Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Розмовляють дві симпатичні секретарки:
- Яку книжку ти читаєш?
- О! Це красива романтична історія. Шкода тільки, що закінчується трагічно.
- Герой гине?
- Повертається до своєї сім'ї.

Google рекомендує
Різдво та Новий рік

Дванадцять заповітних бажань


 Кажуть: "скільки людей — стільки думок", але, мабуть, це прислів’я можна перефразувати так: "скільки людей — стільки звичаїв". Адже, справді, навіть кожна сім’я вносить у звичну традицію щось своє. А що вже казати про різні країни... Тут круговир традицій такий барвистий, що навіть розгублюєшся.



В Афганістані Новий рік приходить у день Великого рівнодення. Глава поселення виїжджає у поле і проводить першу борозну. Слідом за ним йдуть найбільш шановані односельці. В цей день вживати алкогольні напої заборонено законом. А тому вино замінюють солодощами. Зазвичай жінки збираються окремо від чоловіків. Перед тим місцем, де вони зібралися, жінки ставлять дівчину-вартового. Позаяк у Бірмі Новий рік настає у найспекотніший період, то його прихід відзначається фестивалем води. Видовище досить потішне: зустрічні люди поливають одне одного водою з різноманітного посуду. Але на це ніхто не ображається, адже цей ритуал — свого роду побажання щастя у Новому році.

Напередодні Нового року у Бразилії на піску океанських пляжів запалюють тисячі свічок. Жінки в довгих сукнях заходять у воду і кидають пелюстки квітів на хвилі океанського прибою. На спущених із вітрильників невеликих дерев’яних плотах запалюють багаття і товсті воскові свічки. Туди ж кладуть усілякі наїдки: фрукти, рис, солодощі, а також парфуми і мило, гребінці і дзеркальця. Це — подарунки могутній Ієманжі, грізній богині моря.

У Німеччині невід’ємною стравою новорічного столу є короп. Приготований за традиційними рецептами, він має незмінний успіх у гурманів. Згідно з народним повір’ям, луска коропа, покладена в новорічну ніч у гаманець, гарантує достаток і щастя.

У Греції існує звичай, за яким рівно опівночі глава сім’ї виходить у двір і розбиває об стіну плід граната. Якщо його зерна розлетяться по двору — у новому році сім’я житиме щасливо. Вирушаючи в гості, греки приносять із собою у подарунок вкритий мохом камінь і залишають його в кімнаті господарів, кажучи: "Нехай гроші господарів будуть такі ж важкі, як цей камінь".

У Китаї святкують китайський Новий рік. Він припадає на перший молодик першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого. Після введення григоріанського календаря це свято стали називати "святом весни", щоб відокремити його від Нового року за західним стилем. Первісний зміст свята полягав у даруванні подарунків, суттю яких було побажання, щоб новий врожай був багатий. Це свято прийнято відзначати всією родиною. Китайці відвідують друзів, влаштовують пишні й гучні застілля з петардами. Дітям підносять маленькі червоні конвертики з грішми — на удачу. Також китайці спалюють своє зображення, замазане сажею, щоб воно могло піднятися у небо і приєднатися до душ родичів. У цей день губи мажуть медом, щоб говорити тільки добрі й теплі слова. Особливо шановані бог вогнища і бог дверей. Щоб у будинок не могли проникнути лихі духи, із зовнішнього боку дверей прикріплюють картинки із зображенням двох воїнів: лютий вираз їхніх облич відлякує демонів. Петарди повинні своїм гуком розганяти лихих духів. На вулиці танцюють традиційний і дуже вражаючий танець лева.

У багатьох країнах виноградну лозу вважають символом достатку, щасливого сімейного вогнища. Тому в Португалії прийнято в новорічну ніч з кожним ударом годинника з’їдати по виноградині — дванадцять ударів, дванадцять заповітних бажань на кожен місяць.
У Франції символом благополуччя і сімейного добробуту є велике поліно, яке запалюють у камінах. Пер Ноель, французький «брат» Діда Мороза, наповнює дитяче взуття подарунками. А новорічний стіл французи просто не уявляють без смаженого індика. Морква з медом має забезпечити оселі повне благополуччя на майбутні 12 місяців.
У південних селищах Франції існує ще й такий теплий звичай: перша з господинь, яка набрала воду з джерела в новому році, залишає там булочку, друга бере цю булочку і на її місце кладе свою — і так далі. Таким чином усі господині селища обмінюються хлібом, випеченим для ближнього.

У Чехії і Словаччині всі дарують одне одному подарунки. Той подарунок, що не сподобався, у перші післясвяткові дні можна повернути в магазин або обміняти. Коли стрілки годинника наближаються до 24-ї, господарі будинку в Шотландії мовчки відчиняють двері і тримають їх відчиненими до останнього удару: у такий спосіб випускають старий рік і впускають новий. Гості приносять шматочки вугілля, кидають їх у сімейний камін і бажають, щоб вогнище в ньому палало якнайдовше.

Новий рік вважається найбільшим святом в Японії, адже він триває аж цілий тиждень! На цей час більшість підприємств узагалі зачиняють. Новий рік зустрічають не опівночі, а зі сходом сонця. Дзвони буддійських храмів відбивають 108 ударів, проголошуючи народження Нового року. Цифра ця невипадкова: японці вважають, що в людини буває шість вад (жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і хтивість). Кожна з них має 18 різних відтінків і з мірою ударів дзвона відбувається поступове очищення від вад. З останнім ударом належить лягати спати, аби встати вдосвіта, вийти надвір і зустріти Новий рік з променями сонця, що сходить. Як і в китайців, тут неодмінно відвідують батьків, проводять вечірки, присвячені «поминанню» попереднього року. У кожному японському домі на Новий рік з’являється три гілки. Гілка бамбука — щоб так само скоро виростали діти, гілка сливи — щоб у господарів були міцні помічники, гілка сосни — щоб усі члени сім’ї жили так довго, як сосна. Біля будинків ставлять бамбук і сосну — символи вірності й довголіття. Солом’яна мотузка, натягнута перед дверима, відганяє лихих духів. У ці дні заборонено промовляти неприємні слова, не можна говорити про смерть, демонів, а також деяких тварин: лисицю, дракона, тигра, змію... Якщо діти випадково порушать якусь із словесних заборон, батьки витирають їм рота спеціально приготовленою ритуальною тканиною.

rstu.rv.ua

Дата публікації: 27.12.2007
Прочитано: 3250 раз



Додатково на дану тему
Скільки в році Нових років?Скільки в році Нових років?
Корпоративная новогодняя вечеринкаКорпоративная новогодняя вечеринка
Ёлка-ёлочкаЁлка-ёлочка
2007 год для знаков Зодиака2007 год для знаков Зодиака
Год СвиньиГод Свиньи
Рождественские гаданияРождественские гадания
Рождественские традици разных странРождественские традици разных стран
Как оригинально вручить подарокКак оригинально вручить подарок
Выбираем подаркиВыбираем подарки
Подарки знакам зодиакаПодарки знакам зодиака
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

- Тату, а що таке опера?
- Ну як тобі пояснити... Це коли один чоловік убиває іншого, а той, перед тим, як впасти, довго і голосно співає...

Реклама
Опитування
Яким шпалерам для робочого столу Ви надаєте перевагу?

Природні пейзажі
Світ тварин
Автомобілі, техніка
Абстракції
Відомі фотомоделі
Комп`ютерна тематика
Космічна тематика
Фентезі
Цікаві малюнки
Діти
Інше
Робочий стіл повинен бути без шпалер



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 1669
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 75 | користувачів сьогодні: 1294 | переглянуто сторінок сьогодні: 5670 | всього сторінок переглянуто: 106845493




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт http://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 19 запитів до бази даних за 0.030 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.