Про кринолін
Почнемо з того, потрібний або не потрібний вашому платтю кринолін (нижня спідниця з кільцями).
Насправді, кринолін - дуже красиво. Але він буває різний: з одним кільцем, трьома, п'ятьма. Вважається, що чим більше кілець, тим краще плаття тримає форму. Проте я б сказала, що чим більше кілець, тим менш зручно. Якщо сядеш на кільце, то вся спідниця разом з каркасом підніметься вертикально, оголяючи всю красу. Проте не можна не згадати позитив кріноліну на декілька кілець: якщо кільця знаходяться на "зручній висоті", то управляти спідницею стає простіше: можна просто узятися за кільце, яке знаходиться під спідницею. З боку - ви неначе просто притримали спідницю рукою, а насправді із-за жорсткості каркаса ви можете одним рухом рухати всю спідницю в цілому.
Тканини, що використовуються при пошитті весільних суконь
Щоб Ваша весільна сукня виглядала так, як Ви собі її уявляєте, необхідно дуже ретельно вибирати тканину. Оскільки кожна тканина має свої властивості: по-різному тримає форму і драпірується, має різну щільність. Тканині необхідно підбирати також залежно від пори року, щоб відчувати себе на весільному торжестві комфортно.
Деяка інформація про вживані тканини допоможе вам розібратися у всьому їх різноманітті:
Англійська сітка - виготовляється з бавовняних ниток, застосовується у поєднанні з мереживом для оформлення декольте, що створює ефект голого тіла і в той же час прикритості.
Атлас - класична тканина для пошиття весільних нарядів, достатньо щільна, але при цьому тканина, що добре драпірується, з блискучою лицьовою поверхнею. Буває також матовий атлас - з менш блискучою поверхнею.
Батист, вуаль, шиття, піке - тонкі, літні тканини з бавовни або змішаних бавовняних і синтетичних волокон. Хороші для весілля просто неба, особливо чисто білого кольору.
Жаккардові тканини - щільні і середньої щільності тканини з малюнком, який утворюється за рахунок переплетення ниток різного кольору. Зараз жаккардові тканини використовують для виготовлення ліфів і інших деталей плаття.
Мереживо - напівпрозорі тканини різної щільності. Тонке мереживне полотно добре драпірується і використовується для пошиття верхніх шарів спідниць і ліфів, щільне - для ліфів і аплікацій.
Льняне полотно - зазвичай з додаванням штучних ниток, щоб менше м'ялось. Використовується в зимову пору року.
Органза - тонка прозора тканина, що переливається, часто з вишивкою. Використовується для пошиття верхніх шарів спідниць і ліфів, а також для шалей.
Парча - натуральна або штучна тканина з тісненним малюнком. Важкувата для літніх платтів, але все залежить від моделі.
Сатин - міцний матеріал, має гладку поверхню, використовується для платтів з складною накладною візерунковою вишивкою.
Тафта - щільна, добре тримаюча форму матова тканина. Найдорожча - шовкова тафта з приглушеним блиском. З тафти виготовляють як плаття цілком, так і нижні спідниці під прозоріші тканини.
Тюль - виглядає святково. Буває щільною, тоді використовується для нижніх підкладкових спідниць. Також буває ніжною і м'якою, і з неї виготовляють верхню частину плаття.
Фай - чистий шовк або дешевша ацетатна тканина в рубчик, щільна і незамінна для зими.
Фатин - тканина в сіточку, в основному застосовується для виготовлення фати. Фатин також використовується для виготовлення верхніх шарів спідниць сукні бального стилю, крінолінів і нижніх спідниць.
Шовк - тканина з блискучою поверхнею, виглядає привабливо. Якість шовкових тканин визначається їх міцністю.
Шифон - тонка прозора дорога тканина. З шифону виготовляють верхні шари спідниць і ліфів суконь, а також рукави, декоративні деталі сукні і фати. Застосовується для пошиття верху весільних суконь. Виходить дуже жіночно і романтично.
Про шлейф
Шлейфи бувають разні, чорні, білі, червоні...:) Отже, сукня може бути без шлейфу, мати шлейф або напівшлейф. Про все по порядку.
Плаття без шлейфу - з цим начебто все ясно. Тут є свої плюси: поділ не волочиться по підлозі, тому є вірогідність, що він не стане зовсім чорним до кінця вечора:) Також в такій сукні відносно зручно пересуватися і танцювати.
Проте, плаття без шлейфу істотно програють по величі і урочистості. Хоча найчастіше вони дешевше за схожі моделі з шлейфом.
Плаття з шлейфами варіюються від моделей з невеликою довжиною шлейфу до дуже довгих шлейфів. У Європі і Америці довгий шлейф, який під час церемонії вінчання несуть за нареченою, символізує довге і щасливе життя сімейної пари. Вони виглядають дуже красиво. Після урочистої частини шлейф можна прибрати: повісити на руку (зазвичай для цього до нього пришивають красиве кільце) або прикріпити до спідниці ззаду так, що він складається в красиву драпіровку, а довжина спідниці стає нормальною.
Окремо розташовані плаття з напівшлейфом. Це щось середнє: ще не шлейф, але вже невелике подовження спідниці ззаду. Такі плаття прийнято вважати вінчальними. Напівшлейф особливо підкреслює моделі, в яких основна прикраса сукні винесена на задню частину спідниці. І добре підходить тим нареченим, які не можуть визначитися, хочуть вони сукню з шлейфом або без:) Також весільні плаття з напівшлейфами зазвичай продаються за ціною платтів без шлейфу, що істотно дешевше. Але подовження спідниці ззаду дуже схоже на шлейф і додає платтю ще більшу урочистість.
www.supersvadba.uz
Переклад http://buket.ck.ua