Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

Українці перейняли в іспанців кориду. Тепер свині на Україні вмирають красиво.

Google рекомендує
Хоббі

Як вирощувати цитрусові в домашніх умовах?


 Батьківщина цитрусових - Південно-східна Азія. Це невеликі вічнозелені дерева і чагарники сімейства рутові. Деякі з видів цитрусових можна вирощувати в кімнатних умовах як декоративні і плодоносні рослини. Їх соковиті кисло-солодкі плоди містять багато вітамінів.



Для вирощування в домашніх умовах придатні міні-форми лимонів, апельсинів, мандаринів, грейпфрутів, цитронів, каламандинов і ін.

Будь-яке цитрусове деревце є справжньою прикрасою вдома. Впродовж всього року в соковитому темно-зеленому листі з'являються білі або рожеві квітки з неповторним дивним ароматом, що заповнює собою приміщення. Одночасно з квітами на рослині можуть дозрівати і плоди. Жовті, жовто-оранжеві, яскраво-оранжеві плоди тримаються на вітках місяцями і радують око грою фарб в процесі дозрівання.

Умови для вирощування. Цитрусові є тіньовитривалими рослинами, що спрощує їх вирощування в будинку. Самі тіньовитривалі - лимон і цитрон, їх потрібно особливо берегти від прямих сонячних променів щоб уникнути опіків. Решта цитрусових світлолюблячі, їх можна тримати навіть на південних вікнах, але при цьому необхідно захищати горщик від перегріву. У літній період корисно тримати дорослі рослини на відкритому повітрі в теплому і світлому місці, оскільки висока температура і сухе повітря в приміщенні можуть викликати опадання квітів.

З весни до осені цитрусові необхідно рясно поливати м'якою відстояною не менше доби водою. Цитрусові не виносять хлор, жорстка вапняна вода викликає пожовтіння листя. Вони дуже чуйні на часте обприскування крони і навіть із задоволенням приймуть м'який теплий душ. Приблизно з лютого починається інтенсивне зростання рослин, тому їх потрібно щонеділі трохи підгодовувати рідкими мінеральними або органічними добривами аж до осені.

У осінньо-зимовий період цитрусові легко переносять зниження температури повітря в кімнаті до 12-15°С. З листопада по лютий вони знаходяться в стані спокою і майже не ростуть. В цей час полив повинен бути помірним і рідкіснішим. Раз на місяць можна злегка підгодувати шляхом обприскування всієї крони слабким розчином марганцівки. У зимовий час цитрусові набагато комфортніше відчувають себе в прохолодному приміщенні, чим в жаркій кімнаті з сухим повітрям від батарей центрального опалювання. Сухе гаряче повітря може стати причиною скидання листя. Тому краще тримати їх подалі від батарей і зволожувати повітря шляхом обприскування. Бережіть їх також і від холодних протягів з відкритої кватирки.

Пересадка і розмноження. Грунт для вирощування цитрусових можна придбати в магазині або приготувати суміш з дернової, перегнійної землі і піску в співвідношенні 3:1:1. На початку березня проводиться пересадка рослин, що підросли, в більші ємності. Це стосується тільки тих екземплярів, у яких грудка землі в горщику повністю обплетений корінням. Коріння цитрусових дуже чутливе, при щонайменшому їх пошкодженні рослина скидає листя, тому пересаджувати потрібно дуже акуратно. Горщик підбирається приблизно однакової висоти і ширини. На дні необхідно зробити хороший дренаж з дрібних камінчиків або грубозернистого піску.

Розмножують цитрусові насінням, живцями, за допомогою щеплень. Насіння садять на глибину від 2 до 3 см. Якщо посадити глибше, то насіннячка може загинути від загнивання. А якщо дрібніше, ніж на 2 см, то - від пересихання. Рослини з насіння відмінно ростуть, але зацвітають дуже нескоро.

Черенкування краще проводити в березні-квітні або в червні-липні. Зрізаються живці завдовжки близько 10 см з 5-7 листочками. Два нижні листочки віддаляються, і живці поміщаються у вологий пісок під плівку або скло. Вкорінення швидше відбувається в теплому місці з температурою не нижче за 23°С.

Можна використовувати сіянець грейпфрута, щоб прищепити на нього лимон. Для цього садять насіннячко грейпфрута і, коли сходження досягнуть 2-3-місячного віку, в його сім’ядольні листочки щепиться живець від домашнього лимона завдовжки 5-7 см. Місце щеплення обмотується плівкою і рослину поміщають в міні-парничок під поліетилен. Таке щеплення зростається досить швидко і через 1,5-2 місяці обв'язування можна зняти. Вже через рік рослина зацвітає.

При правильному догляді цитрусові не хворіють, регулярно цвітуть і плодоносять. Вони виділяють в повітря велику кількість фітонцидів, які очищають повітря в приміщенні від шкідливих речовин, хвороботворних мікроорганізмів. Ефірні масла цитрусових захищають нас від простудних захворювань, підвищують імунітет, покращують роботу серця і головного мозку.


www.ualady.net

Дата публікації: 22.10.2007
Прочитано: 25111 раз



Додатково на дану тему
Дайвінг -солодка стихія ризикуДайвінг -солодка стихія ризику
Як зробити букет з опалого листя?Як зробити букет з опалого листя?
Таємниця, яку танцюють двоєТаємниця, яку танцюють двоє
Геокешинг - клуб сучасних шукачів скарбівГеокешинг - клуб сучасних шукачів скарбів
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Подружжя гуляє по парку.
Чоловік раз у раз оглядається на дівчат - ледь слина з рота не капає. Дружина довго терпить, а потім каже:
- Найгулюй апетити любий, нагулюй. Їсти все одно дома будеш!

Реклама
Опитування
Чи потрібні опитування на сайті?

Так, звичайно. Це корисно
Скоріше так. Але не варто зловживати
Скорше ні. Це - зайва втрата часу
Абсолютно не потрібні.
Набридло - на усіх порталах одне й те саме!
Мені взагалі однаково



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 887
Коментарів: 0
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 251 | користувачів сьогодні: 1086 | переглянуто сторінок сьогодні: 14631 | всього сторінок переглянуто: 110929584




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.038 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.019 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.