Отже, один з головних доводів на користь цивільного шлюбу - це прагнення його учасників до свободи і незалежності.
Ніхто нікому нічого не винен.
Ніхто нікому нічим не зобов'язаний.
І чомусь так і тягне продовжити: Ніхто нікому не потрібний.
Прихильники цивільного шлюбу дуже люблять міркувати про свободу у взаєминах. Але що це за свобода? Свобода від відповідальності перед близькою людиною або свобода для побудови нових взаємин?
На жаль, в цивільному шлюбі свобода надається, як правило, лише одній із сторін, і в переважній більшості випадків - чоловіку. Адже цивільний шлюб рідко є результатом обопільного бажання партнерів. Майже завжди один просто поступається домовленостям іншим, тому що боїться його втратити. І найчастіше це - жінка. У надії утримати коханого, вона погоджується на сумісне мешкання без яких-небудь умов і зобов'язань і починає чекати. Чекати, коли коханий захоче узаконити відносини з нею, запевняючи оточуючих, що дорожить своєю свободою і незалежністю.
Насправді, більшість жінок до цих пір прагнуть до стабільності і мріють про того «єдиного», з яким проживуть все своє життя. Але, як показує практика, чоловіки, починаючи жити цивільним шлюбом, насилу розгойдуються на шлюб законний. По цілком зрозумілим причинам. Їм дуже зручно і комфортно і так. Навіщо щось міняти? До того ж навколо стільки красивих цікавих жінок, а раптом вдасться зустріти кого-небудь трохи краще?.. Ось так цивільний шлюб виявляється пасткою для багатьох жінок, які пішли на поводу своїх коханих, що підготували їм долю «нареченої в халаті».
• «Якщо в серці живе любов?..»
Ще прихильники цивільного шлюбу люблять висміювати так званий «штамп в паспорті». Адже він не може гарантувати довготривалості відносин. Та і, взагалі, як меркантильно і раціонально думати про штамп в паспорті, якщо в серці живе любов! Хіба доводиться тут говорити про справжнє відчуття?
Логіка в подібних міркуваннях присутня. Але вона працює лише в тих окремих випадках, коли цивільний шлюб дійсно влаштовує і чоловіка, і жінку. Зазвичай же він сприймається як перевірка відносин на міцність. І про які високі відчуття, пробачите, можна говорити у такому разі? Хіба не верх раціональності - давати улюбленій людині випробувальний термін, і до того ж, часто, вельми невизначений в часі?
Не заглиблюючись в нетрі міркувань про сексуальну сумісність, припустимо, що проблема сексу для двох закоханих вирішена. Що ж заважає їм прийняти важливий крок і одружитися? Зневага умовностей або все-таки відсутність справжнього почуття?
Говорять, що ті, хто прагне поставити штамп в паспорті, не довіряють партнерові, а, отже, не люблять по-справжньому. Але хіба панічний страх перед штампом в паспорті не демонструє набагато більше недовір'я партнерові, недовір'я відчуттям, які вони випробовують?
• «Про моїх, про моїх тата-маму.»
Дуже часто прихильники цивільного шлюбу говорять наступне: житимемо без штампу в паспорті, а якщо з'явиться дитина - одружимося. Про що це говорить? Чи не про те, що народження маленької людини сприймається ними, як подія суперважлива, що накладає на них певну відповідальність? Звідси відразу напрошується логічне питання: значить, їх власні відносини не були настільки важливі, щоб відчувати відповідальність по відношенню один до одного?
Але найгірше те, що подібні міркування з боку чоловіків часто є лише черговою відмовкою, зручним способом жити без зобов'язань і при цьому виглядати красиво. Як тільки з'явиться малюк, зіграємо весілля! Але будь-який сучасний чоловік чудово знає, що уникнути небажаної вагітності не складає труднощів, адже контрацепцію ніхто не відміняв.
• «Мені дружина - не дружина, хоч мила, але не дружина...»
Всім відомо: жінка в цивільному шлюбі вважає себе заміжньою, а чоловік - неодруженим. Та і оточуючі рідко сприймають узи цивільного шлюбу серйозно. Працедавців, наприклад, не цікавить інформація про вашого цивільного чоловіка. Якщо ви офіційно неодружені, вас сприйматимуть, як незаміжню жінку, особисте життя якої поки не влаштоване, а це, як ви самі розумієте, не є плюсом в очах шефа.
Звичайні люди також не схильні сприймати серйозно цивільний шлюб. Мені, наприклад, не раз доводилося чути від приятельок, які намагаються відбити чоловіків у «цивільних дружин», що муки совісті їх в даному випадку не терзають, оскільки цивільний шлюб - не сім'я, і розбивати тут нічого.
Можна ще довго сперечатися про переваги і недоліки цивільного шлюбу. Від себе хочу додати лише одне: погоджуючись на цивільний шлюб, ми, жінки, приймаємо чоловічі правила гри, заганяючи тим самим себе в пастку. Можливо, варто, нарешті, встановити свої правила?
www.bt-lady.com.ua
Переклад: http://www.buket.ck.ua