Чи можна розв’язати це протиріччя? Звичайно, можна! От кілька нескладних порад, які допоможуть вам.
Легкі страви опівночі
Щільна й пізня новорічна вечеря – досить тяжке випробування для організму в цілому й для системи травлення особливо, адже ніч – час, коли активність травлення (і виділення ферментів) мінімальна. Розумніше за все було б повечеряти трохи раніше, десь о 8-9 годині, а до святкового столу до традиційного шампанського подати легкі закуски. Якщо без пишного застілля життя не миле – можливо, перенести його на перше січня? Але свята неминуче спричиняють якщо не переїдання, то деяку зміну раціону. Для того, щоб допомогти своєму шлунково-кишковому тракту впоратися з навантаженням, прийміть перед тим, як сідати за стіл, одну-дві таблетки ферментативних препаратів типу «Мезим-Форте», «Фестал», «Пан цитрат» і.т. ін. (якщо, звичайно, вони не протипоказані вам з певної причини). Німецькі дієтологи рекомендують перед подібними банкетами злегка перекусити або випити склянку води, надягти на себе трохи тіснуватий у поясі одяг. Під час свята не засиджуйтеся за столом: рухайтеся, танцюйте – розважайтеся, одним словом. Це допоможе зберегти фігуру в цілості.
Копчене – у другу чергу
Намагайтеся їсти в основному те, що швидко переварюється. У першу чергу, це салати й страви, приготовлені з урахуванням сумісності харчових продуктів, а також варена або подрібнена їжа. Утримайтеся від страв, які переварюються занадто довго – смаженого м’яса, солінь, маринадів, копчень. Не починайте їжу з жирних страв – жири знижують секрецію шлункового соку й уповільнюють травлення. Це допоможе вашому організму максимально швидко засвоїти все вжите й позбавити вас відчуття млявості після їжі.
Овочі перед екзотикою
Спробуйте все-таки не захоплюватися екзотичною їжею – зосередьтеся на тому, до чого звик ваш організм. Повірте – навіть салат «Олів’є», приготовлений до свята турботливою господаркою, принесе вам не менше задоволення, ніж страва з екзотичних фруктів або морепродуктів, і при цьому «сподобається» вашому організму значно більше, ніж будь-яка екзотика. Якщо ви все ж хочете спробувати щось незвичайне, зробіть це після того, як з’їсте небагато овочевого салату. Сирі овочі допоможуть вашому шлунку переварити незвичну їжу, а рослинна клітковина, що міститься в них, «зв’яже» більшу частину речовин, які можуть спричинити розлад травлення. Ну й, звичайно ж, куштувати незнайомі блюда потрібно дуже обережно – навіть якщо щось здалося вам надзвичайно смачним, краще обмежитися «дегустаційною» порцією.
Тільки дегустація
Не варто намагатися куштувати все підряд – краще вибрати кілька страв і обмежитися ними. Невелика розмаїтість їжі, що потрапляє до шлунку, гарантує швидке переварювання й відсутність будь-яких неприємних наслідків. Крім того, чим менше ви їсте, тим менше ризик випадкового вживання в їжу несумісних продуктів. Якщо ж ви все-таки вирішили спробувати все, що стоїть перед вами, то намагайтеся їсти потроху, чергуючи дегустації з салатами із сирих овочів.
Не все одразу
Не налягайте на їжу протягом перших 20-30 хвилин, проведених за столом, навіть якщо до цього ви не їли цілий день. Справа в тому, що перші відчуття від поглинання їжі з’являються далеко не відразу, і якщо ви накинетеся на їжу, то можете «мимохідь» з’їсти занадто багато. Краще покладете собі на тарілку небагато салату й приділіть перші півгодини в гостях розмовам – і тільки потім приступайте до їжі. І, звичайно ж, намагайтеся зважувати свої можливості, щоб оцінити й закуски, і гарячі страви, і десерт.
Чарочка вина
Намагайтеся їсти не занадто швидко. Не соромтеся розмовляти за столом, виходити з-за нього – це допоможе вашому організму швидше переварити їжу. Якщо ви все-таки «перегнули» і з’їли занадто багато, випийте чарку несолодкого вина – воно на 10-15 хвилин підсилить роботу шлунка й допоможе йому звільнитися від надлишків їжі.
Щоб не захмеліти
Інша проблема – більш серйозна. Новий Рік у компанії – ситуація, коли не випити навряд чи вийде, і в той же час хочеться залишитися у формі. Загалом технологія «розумного пиття» відома, мабуть, усім, Наведемо лише деякі рецепти народної медицини з цього приводу. Наприклад, якщо змішати рівні частини шишок хмелю й м’яти, заварити ложку суміші склянкою окропу й витримати настій у теплому місці протягом години, то вийде ефективний засіб проти сп’яніння. Його потрібно випити за годину до початку застілля й буде все ОК. Ще говорять, що добре нейтралізує алкоголь чай із м’ятою або лимоном.
Якщо вже перебрали
До речі, якщо хтось у компанії, де ви відзначаєте свято, пристойно перебрав, то допомогти йому (або їй) знов-таки можна за допомогою м’яти. Для цього в склянку з холодною водою потрібно додати 20 крапель настойки м’яти й дати його випити захмелілому – сп’яніння швидко пройде. Ще більш простий засіб протверезіння: швидко й сильно розтерти вуха сп’янілому – це швидко приводить до тями. Розчин п’яти крапель нашатирного спирту в склянці холодної води теж досить ефективний, якщо дати його випити тому, хто «зійшов з дистанції». Допомагаючи іншому, не забувайте й про себе. Про профілактику гидкого післязастільного стану, іменованого в народі «похміллям» потрібно подбати ще під час цього самого застілля. По-перше, добре закусуйте. Це сповільнить усмоктування алкоголю зі шлунка. По-друге, не змішуйте різні алкогольні напої й особливо утримайтеся від червоного вина.
Тримайтеся дози
Дотримуйтеся золотого правила – пити не більш так званої «однієї дози» алкоголю на годину. «Одна доза» – це 180 мл вина (1 склянка), або 360 мл пива (1 банка), або 30 мл міцного напою (1 чарка). Якщо спирт надходить в організм швидше, ферментативна система просто не справляється з його розщепленням. Результат – ранкова мука через отруєння продуктами неповного розщеплення сумнозвісного етанолу.
Без похмілля
Однією з причин похмільного синдрому вважають зневоднювання організму. Тому ви добре пом’якшите свою завтрашню долю, якщо будете на кожну склянку алкоголю випивати по одній склянці води. Якщо ж поспавши, ви все-таки не відчуваєте радості від першого дня року, що наступив, через головний біль, то випийте натщесерце склянку квасу, капустяного розсолу або теплого молока, нарешті. Обов’язково полегшає, і майбутній рік здасться не настільки жахливим.
http://gukr.com