Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Учителька в класі говорить:
- Дітки, сьогодні ми вивчатимемо літеру "Х".
Вовочка тягне руку:
- Можна я, можна я!
Учителька:
- Сиди вже Вовочко, ти ще за букву "Б" тата не привів.

Google рекомендує
23 лютого

Це солодке слово контракт


 Попри те, що служба у війську — не мед, кількість бажаючих поповнити лави українських “рейнджерів” неухильно зростає



Донедавна процес переходу на професійну армію просувався з перемінним успіхом або й взагалі пробуксовував. Через низький рівень грошового забезпечення, відсутність житла та будь-яких пільг військова служба за контрактом не надто приваблювала українських громадян. Сьогодні ж ситуація докорінно змінилася. Але говорити про завершення професіоналізації української армії ще надто рано.

“ВІЙСЬКОВІ ДІЇ” НА РИНКУ ПРАЦІ: ПЕРШІ ПЕРЕМОГИ

Попередні намагання хоча б частково перейти на новий вид військової служби дозволили умовно поділити кандидатів у контрактники на три групи.

До першої належать військовослужбовці-строковики, більшість з яких навіть не “дотягують” до закінчення терміну першого контракту, не говорячи вже про підписання наступного.

Другу групу складають зрілі, в основному одружені чоловіки, які живуть поблизу військових частин. Військову службу вони обрали в якості гарантованого і стабільного заробітку, тому статус контрактника відповідно цінують.

Третя, на жаль, досить велика група — це, як правило, громадяни з низькими моральними якостями, які в цивільному житті себе не реалізували.

Із запровадженням експерименту щодо стовідсоткового укомплектування військовослужбовцями військової служби за контрактом трьох бригад видів Збройних Сил України та великого десантного корабля “Костянтин Ольшанський” підхід до відбору потенційних “профі” зазнав змін.

За словами начальника Управління призову та комплектування Головного управління особового складу Генерального штабу Збройних Сил України полковника Олександра Заскоки, існуюча система призову абсолютно не придатна для комплектування професійної армії. Адже вона розрахована на примусове залучення громадян до військової служби.

Нині інструктори, які працюють в Територіальних центрах комплектування, будують свою роботу таким чином, щоб переконати громадян у доцільності підписання контракту з міністерством оборони. Відтак, на такий крок нині зважуються навіть люди з вищою освітою.

Це стало можливим завдяки змінам передусім у нормативно-правовій базі. Згідно з попередньою редакцією Закону України “Про загальний військовий обов’язок та військову службу”, укладати контракт мали право громадяни, які прослужили півроку строкової служби, звільнені в запас або ті, хто здобув вищу освіту в навчальних закладах 3-го і 4-го рівнів акредитації.

Після прийняття нової редакції цього закону перелік категорій громадян, які мають право проходити військову службу за контрактом, значно розширився. Тепер навіть не є обов’язковим попереднє проходження строкової служби. Таке право мають громадяни з вищою освітою, отриманою у навчальних закладах всіх рівнів акредитації, а також ті, хто здобув професійно-технічну освіту.

Але говорити, що незабаром армія поповниться виключно високоосвіченими кадрами, зарано. Адже всім відомо, що сьогодні до війська приходить переважно молодь із малозабезпечених сімей. Приміром, у Новоград-Волинській бригаді таких контрактників налічується 60 відсотків. Як правило, це мешканці селищ і невеликих міст, де молодим людям важко знайти роботу.

Таким чином, із започаткуванням експерименту стало зрозуміло, що в багатьох регіонах України Збройні Сили таки можуть достойно конкурувати на ринку праці.

Цьому, безумовно, сприяє підвищення рівня грошового забезпечення контрактників. Проте у міністерстві оборони переконані, що гроші не є вирішальним фактором заохочення громадян до контрактної служби. Адже рівень середньої заробітної плати в кожному регіоні України різний.

— При відборі на військову службу за контрактом ми віддаємо перевагу громадянам, які після строкової служби “спробували” цивільного життя, — зазначає начальник відділення комплектування особами сержантського та рядового складу 8-го армійського корпусу підполковник Сергій Журавський. — Цей контингент обирає такий вид служби більш свідомо і в подальшому, як правило, не змінює свого вибору.

ПЕРШИМ ЗАВЖДИ ВАЖЧЕ

Нововведення, звичайно, відіграли позитивну роль. Але, окрім позитивних зрушень, в ході експерименту виявляються й проблеми. Адже набрати необхідну кількість контрактників — завдання важливе, але далеко не останнє.

Триває “випробування” принципово нового для українських вояків 60-годинного “Курсу лідера” (англ. Lеаder Sheep) для молодших командирів і, зокрема, для контрактників. Він розроблений групою експертів Військово-Морських Сил США на чолі з капітаном 1-го рангу у відставці Томом Фордом та українськими військовими фахівцями наприкінці минулого року. Програма курсу, яку нині освоюють 260 військовослужбовців має на меті навчати молодших командирів основним засадам лідерства.

В експериментальних частинах залишається невирішеною проблема організації охорони військових об’єктів. Наразі це питання перебуває на стадії узгодження. Як виявилося, охочих достатньо. Справа лише в оплаті, умовах та технічному забезпеченні цих “послуг”.

Помітні також певні зрушення у вирішенні соціальних питань. Приміром, контрактники 30-ї окремої механізованої бригади мешкають у переобладнаних під гуртожитки казармах. Проте називати це житло казармою якось і незручно. Це звичайні двокімнатні квартири, з кухнею, ванною та туалетом, — повністю відремонтовані та облаштовані меблями. Є також окреме приміщення з ваннами та сучасними пральними машинами. Але найголовніше — українські “профі” за це помешкання взагалі не платять!

Житло такого типу — це перший крок до створення так званого штатно-посадового фонду службового житла, коли за кожною посадою закріплюватиметься відповідна житлова площа.

Отже, експеримент показав чимало переваг переходу української армії на військову службу за контрактом. Звичайно, невирішених проблем ще багато. Проте всі, з ким довелося спілкуватися на тему контрактної служби, впевнені, що не за горами той час, коли українське суспільство забуде про армію, якої бояться через “дідівщину” і яка є джерелом анекдотів та недолугіх жартів.

Сергій БАСАРАБ
http://www.vu.mil.gov.ua/

Дата публікації: 22.02.2008
Прочитано: 4638 раз



Додатково на дану тему
СМС поздоровлення до 23 лютогоСМС поздоровлення до 23 лютого
Сильний бік «слабкої» статіСильний бік «слабкої» статі
Бій під Крутами - сумна сторінка героїчного минулого УкраїниБій під Крутами - сумна сторінка героїчного минулого України
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Діалог на іспиті. Викладач:
- Що таке кінська сила?
Студент:
- Це сила, яку розвиває кінь ростом в один метр і вагою в один кілограм.
Викладач:
- Де ж ви такого коня бачили?!
Студент:
- А її так просто не побачиш. Вона зберігається в Парижі, в Палаті Мір і Ваги.

Реклама
Опитування
Яке Ваше ставлення до фаст-фудів?

інколи заходжу перекусити
я там майже живу
похід до Макдональдсу - це свято, ходимо всією сім'єю
фаст-фуд - це прикольно
не харчуюсь
не маю нічого проти, але і не підтримую
категорично проти, бо та їжа некорисна для здоров'я
а що таке фаст-фуд?



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 292
Коментарів: 2
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 99 | користувачів сьогодні: 1057 | переглянуто сторінок сьогодні: 8369 | всього сторінок переглянуто: 106738763




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.042 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.037 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.