неможливим.

Треба сказати, літератори, яких він зібрав навколо себе, виявилися вдячними (що  зайвий раз підтверджує характеристику атмосфери цього гурту), напевно, дух благородства, яким вирізнявся їх благодійник, був притаманний і їм самим. І Вергілій, і Горацій (і не лише вони) оспівали Мецената в своїх творах. Він і сам писав (щоправда, був розкритикований у більш пізні часи), але, захоплений турботою про таланти Риму, не забезпечив збереження власних праць, із яких збереглись лише фрагменти. 

Помер Гай Цильній Меценат у восьмому році до н.е. Смерті передувала тяжка хвороба. Його заповіт передбачав передачу всього майна (а це був дуже багатий маєток) Августові і містив останню волю померлого: щоб імператор взяв на себе турботу про Горація.
Ім’я його живе і донині, означаючи те, чим більше всього прославився Меценат у житті – опікою над талантами. 

http://shkolazhizni.ru/

Дата публікації: 01.10.2008
Прочитано: 6329 раз



Додатково на дану тему
Історії кохання у пісняхІсторії кохання у піснях
Найпривабливіші молоді королівські персониНайпривабливіші молоді королівські персони
Зірки за партоюЗірки за партою
Соічіро Хонда: шлях від поршневих кілець до паливних елементівСоічіро Хонда: шлях від поршневих кілець до паливних елементів
Хто такий П\'єр де Кубертен?Хто такий П\'єр де Кубертен?
Чим прославився Че Гевара?Чим прославився Че Гевара?
D&G. Геніальна простота чи проста геніальністьD&G. Геніальна простота чи проста геніальність
«Ауді» Августа Хорьха«Ауді» Августа Хорьха
Такеши Кітано – геній-самоучка з обличчям СфінксаТакеши Кітано – геній-самоучка з обличчям Сфінкса
Giorgio Armani (Джорджіо Армані)Giorgio Armani (Джорджіо Армані)
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Як, не промовляючи жодного слова, зробити жінці комплімент, сенс якого полягає в тому, що вона бадьора, енергійна і має вигляд молодший за свої роки?
- Не поступайтеся їй місцем у транспорті.

Реклама
Опитування
Як Ви відноситесь до вінчання?

На мою думку вінчання має бути обов'язковим
Перед вінчанням потрібно деякий час прожити разом
Мені подобається обряд, але вінчатись не хочу
Мені не подобається обряд вінчання
Мені байдуже



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1881
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 239 | користувачів сьогодні: 1037 | переглянуто сторінок сьогодні: 14178 | всього сторінок переглянуто: 110929131




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.034 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.