«Кожна наречена мріє бути схожою на Попелюшку в свій найголовніший день, - упевнений Mark Badgley, учасник популярного дизайнерського дуету Badgley Mischka. - Часто наречені приходять до дизайнера з вже готовими божевільними ідеями щодо свого вінчального наряду, проте навіть найсміливіші концепції створені на основі традиційного плаття, розкішного і прекрасного, в стилі великої Грейс Келлі».
Класичне біле весільне плаття, вдосталь прикрашене мереживами, виникло декілька сторіч тому.
Імовірно, моду на нього ввела Ганна Бретонська (1477 - 1514) - саме в такому вінчальному наряді вона виходила заміж за французького короля Людовика XII в 1499. Пізніше активним популяризатором моди на мереживні весільні плаття стала англійська королева Вікторія (1819 - 1901), і з тих самих пір мережива міцно увійшли до весільного гардероба.
За словами дизайнерів, тонкі мережива дивно легко піддаються переробці і адаптації. Їх можна використовувати як в класичному силуеті - наприклад, плаття з суцільним рукавом з прозорих мережив шантільї від Badgley Mischka з рельєфним корсажем і мереживними верхніми спідницями-годе, що додають платтю додатковий об'єм, - так і в авангардному, наприклад, мереживному платті в стилі петчворк, зшитому з семи видів мережив від дизайнера Melissa Sweet.
«Головне - щоб мереживо не робило ваш весільний наряд схожим на вінчальну сукню вашої матусі», - пояснює Sweet. За словами дизайнера, її привертає романтичність мережива, проте вона прагне трансформувати його і надати йому сучасному вигляду, небагато несподіваному і авангардному.
У іншому весільному платті з її колекції використовується мереживо, прикрашене розсипом блискучих сльозинок, що переглядають крізь верхній шар з органзи.
Sweet упевнена, що мереживо ніколи не вийде з моди, проте зараз воно переживає вибух популярності тому, що не було фаворитом весільної моди протягом цілого десятиліття - ця честь належала виблискуючому атласу. «Тут спрацьовує загальне правило - ми хочемо різноманітності».
Sweet також помічає, що мереживо - актуальний тренд, який в останні сезони широко використовується в колекціях готового одягу, що, поза сумнівом, не могло не відбитися на весільній моді.
«Мереживо дуже жіночне, повітряне і романтичне. Саме такі відчуття виникають, коли ви надягаєте вінчальний наряд з мережив. Ви відчуваєте себе королевою», - говорить дизайнер Amsale Aberra. «Крім того, мереживо дуже сексуальне», - додає вона.
За словами Valerie Steele, директора Музею Національного Інституту технології моди (Fashion Institute of Technology), Манхеттен, мереживо стало невід'ємним атрибутом весільного плаття в XIX столітті, коли воно було божевільно популярним в моді.
«Всі просто збожеволіли від мережива, були буквально ним одержимі. У мереживах розбиралися навіть непрофесіонали, люди, вельми далекі від світу моди. Мереживо ручної роботи без зусиль можна було відрізнити від мережива, сплетеного машиною. Тепер межа між ними розмилася і стала нечіткою», - говорить Steele.
Популярність мережива машинного плетіння - будь-якого, навіть високої якості, - могла стати однією з причин занепаду мережива на рубежі ХХ століття, оскільки таке мереживо принижувало дійсну цінність цього унікального матеріалу.
Крім того, не слід забувати про циклічність моди; і якщо мереживо було невід'ємною частиною «витончено-химерної естетики декаденса» кінця дев'ятнадцятого - початку двадцятого століття, то століття двадцяте поспішило позбавитися від ваблячої багатозначності мережива і змінити її на відвертість відкритої шкіри. Крім того, у небагатьох залишилися покоївки і слуги, які могли б як слід доглядати за мереживом, що тільки сприяло його забуттю.
Проте, жіночність мережива продовжувала чарувати слабку стать і спокушати стать сильну.
Спочатку мереживо з'явилося на нижній білизні, вечірніх платтях, а потім - нарешті! - і на весільних нарядах.
Дизайнери весільного одягу активно запозичують із спортивного одягу мережива з бавовни. Плаття з машинною вишивкою - ідеальний наряд для літньої весільної церемонії або весілля на пляжі.
За даними Jeff Moore, старшого віце-президента відділу комерційного планування і розробки продукції компанії David's Bridal, особливою популярністю користується мереживо кольору слонової кістки.
«Мереживо кольору слонової кістки завжди більше радує око, на відміну від білого мережива, оскільки його відтінок підкреслює цікаву текстуру мережива. Вам не доводиться мружитися від сліпучої білизни», - помічає Moore.
Вінчальний наряд, зшитий виключно з мережива, влетить в копієчку. Мереживо, навіть машинного плетіння, вважається одним з найдорожчих матеріалів, оскільки його створення вимагає філігранної майстерності і тонкості. Проте для більшості наречених це не має значення.
«Наречені готові заплатити будь-яку ціну, щоб виглядати приголомшливо», - вважає Moore.
http://buket.ck.ua