До того ж іноді прикрашають ялинку целулоїдними, паперовими іграшками та ватою. Тож, якщо запалити поблизу ялинки бенгальський вогник, або скористатися хлопавкою чи петардою, від іскор чи полум'я може статися пожежа.
Для зручності та безпеки встановлювати ялинку слід на надійну підставку та так, щоб вона не заважала евакуації людей з приміщення на випадок пожежі.
Святкові заходи в громадських місцях дозволяється проводити тільки протягом світлого дня. Перед їх початком необхідно перевірити протипожежний стан приміщень, наявність первинних засобів пожежогасіння, справність пожежної автоматики і сигналізації.
У ході святкування забороняється заповнювати приміщення людьми понад норми, зменшувати ширину проходів між рядами, розміщувати в проходах додаткові стільці, повністю виключати світло, проводити вогневі та інші пожежо- і вибухонебезпечні роботи, застосовувати свічки, бенгальські вогні та феєрверки.
Для ілюмінації необхідно використовувати гірлянди тільки заводського виготовлення та з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12В, заздалегідь перевірив їх справність та надійність. Підключення гірлянд до електромережі здійснювати за допомогою штепсельних з’єднань.
У громадських місцях біля ялинки повинні знаходитись вогнегасники, а з приміщення, де буде проводитись святкова програма, має бути не менше двох виходів, а на вікнах відсутні глухі грати.
Окремо треба виділити піротехнічні вироби. Вони є дуже небезпечними.
Кожного року трапляються непоодинокі випадки, коли феєрверки, ракети залітають у вікна, на балкони квартир. Як наслідок - виникає пожежа. Найбезпечніше те, що вогонь може спалахнути як миттєво, що призведе до травмування людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде, або люди ляжуть відпочивати.
При купівлі побутових піротехнічних виробів звертайте увагу на наявність сертифікатів щодо відповідності вимогам безпеки. Якщо такі відсутні, то їх реалізація та використання заборонені.
Продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб'єкти господарювання за наявності ряду відповідних на те документів, в тому числі копії свідоцтва (довідки) про проходження спецпідготовки та допуску до роботи з піротехнікою. Реалізація останньої на ринках не дозволяється.
Піротехнічні вироби повинні мати інструкцію по застосуванню на українській мові. Якщо її текст не вміщується на упаковці, то він має додаватися на окремому аркуші. Букви повинні бути чітким і добре помітним.
Забороняється продаж піротехніки, яка не має або втратила ідентифікаційні ознаки, з простроченим терміном придатності або з простроченим гарантійним терміном, а також забракованої та без інструкції по застосуванню.
При зберіганні вдома піротехніки, необхідно вжити заходів щодо унеможливлення безконтрольного доступу до неї неповнолітніх, а також вірогідності випадкової ініціалізації внаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.
Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції. Не можна використовувати їх у зоні, заборонений рішеннями органів місцевого самоврядування.
Забороняється ударяти по піротехнічним виробам, тягти за фітиль, переносити в кишенях, під одягом, користуватися в нетверезому стані, залишати без догляду, кидати під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.
Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не підходите до нього 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбуває усередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб дострілює).
Пам’ятайте, що ракети летять вгору разом з дерев'яним стабілізатором, який часто помилково закапують у землю або примотують скотчем до дерев тощо. Такі ракети потрібно стабілізатором вкласти в надійно закріплену трубу або пляшку і після цього підпалити ґніт.
Зверніть увагу, що на більшості ракет ґніт закритий ковпачком жовтогарячого кольору, або загорнутий у вологозахищений папір чи целофанову плівку. Тому потрібно звільнити гніт від захисту. Якщо цього не зробити, при горінні в обмеженому просторі він швидко згорить і Ви не встигнете відійти на безпечну відстань, як мінімум 10 метрам.
Зверніть увагу на термін придатності фейерверку. Зазвичай він не більше року. Потім пороховий заряд злежується і при користуванні простроченою, а також вологою продукцією, вона може вибухнути набагато раніше, ніж це передбачено виробником.
На всіх "римських свічах" написана кількість зарядів, тому при їх використанні треба порахувати постріли, щоб переконатися, що виріб відробив цілком.
Використовуючи так називані "тортики", не забувайте, що для забезпечення безпеки Вам належить установити його на рівну поверхню, обклавши каменями або примотати до вертикального кілочка, адже ці вироби мають властивості підстрибувати і перевертатися під час стрілянини.
Користуватися піротехнічними виробами можна не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів - 100-150 метрів.
Винні за порушення порядку зберігання, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
На останнє, не буде зайвим нагадати громадянам про необхідність дотримання правил безпечної поведінки. Це дозволить попередити лихо та не зіпсувати свята.
Захоплюючись своїми справами, не забувайте про дітей, які залишившись без нагляду, можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем.
Пам’ятайте, що зловживання алкоголем значно уповільнює відчуття небезпеки і тому це часто є першопричиною надзвичайних подій.
Після святкового столу, не втрачайте пильності і не влаштовуйте небезпечні розваги з вогнем та вибухо- і пожежонебезпечними предметами. Перед сном перевірте чи вимкнені електричні та газові прилади та не куріть у ліжку, бо це також може призвести до пожежі, навіть з трагічними наслідками.
Будьте уважні та обережні!
http://sian-ua.info