Традиційний спосіб зустрічі Нового року в компанії родичів і телевізора не втратив своєї популярності. Багатьом людям не подобаються галасливі масові зібрання, помпезні вечірки. Комусь просто важко дається нічний спосіб життя, а вдома завжди можна задрімати в затишному куточку. Є також люди, які вважають Новий рік винятково родинним святом. Насамперед, це так звані публічні особистості, «зірки», яким вистачає спілкування з народом у буденному житті, а рідкісні вихідні хочеться провести саме з родиною. Тож якщо ви схиляєтеся до домашнього варіанта, не варто комплексувати і вважати себе старомодним – у вас вельми престижна компанія.
У ресторані
Цей варіант зустрічі Нового року нині також став традиційним. Його переваги відчувають насамперед жінки, які таким чином звільняються від приготування домашнього новорічного бенкету. Хоча до ресторану зазвичай іде не вся сім’я, і щось смачненьке приготувати для дітей, дідусів та бабусь все одно доведеться. Інша причина, з якої цей варіант часто обирають жінки, – це можливість продемонструвати себе в усій красі.
У Карпатах
Їхати на Новий рік у гори – це вже також традиція. Дуже важливо, щоб у цей час там уже лежав сніг. Якщо його немає (що останніми роками часто трапляється), то немає ні чудових краєвидів, ні катання на лижах чи санчатах. Але охочих зустріти Новий рік у Карпатах все одно багато, тож ціни у святкові дні дуже стрибають, у деяких місцях – удвічі. І загалом це задоволення не з дешевих. Приміром, одна з чернівецьких фірм пропонує семиденний новорічний тур у гори з відвіданням усіх найвідоміших гірськолижних курортів («Яблуниця», «Буковель», «Драгобрат»). Ціни на весь тур коливаються від 152 до 497 доларів за людину, залежно від категорії проживання. І це без харчування та новорічного бенкету.
За кордоном
Заможних людей, які побували вже в усіх місцевих ресторанах, може зацікавити пропозиція зустрічі Нового року за кордоном – в одній із європейських столиць чи просто гарному місті. Це – можливість поєднати звичний ресторанний відпочинок із туристичними враженнями. Такі пропозиції є зараз у багатьох місцевих, а також у львівських і київських турфірм. Семи-, дев’ятиденний новорічний тур до Парижа, Стокгольма, Гельсінкі коштуватиме приблизно 500 євро за людину. Є дорожчі оригінальні тури, наприклад, «Чотири північні столиці» або «Париж-Лондон». Знайдуться й більш доступні варіанти: новорічний Краків, Будапешт, Прага. Так, бенкет у ресторані в самому центрі Кракова коштуватиме 65-75 євро. А сам тур – 139 євро за одного дорослого. До речі, цей самий тур передбачає й інші варіанти святкового бенкету: в аквапарку (там любителів розкоші за окрему ціну купають у джакузі з шампанським) або в соляних копальнях Велічки.
За містом
Йдеться не про заміський ресторан, а про справжнісінький пікнік. Якщо вам подобається такий вид відпочинку, ви, напевно, вже маєте якусь улюблену місцину. Чудово, якщо там росте ялинка – її можна прикрасити, створивши цілком новорічну атмосферу. Загалом для такого святкування треба небагато: шампанське, легкі пікнікові закуски. Особливий смак, кажуть, має зимовий шашлик. А багаття створить казково-новорічну атмосферу – наче в «Дванадцяти місяцях».
На роботі
Вимушена зустріч Нового року на роботі може бути найромантичнішою та найцікавішою у вашому житті. Принаймні, точно запам’ятається. Головне – не сумувати і не псувати собі настрою роздратуванням. Якщо дозволяють умови праці, влаштуйте невеличкий теплий бенкет з колегами і не забудьте зателефонувати рідним одразу після опівночі.
На вулиці
Чому б не зустріти Новий рік біля головної міської ялинки? Це може бути чудовою пригодою. Однак не беріть із собою на такий захід маленьких дітей. В наших умовах (багато нетверезих людей, петарди, невідомого походження феєрверки) ви ризикуватимете їхнім здоров’ям.
http://www.molbuk.cv.ua