Букет
      
  Реєстрація або вхід Головна    
Букет
Головна
Новини
Статті
Опитування
Анекдоти
Галерея
Погода на тиждень
Свята на тиждень
Святковий довідник
Файли
Друзі та партнери
Звязок з нами
Рекомендуємо
Гумор

З області техніки:
- Що таке танк, товариші бійці?
- Танк - це збуджений трактор, товаришу полковник!!!!

Google рекомендує
Рукоділля

Плетіння фенечок. Чотиригранний джгут


 Тридцять років тому бісерні браслети-фенечки обвивали зап'ястя волелюбних хіппі, сьогодні - будь-якого модного тінейджера. Хочете навчитися плести фенечки? Немає нічого простішого!

Колись на мові хіппі слово «фенька», або «фенечка», означало «подарунок». Але оскільки хіппі - великі прихільники різних народних промислів - найчастіше дарували один одному симпатичні саморобні прикраси «зі значенням», цим словом і стали називати бісерні, шкіряні, дерев'яні браслети і підвіски.





У легенді про виникнення скловиробництва розповідається: «Одного разу, в дуже далекі часи, фінікійські купці везли по Середземному морю вантаж здобутої в Африці природної соди. На нічь вони висадилися на піщаному березі і стали готувати собі їжу. За відсутності під рукою каменів обклали вогнище великими шматками соди. Вранці, розгрібаючи попіл, купці виявили чудовий злиток, який був твердий наче камінь, горів вогнем на сонці і був чистим і прозорим як вода. Це було скло». Так, майже 6 тисяч років тому виникло скловиробництво і з'явилися скляні намиста різних форм і розмірів. Завдяки вдосконаленню технології виготовлення з часом намистинки ставали все дрібнішими і дрібнішими. Так з'явився бісер - дрібні круглі або багатогранні, злегка сплюснуті намистини з отворами для протягування нитки. Його назва походить від «фальшивих перлів», що виготовлялися в Єгипті з непрозорого (глухого, або пастового) скла, яке арабською називалось буєри або бусер.

Справжня фенечка не може бути купленою - тільки дарованою. А значить, створеною своїми руками. Вважається, що людина, яка плете феньку, вкладає в неї частину душі, внутрішньої енергії. Після того, як її подарували, фенечка стає талісманом, оберегом. А ще вона незримо зв'язує дарувальника і того, кому була дарована. Якщо фенька розірвалася - погана прикмета: з людиною, яка плела її, щось трапилося. Пішов на спад рух хіппі, і різко скоротилося число людей, зап'ястя яких обвивають бісерні браслети. Але на початку 90-х фенечки повернулися, оскільки світ захлеснула мода на 70-і роки. Сьогодні феньки носять не тільки хіппі — цей бісерний браслет став модним у молоді.

Плетіння з бісеру чотиригранного джгута (урок для початківців).

 Плетіння різних видів джгутів є основним прийомом в бісероплетенні. Існує безліч видів джгутів, чотиригранний джгут - найбільш простій зі всіх, тому ми розглянемо етапи його плетіння.

Для плетіння даного виду джгута нам знадобиться капронова нитка завдовжки приблизно 160 см, враховуючи, що зрештою ми плануємо отримати виріб завдовжки приблизно 15 см (довжина браслета).
А так само, нам необхідний двоміліметровий бісер у кількості 500-600 шт.

Плетіння бісером ряду кілець № 1 (див. малюнок збоку) поетапно:

1 - перед нами на малюнку нитка для плетіння довжиною 160 см;

2 - складаємо цю нитку навпіл і отримуємо два робочих кінця по 80 см. Для зручності сприйняття на малюнку зображено їх червоним і синім кольором (червоний кінець - зверху, синій - знизу);

3 - нанизуємо першу намистину. Розташовуємо її на середину нитки;

4 - нанизуємо ще дві намистини. по одній на червоний і синій кінці нитки. Разом маємо 3 нанизані намистини;

5 - нанизуємо 4-у намистину. Дана намистина замикає кільце з чотирьох намистин. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється знизу, а синій - зверху. Пам'ятаємо, що кожне замкнуте кільце повинне сполучати 4 намистини;

6 - нанизуємо по одній намистині на кожен кінець нитки. Разом у нас нанизано всього 6 намистин (перші 4 складають перше кільце, з них четверта намистина є одночасно останньою намистиною першого кільця і першою намистиною другого кільця. Тому щоб завершити друге кільце нам необхідно нанизати додатково 3 нових намистини і ми отримаємо закінчене кільце.);

7- нанизуємо 7-у намистину. Дана намистина замикає друге кільце з чотирьох намистин. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється знову зверху, а синій - знизу;

8 - таким же чином плетемо третє кільце;

9 - вказаним вище способом, плетемо ланцюжок з кілець завдовжки 15 см (на малюнку вказана довжина ланцюжка з кілець 50 см - це підходить якщо Ви плетете з бісеру не браслет, а джгут на шию).

Зверніть увагу на останнє кільце! Воно плететься так: на синій кінець нанизується 2 намистини, і далі намистина, яка замикає кільце, нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті обидва кінці у нас виходять на бічну сторону ланцюжка кілець, при цьому червоний кінець виявляється правішим синього (див. малюнок збоку). Отже, ми закінчили перший ряд кілець чотиригранного джгута.

 Плетіння бісером ряду кілець № 2 (див. малюнок збоку) поетапно (напрям плетіння протилежний напряму плетіння першого ряду, тобто другий ряд плетемо, прямуючи від останнього кільця першого ряду до першого кільця першого ряду):

1 - перед нами ланцюжок завдовжки 15 см, що складається з кілець по 4 намистини, яку ми сплели вказаним вище способом. Таким же способом плестимемо ряд кілець № 2. При цьому на малюнках вже сплетений ряд кілець № 1 позначений сірим кольором, а той що додаємо - кольоровий.

Пам'ятаймо, що після закінчення першого ряду у нас червоний кінець нитки знаходиться правіше синього. На червоний кінець нанизуємо дві намистини, при цьому у нас виявляється нанизане 3 з 4-х намистин першого кільця другого ряду, оскільки верхня (перша) намистина, є одночасно і останньою намистиною останнього кільця першого ряду. Увага! При плетінні бісером кілець другого ряду ми завжди використовуємо одну з намистин кожного кільця першого ряду;

2 - нанизуємо останню (4-у) намистину. Дана намистина замикає перше кільце з чотирьох намистин другого ряду. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється зверху, а синій - знизу. Далі протягуємо червоний кінець нитки через нижню намистину передостаннього кільця першого ряду. На початок збірки другого кільця у нас нанизано вже 2 з 4-х необхідних намистин;

3 - на синій кінець нитки нанизуємо третю намистину другого кільця другого ряду;

4 - нанизуємо 4-у намистину. Дана намистина замикає кільце з чотирьох намистин. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється знову знизу, а синій - зверху;

5 - кількість замкнутих кілець другого ряду рівна кількості замкнутих кілець першого ряду. Тобто, вказаним вище способом, плетемо ланцюжок з кілець завдовжки 15 см.

Зверніть увагу на останнє кільце! Воно плететься так: на синій кінець нанизується 2 намистини, і далі намистина замикає кільце, нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті обидва кінці у нас виходять на бічну сторону ланцюжка кілець, при цьому червоний кінець виявляється лівішим синього (див. малюнок збоку).
Отже, ми закінчили другий ряд кілець чотиригранного джгута.

 Плетіння бісером ряду кілець № 3 (див. малюнок збоку) поетапно (напрям плетіння протилежний напряму плетіння другого ряду, тобто третій ряд плетемо, прямуючи від останнього кільця другого ряду до першого кільця другого ряду):

1 - перед нами ланцюжок завдовжки 15 см, що складається з двох рядів кілець по 4 намистини, яку ми сплели вказаним вище способом. Таким же способом плестимемо ряд кілець № 3. При цьому на малюнках вже сплетені ряди кілець № 1 і 2 позначені сірим кольором, а той що додаємо - кольоровий. Пам'ятаємо, що після закінчення другого ряду у нас червоний кінець нитки знаходиться лівішим синього.

На червоний кінець нанизуємо дві намистини, при цьому у нас виявляється нанизані 3 з 4-х намистин першого кільця третього ряду, оскільки верхня (перша) намистина, є одночасно і останньою намистиною останнього кільця другого ряду. При цьому при плетінні бісером кілець третього ряду ми завжди використовуємо одну з намистин кожного кільця другого ряду;

2 - Нанизуємо останню (4-у) намистину. Дана намистина замикає перше кільце з чотирьох намистин третього ряду. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється зверху, а синій - знизу. Далі протягуємо червоний кінець нитки через нижню намистину передостаннього кільця другого ряду. На початок збірки другого кільця у нас нанизано вже 2 з 4-х необхідних намистин;

3 - на синій кінець нитки нанизуємо третю намистину другого кільця третього ряду, далі нанизуємо 4-у намистину. 4-а намистина замикає кільце з чотирьох намистин. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється знову знизу, а синій - зверху;

4 - кількість замкнутих кілець третього ряду рівна кількості замкнутих кілець другого ряду. Тобто, вказаним вище способом, плетемо ланцюжок з кілець завдовжки 15 см.

 Зверніть увагу на останнє кільце! Воно плететься так: на синій кінець нанизується 2 намистини, і далі намистина замикає кільце, нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті обидва кінці у нас виходять на бічну сторону ланцюжка кілець, при цьому червоний кінець виявляється правішим синього (див. малюнок збоку).
Отже, ми закінчили третій ряд кілець чотиригранного джгута.

Згортаємо по довжині в трубочку ряди кілець, при цьому перший ряд зближуємо з третім, отримуємо прямокутник без однієї сторони, ось цю четвертую сторону ми і плестимемо. Плетіння бісером ряду кілець № 4 (див. малюнок збоку) поетапно (напрям плетіння протилежний напряму плетіння третього ряду, тобто четвертий ряд плетемо, прямуючи від останнього кільця третього ряду до першого кільця третього ряду):

1 - на малюнках вже сплетені ряди кілець № 1, 2 і 3 позначені сірим кольором, а те що додаємо - кольоровим. Пам'ятаємо, що після закінчення третього ряду у нас червоний кінець нитки знаходиться правішим синього. На червоний кінець нанизуємо одну намистину, при цьому у нас виявляється нанизаними 2 з 4-х намистин першого кільця третього ряду, оскільки верхня (перша) намистина, є одночасно і останньою намистиною останнього кільця третього ряду, далі протягуємо червоний кінець нитки через верхню намистину кільця першого ряду, розташованого навпроти. Таким чином, у нас нанизані 3 з чотирьох намистин першого кільця четвертого ряду. При цьому при плетінні бісером кілець четвертого ряду ми завжди використовуємо по одній з намистин (ніжній) кожного кільця третього ряду і по одній з першого ряду (верхній).

Нанизуємо останню (4-у) намистину першого кільця четвертого ряду джгута. Дана намистина замикає перше кільце з чотирьох намистин четвертого ряду. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється зверху, а синій - знизу. Далі протягуємо червоний кінець нитки через нижню намистину передостаннього кільця третього ряду, а синій кінець протягуємо через верхню намистину передостаннього кільця другого ряду. На початок збірки другого кільця у нас нанизано вже 3 з 4-х необхідних намистин.

Далі нанизуємо 4-у намистину. 4-а намистина замикає кільце з чотирьох намистин. Вона нанизується на обидва кінці відразу, при цьому кінці нитки входять в намистину назустріч один одному. В результаті червоний кінець виявляється зверху, а синій - знизу;

2 - кількість замкнутих кілець четвертого ряду рівна кількості замкнутих кілець першого і третього рядів. Тобто, вказаним вище способом, плетемо ланцюжок з кілець завдовжки 15 см.

 Зверніть увагу на останнє кільце! Воно плететься так: червоний кінець протягуємо через верхню намистину кільця третього ряду, а синій кінець нитки через нижню намистину кільця першого ряду, розташованого навпроти, отримуємо 3 з 4-з необхідних нам намистин кільця. Далі намистина замикає кільце, нанизується на синій кінець. В результаті обидва кінці виявляються між намистинами, зав'язуємо потрійний вузол, потім кінці протягуємо через нанизані намистини (не менше чим через 6-7 намистину кожен) і відрізаємо. Пам'ятаєте, не можна відрізувати кінці відразу біля вузла!

Отже, ми закінчили плетіння бісером чотиригранного джгута. Таким же чином плетуться три-, п'яти- і шестигранні джгути.
http://ostriv.in.ua/

Дата публікації: 28.09.2007
Прочитано: 26345 раз



Додатково на дану тему
Історія розвитку лозоплетінняІсторія розвитку лозоплетіння
Переробка речей, із старих в стильніПереробка речей, із старих в стильні
Мастер-клас: Букет квітівМастер-клас: Букет квітів
Зшийте м'яку іграшку саміЗшийте м'яку іграшку самі
Рамка для фотографій з тістаРамка для фотографій з тіста
[ Назад | Початок | Наверх ]
Немає коментарів. Чому б Вам не залишити свій комертар?
Ви не можете відправити коментар анонімно, будь ласка зареєструйтесь.
Останні статті
Halloween
10 ідей для ідеального Хеловіну
Подарунки на День Валентина за знаком зодіаку
Ідеї для валентинок та святкування дня свято...
Як День Святого Валентина відзначають у різни...
Де краще зустрічати Новий рік?
У чому зустрічати новий рік 2010
Тіло - це годинник
Як запобігти курортних пасток
Здорове чи дешеве: як правильно обирати дитяч...
Новини партнерів
Завантаження ...
Галерея
Картинка з галереї

Картинка з галереї

Картинка з галереї

Посміхніться

Вовочка повертається з вечірки додому. У передпокої своєї квартири
довго шарить руками по стіні. Підходить його мама:
- Вовочка, що ти там шукаєш?
- Відстань.
- Так ти мені скажи, що ти там шукаєш? Може, я знаю.
- ... вашу мать, варто було тільки з будинку піти, вже двері
замурували.

Реклама
Опитування
Яке прізвище у Вас буде після одруження?

чоловіка
дівоче
подвійне



Результати
Інші опитування

Всього голосів: 326
Коментарів: 3
Головна |  Вверх
статистика  користувачів онлайн: 255 | користувачів сьогодні: 1089 | переглянуто сторінок сьогодні: 14639 | всього сторінок переглянуто: 110929592




Використання матеріалів цього сайту тільки за умови вказання прямого гіперпосилання на першоджерело та сайти, що виконали суттєві допрацювання матеріалів (переклад, доповнення довідковими даними, тощо).
Якщо першоджерело не вказано - важати першоджерелом і вказувати пряме гіперпосилання на сайт https://buket.ck.ua



© 2006-2008 студія GVM
рекламна підтримка: черкаська рекламна мережа

Генерація сторінки: 0.035 сек. і 20 запитів до бази даних за 0.018 сек.
Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.